Udostępnij teraz w social media:

Istnieją dwa sposoby zamknięcia karty w przeglądarce Firefox na Androida. Aby zamknąć kartę, musisz dotknąć ikony kart w prawym górnym rogu. Spowoduje to przejście do widoku wielozadaniowego, w którym możesz otworzyć nową kartę i wyświetlić wszystkie bieżące karty. Tutaj każda otwarta karta jest reprezentowana jako małe okno z przyciskiem zamykania. Możesz dotknąć przycisku, aby zamknąć kartę, lub przeciągnąć, aby ją zamknąć. Jest to łatwe, ale na tyle niewygodne, że użytkownicy często po prostu zostawiają otwarte karty, dopóki nie otworzą ich zbyt wiele. Przycisk zamykania kart to dodatek do przeglądarki Firefox, który dodaje przycisk zamykania do kart w przeglądarce Firefox. Ten dodatek jest przeznaczony dla przeglądarki Firefox dla systemu Android, a nie dla wersji przeglądarki na komputery stacjonarne.

Zainstaluj dodatek

Otwórz przeglądarkę Firefox na swoim telefonie i odwiedź Przycisk zamykania karty strona. Stuknij przełącznik, aby zainstalować dodatek. Chociaż Firefox nigdy nie miał dodatków, które wymagałyby ponownego uruchomienia przeglądarki, dobrym pomysłem jest zamknięcie aplikacji i ponowne jej otwarcie.

Zamknij przycisk dla kart

Po zainstalowaniu przycisku zamykania karty otwórz nową kartę w przeglądarce Firefox. Poczekaj, aż zakończy się ładowanie. Po zakończeniu ładowania karty zobaczysz przycisk zamykania tuż obok przycisku rozwijanego na pasku adresu. Po dotknięciu tego przycisku bieżąca karta zostanie zamknięta.

Przycisk krzyżyka widoczny podczas ładowania karty jest częścią domyślnego interfejsu użytkownika przeglądarki Firefox. Jeśli go dotkniesz, nie zamknie karty. Zamiast tego zatrzyma ładowanie strony.

Sprawdź -   Jak zresetować zapomniane hasło Apple Notes na iPhonie, iPadzie i komputerze Mac

Ten dodatek działa świetnie w większości przypadków, ale na telefonach przycisk zamykania jest ukryty w witrynach internetowych, które Firefox oferuje otwieranie w trybie czytnika. Możesz nie napotkać tego problemu, jeśli używasz tabletu z Androidem, ale jeśli chodzi o telefony, przycisk zamykania został zablokowany na Nexusie 6P, który jest jednym z urządzeń z dużym ekranem.

Nie ma przycisku cofania zamknięcia. Po zamknięciu karty możesz ją ponownie otworzyć z historii przeglądania, ale poza tym nie ma możliwości cofnięcia tej czynności.

Odinstalowywanie dodatku

Jeśli nigdy nie korzystałeś z dodatków w Firefoksie na Androida i nie lubisz tego, oto jak możesz go odinstalować. Stuknij przycisk przepełnienia w prawym górnym rogu. Z menu, które się otworzy, wybierz Narzędzia> Dodatki. Tutaj możesz zobaczyć listę wszystkich zainstalowanych dodatków. Wybierz ten, który chcesz odinstalować. W prawym dolnym rogu następnego ekranu dotknij przycisku Odinstaluj.

Sprawdź -   Jak naprawić uszkodzone pakiety w systemie Ubuntu

Ewentualnie po prostu napisz: dodatki w pasku adresu i dotknij idź. Przeniesie Cię do tego samego ekranu, na którym możesz wybrać dodatek i go odinstalować.