Jak dodać tekst ALT do zdjęć w tweecie

Tekst ALT to element HTML dodawany do obrazów. Tekst opisuje obraz i był ogólnie przydatny dla wyszukiwarek, jednak jego użycie ewoluowało od tego czasu. Tekst alternatywny można wykorzystać, aby pomóc osobom, które nie mogą wyświetlić obrazu, zrozumieć, co to jest. Funkcje ułatwień dostępu w systemie operacyjnym i aplikacjach odczytują na głos tekst i opisują udostępniane zdjęcie.

Tekst ALT wygenerowany automatycznie

Tekst ALT jest zwykle generowany przez AI i wykonuje dość przyzwoitą robotę, ale jeśli udostępniasz obraz na Twitterze, możesz ręcznie dodać tekst ALT do obrazu i podać mu lepszy, dokładniejszy opis.

Dodaj tekst ALT – Twitter Web

Aby dodać tekst ALT do obrazu, który udostępniasz z pulpitu, wykonaj następujące kroki.

Wejdź na Twitter w przeglądarce i kliknij przycisk Utwórz tweet. Dodaj obrazy, które chcesz udostępnić w tweecie. Kliknij „Dodaj opis” pod obrazem. Wprowadź opis obrazu. Skomponuj resztę swojego tweeta i wyślij go.

Dodaj tekst ALT – aplikacje na Twitterze

Użytkownicy mogą dodawać tekst ALT do obrazu, który tweetują również z aplikacji Twitter. Wykonaj następujące kroki, aby dodać tekst ALT.

Otwórz aplikację Twitter. Naciśnij przycisk tworzenia tweeta. Wybierz obraz (lub obrazy) do wysłania za pomocą tweeta. Po wybraniu obrazu zobaczysz na nim przycisk „ALT”. Dotknij tego. Dodaj opis obrazu. Może mieć 1000 znaków. Staraj się, aby było to krótkie i precyzyjne. Kiedy skończysz, wyślij tweet.

Po co dodawać tekst ALT?

Tekst ALT nie jest już tak naprawdę dla wyszukiwarek. Może to pomóc wyszukiwarce, ale okazało się, że lepiej ją wykorzystuje w postaci funkcji ułatwień dostępu. Dodanie tekstu ALT do zdjęć zajmuje kilka dodatkowych sekund, gdy je opublikujesz na Twitterze, ale dla osób, które nie mogą ich zobaczyć, może to mieć znaczącą różnicę.

Wydaje się, że aplikacja Twitter nie jest w stanie automatycznie generować tekstu ALT, dlatego na razie użytkownicy, którzy go dodają, pozwalają narzędziom głosowym na telefonach opisywać obrazy osobom niedowidzącym.

Wniosek

Dodanie tekstu ALT do obrazu, który publikujesz na Twitterze, nie zwiększy jego widoczności ani nie spowoduje, że ktokolwiek będzie przesyłał dalej. To niewielka rzecz, którą możesz zrobić, aby zwiększyć dostępność treści dla innych. Może to nie być odpowiednik leczenia raka lub rozwiązania głodu na świecie, ale łatwiejsza interakcja z treścią zawsze ma swoje zalety.

newsblog.pl

newsblog.pl