Jak dodać podpis do wiadomości tekstowych w systemie Android

Używanie podpisów w wiadomościach tekstowych jest popularne od czasów telefonów z klapką i klawiatur QWERTY, ale możesz nie wiedzieć, jak dodawać podpisy do swojego telefonu za pomocą dzisiejszych smartfonów. Wiele aplikacji usunęło podpisy z ostatnich aktualizacji, co może utrudnić znalezienie sposobu włączenia i ustawienia wybranego podpisu.

Na szczęście preferowaną platformą jest Android i łatwo jest wybrać aplikację, która z łatwością pozwoli Ci ustawić podpisy, wyświetlane nazwy, dołączyć informacje kontaktowe i nie tylko. Przyjrzyjmy się, jak dodać podpis do wiadomości tekstowych w Androidzie.

Czy moja aplikacja do obsługi wiadomości ma podpisy?

Popularność smartfonów w dużej mierze doprowadziła do powolnego wycofywania podpisów w większości wiadomości poza pocztą e-mail, gdzie podpisy nadal pomagają zapewnić kontekst dotyczący osoby, która wysyła do Ciebie e-maila. Ponieważ większość użytkowników nie potrzebuje już podpisów w wiadomościach tekstowych, niektórzy producenci doszli do wniosku, że nie muszą już umieszczać podpisów w aplikacji.

Na przykład Samsung zaczął usuwać opcję dodawania podpisu do wiadomości w 2016 roku w Galaxy S7 i nie oferuje już tej opcji w menu ustawień aplikacji. To samo dotyczy wiadomości na Androida; domyślna aplikacja do SMS-ów Google dla urządzeń Project Fi i Pixel przestała zawierać tę opcję w 2017 roku.

Ale tylko dlatego, że domyślna aplikacja do obsługi wiadomości w telefonie nie ma opcji dodawania podpisu do telefonu, nie oznacza, że ​​musisz przegapić podpisy w tekstach. Wiele aplikacji zewnętrznych i własnych nadal ma możliwość dodawania podpisu na dole wiadomości tekstowych.

Ten zaszczyt został przyznany Textrze, popularnej alternatywie innej firmy od dewelopera Delicious. Dzięki Textrze możesz nie tylko dostosować prawie każdy aspekt interfejsu użytkownika, od koloru motywu po wygląd emoji, ale także możesz bez problemu używać podpisów w wiadomościach SMS.

Pod wieloma względami Textra przypomina bardziej konfigurowalną wersję Wiadomości na Androida, korzystającą z podobnego projektu, a jednocześnie umożliwiającą dziesiątki dodatkowych funkcji i ustawień w menu dostosowywania. W innych przypadkach pisaliśmy o aplikacji bardzo obszernie i ten nie jest inny: jeśli chcesz używać podpisów w swoich wiadomościach tekstowych na Androida, Textra to doskonały wybór do komunikacji.

Używanie Textry do podpisów

Konfiguracja podpisu w Textrze jest łatwa, a jeśli korzystałeś wcześniej z Wiadomości na Androida, prawdopodobnie poczujesz się jak w domu, gdy tylko uruchomisz aplikację. Po pobraniu aplikacji z Sklep Play tutaj i zezwoliłeś Textrze na ukończenie procesu konfiguracji na Twoim urządzeniu, zostaniesz powitany ekranem rozmowy w aplikacji.

W prawym górnym rogu wyświetlacza znajdziesz ikonę menu z trzema kropkami, aby otworzyć menu kontekstowe w Textrze. Stuknij w to, a następnie stuknij w Ustawienia, aby uzyskać dostęp do pełnego menu.

Po wejściu do menu Ustawienia w Textrze przewiń w dół menu główne, aż znajdziesz kategorię Wysyłanie; to czwarta przegrana. Chociaż w tej kategorii jest kilka opcji, trzeci wybór, „Podpisy”, pozwala załadować menu Podpisy w Textrze.

Po pierwszym załadowaniu tego menu zobaczysz pusty ekran, na którym brakuje podpisu, aby rozpocząć. Aby rozpocząć, musisz dodać podpis do swojej listy, dotykając pływającego przycisku akcji w prawym dolnym rogu ekranu. Spowoduje to załadowanie pustego pola, za pomocą którego możesz wprowadzić nowy podpis do aplikacji.

Po wpisaniu podpisu i naciśnięciu „OK” w polu, zobaczysz pusty ekran sprzed teraz z dwiema nowymi opcjami. Najpierw zobaczysz przełącznik w górnej części pola „Dodaj podpis”, który umożliwia włączanie i wyłączanie dodawania podpisu do wiadomości w aplikacji. Możesz to włączać i wyłączać w razie potrzeby, aby uniknąć konieczności ciągłego ponownego wprowadzania podpisów po ich usunięciu w celu ich wyłączenia.

Drugą opcją jest możliwość wyboru podpisu z listy; zobaczysz, że pierwszy złożony przez Ciebie podpis na razie wypełni tę listę. Po prawej stronie każdego wpisu znajduje się mała ikona menu z trzema kropkami, która umożliwia zmianę lub usunięcie określonego podpisu.

Dodając drugi podpis za pomocą pływającego przycisku akcji u dołu ekranu, zobaczysz, dlaczego ta opcja istnieje. Po dodaniu drugiego podpisu możesz dowolnie wybierać między dwoma, wybierając kropkę po lewej stronie wyświetlacza.

Po zakończeniu wpisywania podpisu do menu możesz wrócić do ekranu rozmowy. Otwarcie wątku lub nowego okna wiadomości spowoduje wyświetlenie nieco innego pola wprowadzania niż zwykle. Pod polem wprowadzania tekstu znajdziesz podpis wybrany dla wiadomości tekstowych poniżej tego pola. Po wysłaniu wiadomości podpis zostanie automatycznie dodany na końcu tekstu.

Oczywiście jest jedno zastrzeżenie. W przeciwieństwie do niektórych starszych telefonów z ostatniej dekady, Textra lubi dodawać swój podpis po prawej stronie wiadomości zamiast bezpośrednio pod nią. Możesz rozwiązać ten problem, naciskając Enter na klawiaturze przed wysłaniem wiadomości lub naciskając Enter w swoim podpisie przed jego wprowadzeniem. Zalecamy zrobienie tego drugiego, ponieważ naciśnięcie Enter w każdej wiadomości może być ogólnie dość denerwujące.

Jednak poza tą niewielką komplikacją, wrażenia jako całość są naprawdę świetne, co ułatwia dodanie prostego lub złożonego podpisu do wiadomości. Sygnatury nie wydają się mieć limitu znaków w Textrze, a przynajmniej nie wydają się mieć takiego, który przeszkadzałby nam wpisać dowolny tekst w polu.

Inne aplikacje

Textra nie jest jedyną aplikacją, która ma możliwość dodawania podpisów do Twoich wiadomości tekstowych. Nawet jeśli inne aplikacje, w tym wspomniane wcześniej Wiadomości na Androida i Wiadomości Samsung, nadal usuwają funkcję podpisów ze swoich aplikacji, zawsze są do wyboru inne oferty SMS innych firm w Sklepie Play.

Chomp SMS jest jednym z takich przykładów, chociaż biorąc pod uwagę, że jest to starsza aplikacja tego samego programisty co Textra, każdy, kto nie lubi Textry, prawdopodobnie będzie chciał ją pominąć. Przejdź do SMS Pro nadal obsługuje podpisy w swoich ustawieniach w momencie pisania. Motywy dostępne dla użytkowników Go SMS sprawiają, że jest to jeden z najbardziej konfigurowalnych obecnie na rynku, nawet jeśli nie jest tak zgrabny jak bardziej nowoczesny interfejs Textry. Wiadomości Verizon to także opcja dla użytkowników, którzy chcą korzystać z podpisu. Chociaż nie była to nasza filiżanka herbaty, z 4,6 gwiazdkami w Sklepie Play, jest bardzo lubiana przez użytkowników.

Jeśli używasz innej aplikacji do SMS-ów niż jedna z wymienionych tutaj, możesz zagłębić się w ustawienia tej odpowiedniej aplikacji, aby sprawdzić, czy opcja podpisów znajduje się gdzieś w wymienionych ustawieniach. Android nie korzysta z opcji podpisu globalnego, więc jeśli Twoja aplikacja do obsługi SMS-ów ma możliwość korzystania z podpisów, znajdziesz ją w odpowiednich ustawieniach każdej aplikacji.

Możesz także wybrać metodę skrótu w aplikacji klawiatury. Zagłębiając się w ustawienia aplikacji klawiatury, możesz dodać skrót, który ułatwi konwersję fragmentu tekstu na inne słowo lub frazę. Na przykład możesz wybrać słowo „podpis”, które stanie się Twoim pełnym podpisem podczas wpisywania, aby móc wybrać, kiedy się pojawi, a także dodać je do wybranej aplikacji do SMS-ów. To obejście jest świetne, jeśli chcesz pozostać przy aplikacji do przesyłania wiadomości, której już używasz, ale nie możesz używać podpisów w aplikacji.

Często Zadawane Pytania

Jeśli przegapisz dni podpisów tekstowych, ale nadal masz pytania, nie martw się. Zamieściliśmy tę sekcję specjalnie dla Ciebie.

Chcę używać mojej domyślnej aplikacji do obsługi wiadomości tekstowych. Co mogę zrobić?

Jedną z rzeczy związanych z korzystaniem z aplikacji innych firm jest to, że nie zawsze służy do zarządzania wiadomościami tekstowymi. Na szczęście system operacyjny Android pozwala dostosować aplikację, z której chcesz korzystać. Wszystko, co musisz zrobić, to ustawić aplikację innej firmy, którą wybrałeś jako domyślną aplikację do SMS-ów na swoim urządzeniu z Androidem.

Textra poprosi Cię o ustawienie go jako aplikacji domyślnej lub możesz przejść do Ustawienia> Aplikacje> Aplikacje domyślne, aby włączyć tę zmianę.

Czy nadal używasz podpisów w swoich wiadomościach tekstowych, czy też całkowicie zrezygnowałeś z SMS-ów na rzecz nowszych aplikacji do czatu? Daj nam znać w komentarzach poniżej!