Jak dodać wiadomość e-mail firmy zewnętrznej lub IMAP do Gmaila na iOS

Aplikacja Gmail na iOS obsługiwała tylko konta Gmail. Jest to coś, co idzie pod prąd, ponieważ klienci poczty e-mail obsługują wszystkie typy kont. Nie ma znaczenia, czy aplikacja e-mail jest specyficzna dla usługi, zwykle obsługuje również inne usługi e-mail. Jeszcze 3 dni temu Gmail tego nie robił. Ostatnia aktualizacja aplikacji umożliwia teraz dodawanie poczty e-mail innej firmy lub poczty IMAP do Gmaila na iOS. Dziennik zmian aktualizacji nie wspomina o tym, ale możesz teraz dodać konto Hotmail, Outlook, Yahoo itp. Oraz konto IMAP w aplikacji Gmail.

Zaktualizuj aplikację Gmail na iOS do wersji 5.0.171104.

Dodaj adres e-mail innej firmy lub adres IMAP

Otwórz aplikację Gmail i dotknij ikony hamburgera w lewym górnym rogu. Stuknij małą strzałkę menu obok bieżącego konta. Na ekranie Konta dotknij „Dodaj konto”.

Na ekranie Dodaj konto stuknij konto e-mail, które chcesz dodać. Gmail obsługuje konta iCloud, Hotmail, Outlook, Yahoo i IMAP. W przypadku niektórych kont, takich jak Yahoo, Gmail poprosi Cię o włączenie Gmailify. Jest to filtr antyspamowy, który działa ponad innymi usługami poczty e-mail w celu odfiltrowywania spamu. Filtr spamu Gmaila jest oczywiście doskonały, więc jest to naprawdę dodatkowy bonus i dobry powód, aby preferować aplikację Gmail od standardowej aplikacji Mail. Filtr jest opt-in, więc jeśli nie jesteś zainteresowany jego używaniem, nie musisz.

Konta IMAP

Konta IMAP mogą wymagać dodatkowych ustawień konfiguracji, które są specyficzne dla używanej usługi e-mail. Jeśli konfigurujesz konto IMAP, najlepiej zapytaj usługodawcę o podstawowe konfiguracje, których klient poczty e-mail może wymagać podczas konfigurowania. Możliwe jest również, że dostawca poczty e-mail może blokować klientów poczty e-mail innych firm, takich jak Gmail, więc upewnij się, że Twoje konto można faktycznie skonfigurować.

Ta funkcja, choć podstawowa, od dawna nie występuje w Gmailu na iOS. Pojawił się w październiku w wersji beta aplikacji i działa po cichu. Google zapomniał o tym wspomnieć w swoim dzienniku zmian, a użytkownicy przypadkowo dowiadują się o tym. Być może firma nie chce zachęcać użytkowników do korzystania z innych usług e-mail, a może nie chce podkreślać tej konkretnej wady, którą jej aplikacja miała od tak dawna. Jeszcze kilka dni temu aplikacja Gmail działała dobrze tylko wtedy, gdy miałeś konto Gmail. Teraz możesz skonfigurować zarówno służbową, jak i osobistą pocztę e-mail.