Jak dodać środki do swojego Apple ID

Możesz dodać różne metody płatności do swojego Apple ID, aby robić zakupy w App Store. Obsługiwane metody płatności to karty kredytowe, paypal lub karty podarunkowe. Karty upominkowe dodają środki do Twojego konta, które później wykorzystasz, jednak jeśli chcesz dodać środki do swojego Apple ID bez korzystania z karty podarunkowej, możesz to zrobić.

Dodaj środki do Apple ID – iPhone

Na iPhonie otwórz aplikację Ustawienia i stuknij swoje imię na samej górze. Na następnym ekranie dotknij iTunes i App Store.

Stuknij swój Apple ID, a następnie w wyskakującym okienku stuknij opcję Wyświetl Apple ID. Będziesz musiał zalogować się za pomocą hasła, Touch ID lub Face ID.

Po zalogowaniu się stuknij opcję Dodaj środki do Apple ID. Wybierz nominał, aby dodać środki, i wybierz metodę płatności.

Dodaj środki do Apple ID – iTunes

Możesz także dodać środki do swojego Apple ID z iTunes. Możesz to zrobić z dowolnego systemu, na którym jest zainstalowany iTunes i nie jesteś ograniczony do korzystania z jednego systemu, z którym synchronizujesz iPhone’a lub iPada.

Otwórz iTunes i przejdź do Konta. Zaloguj się za pomocą Apple ID, do którego chcesz dodać środki. Po zalogowaniu się do iTunes przejdź do Wyświetl moje konto. Na ekranie podsumowania konta przewiń w dół do sekcji Konto Apple ID i kliknij opcję Dodaj środki do Apple ID.

Ponownie będziesz musiał wybrać nominał do dodania środków i wybrać metodę płatności. Środki powinny zostać przelane niezwłocznie. Jeśli napotkasz problemy z przelewem środków, upewnij się, że masz skonfigurowaną prawidłową metodę płatności. Jeśli płatność nie zostanie przetworzona, spróbuj usunąć narzędzie płatności i dodać je ponownie.

Jeśli mieszkasz w kraju, w którym płatności online nie są obsługiwane w App Store, nie możesz dodawać środków do swojego Apple ID. Te sklepy są oczywiście rzadkie, więc w większości przypadków nie będziesz mieć żadnych problemów. Możesz także dodać środki do swojego Apple ID ze sklepu z aplikacjami dla komputerów Mac.

Obecnie użytkownicy, którzy mieszkają w USA, otrzymają dodatkowy kredyt, dodając środki do swojego Apple ID. Mówiąc dokładniej, otrzymają 10% dodatkowego kredytu za wszelkie środki, które przeleją do 200 $, co nie jest złe. Ta oferta wygaśnie 20 grudnia 2018 roku, więc warto się spieszyć. Jeśli robisz dużo zakupów w App Store, jest to całkiem dobra oferta od Apple.