01/20/2022

Jak dodać rozdziały do ​​filmu za pomocą FFMPEG w systemie Windows 10

Udostępnij teraz w social media:

Filmy odtwarzane z dysków DVD i / lub BluRay mają rozdziały, ale rozdziały nie są specyficzne dla filmów odtwarzanych z tych urządzeń pamięci masowej. Możesz dodawać rozdziały do ​​dowolnego filmu, który chcesz. Istnieje kilka narzędzi, które pozwalają dodawać rozdziały do ​​filmu, ale zalecamy używanie FFMPEG, ponieważ jest darmowy i niezawodny. Używanie go do dodawania rozdziałów do wideo jest nieco skomplikowane, ale zamierzamy to maksymalnie uprościć.

Możesz także użyć ffmpeg do tworzenia GIF-ów.

Utwórz plik metadanych

Najtrudniejsze jest utworzenie pliku metadanych, który będzie definiował rozdziały w filmie. W tym pliku musisz podać czas w filmie, w którym zaczyna się lub kończy rozdział. Ten czas jest wyrażony w nanosekundach.

Sprawdź -   Jak zatrzymać losowe budzenie się systemu Windows 10 ze snu

Otwórz wideo i zdecyduj, ile rozdziałów chcesz do niego dodać. Określ czas w filmie, w którym rozdział powinien się rozpocząć i zakończyć, i przekonwertuj go na nanosekundy. Możesz użyć Google do przeliczenia czasu. Wartość czasu w nanosekundach będzie dużą liczbą, więc warto zapisać ją w pliku.

Otwórz nowy plik Notatnika i wklej w nim następujące elementy. Aby dodać rozdziały do ​​filmu, będziesz musiał go gruntownie edytować.

;FFMETADATA1
title=MyVideo

[CHAPTER]
TIMEBASE=1/1000
START=0
#chapter ends at 00:30
END=30000
title=Chapter 1

[STREAM]
title=MyVideo

Spowoduje to dodanie jednego rozdziału do wideo, jednak jeśli chcesz dodać więcej rozdziałów, po prostu skopiuj i wklej następujące do tego samego pliku notatnika. Będziesz oczywiście musiał go edytować i zmienić wartość określającą, kiedy rozdział się zaczyna i kończy.

[CHAPTER]
TIMEBASE=1/1000
START=0
#chapter ends at 00:30
END=30000
title=Chapter 1

Edytuj plik metadanych

Cokolwiek w pliku poprzedzone znakiem # jest komentarzem, jednak nie należy go usuwać i aktualizować dla każdego rozdziału, aby łatwiej było nim zarządzać.

Sprawdź -   Jak zaplanować zamknięcie aplikacji w systemie Windows 10

Edytuj wartość START dla każdego rozdziału i zastąp ją czasem w nanosekundach, kiedy rozdział powinien się rozpocząć. Edytuj wartość END i zastąp ją czasem w nanosekundach, kiedy rozdział powinien się zakończyć.

Na koniec edytuj wartość tytułu i wprowadź dowolną nazwę, jaką chcesz nadać rozdziałowi. Nazwy rozdziałów pojawią się w dowolnej aplikacji używanej do odtwarzania wideo.

Po dokonaniu wszystkich zmian zapisz plik pod nazwą „metadane”. Upewnij się, że dodałeś kropkę na końcu pliku. Nie będzie miał żadnego rozszerzenia pliku.

Dodaj rozdziały do ​​wideo

Pobierz i rozpakuj ffmpeg. Aby uprościć sprawę, przenieś wideo, do którego chcesz dodać rozdziały, i metadane. właśnie utworzony plik do folderu bin w wyodrębnionym folderze ffmpeg.

Otwórz wiersz polecenia i użyj polecenia CD, aby przejść do folderu bin w wyodrębnionym folderze ffmpeg. Alternatywnie możesz otworzyć folder bin w Eksploratorze plików i wpisać cmd na pasku lokalizacji i nacisnąć Enter.

Sprawdź -   Jak drukować strony internetowe bez reklam i innych elementów bałaganu

Uruchom następujące polecenie, ale zamień „MyVideo.mp4” na nazwę filmu, do którego chcesz dodać rozdziały. W razie potrzeby zmień rozszerzenie pliku. Zastąp „MyVideo_1.mp4” nazwą pliku wyjściowego. To polecenie utworzy kopię wideo, a nazwa, którą podasz na końcu, będzie nazwą nowego pliku. Stuknij Enter.

ffmpeg -i MyVideo.mp4 -i metadata -map_metadata 1 MyVideo_1.mp4

W zależności od rozmiaru pliku proces może chwilę potrwać.

Przeglądanie rozdziałów

Możesz przeglądać rozdziały po ich dodaniu w odtwarzaczach multimedialnych, które to obsługują. Odtwarzacz VLC to dobra opcja, ponieważ jest tak bogaty w funkcje. Otwórz wideo w odtwarzaczu VLC i przejdź do Odtwarzanie> Rozdziały.

x