Jak dodać skróty do plików z Dysku Google do ekranu głównego [Android]

Udostępnij teraz w social media:

Dysk Google to nie tylko dysk w chmurze. Tutaj możesz zapisywać dokumenty, arkusze kalkulacyjne i prezentacje Google, nad którymi aktualnie pracujesz. Mogą to być pliki, nad którymi pracujesz lub pliki, nad którymi współpracujesz z kimś innym. Chociaż zapisywanie plików jest dość łatwe, znalezienie i otwarcie ich na urządzeniu mobilnym często wymaga jednego kliknięcia za dużo. Lepszym sposobem uzyskania do nich dostępu jest dodanie skrótów do plików z Dysku Google na ekranie głównym.

Skróty do plików na Dysku Google

Aplikacja Dysk Google ma wbudowaną funkcję, która umożliwia dodawanie skrótów do plików. Działa to w przypadku każdego typu pliku, niezależnie od tego, czy jest to plik Dokumentów Google, plik PDF czy obraz. Otwórz plik w aplikacji Dysk Google i dotknij przycisku więcej opcji, tj. Trzech kropek w prawym górnym rogu.

  Uzyskaj wizualną i dotykową informację zwrotną z telefonu, gdy popełnisz literówkę [Android]

Otworzy się dość długie menu opcji plików. Przewiń to menu w dół i poszukaj opcji „Dodaj do ekranu głównego”. Dotknij go, a na ekranie pojawi się okno dialogowe potwierdzenia. Potwierdź, że chcesz dodać skrót do pliku.

Skrót do pliku na ekranie głównym wskazuje, że jest to skrót do pliku i że plik został zapisany na Dysku Google. Nie ma szans, aby pomylić go ze skrótem do aplikacji, ale jeśli jest to dla Ciebie problem, możesz zgrupować pliki w folderze dla swojej wygody i dla czystszego ekranu głównego.

Po dotknięciu skrótu uruchamia aplikację Dysk Google i otwiera plik. Możesz dodawać skróty do plików znajdujących się na Twoim koncie lub plików, które zostały Ci udostępnione przez Dysk Google.

  Jak zainstalować aplikację Nokia Camera na dowolnym telefonie z systemem Android

Aby usunąć skrót do pliku, dotknij go i przytrzymaj, a u góry ekranu pojawi się opcja „Usuń”. Ponieważ Android różni się w zależności od wersji i urządzenia, możesz zamiast tego zobaczyć ikonę kosza na śmieci. W obu przypadkach musisz przeciągnąć i upuścić skrót do pliku na opcję Usuń lub ikonę kosza. Usunięcie skrótu do pliku nie będzie miało wpływu na sam plik.

Skróty do folderów

Oprócz dodawania skrótów do plików na ekranie głównym możesz także dodawać skróty do folderów. Proces jest taki sam. Stuknij przycisk trzech kropek w folderze na głównym ekranie Dysku Google, a następnie w menu, które zostanie otwarte, stuknij opcję Dodaj do ekranu głównego. Jeśli jesteś w folderze, stuknij przycisk z trzema kropkami, a następnie stuknij Opcje folderów, znajdź i stuknij opcję Dodaj do ekranu głównego w menu, które zostanie otwarte.

  Jak korzystać z widoku podzielonego w systemie Android 7.0

Ta funkcja nie jest dostępna na Dysku Google na iOS, jednak istnieje nieco skomplikowana metoda, która pozwala dodać skrót do pliku Dokumentów Google do ekranu głównego w systemie iOS.

x