Jak dodać wideo do Prezentacji Google

Prezentacje nie powinny być ścianą tekstu, ale nie muszą to być wykresy, tabele i pola tekstowe. Jeśli pomoże to w osiągnięciu celu, możesz dołączyć filmy wideo do prezentacji.

Filmy w Prezentacjach Google

Prezentacje Google to narzędzie Google do prezentacji. Jest to narzędzie internetowe, co oznacza, że ​​możesz tworzyć slajdy i pracować nad nimi w dowolnym miejscu. Narzędzia internetowe wydają się być lżejsze, jeśli chodzi o funkcje, ale Prezentacje Google to dość przyzwoite narzędzie, które pozwala użytkownikom przesyłać wszelkiego rodzaju multimedia i używać ich w pokazie slajdów.

Dodaj filmy w Prezentacjach Google

Aby dodać film do Prezentacji Google, musisz najpierw przesłać go na Dysk Google. Alternatywnie, jeśli film, który chcesz pokazać podczas prezentacji, jest dostępny w YouTube, możesz po prostu dodać do niego link w Prezentacjach Google i pominąć kroki Dysku Google.

Odwiedź Dysk Google.
Kliknij przycisk Nowy i wybierz z menu opcję Prześlij plik.
Wybierz wideo, które chcesz dodać do prezentacji.
Przejdź do Prezentacji Google.
Otwórz plik, do którego chcesz dodać wideo.
Przejdź do Wstaw> Wideo.

Jeśli plik wideo jest dostępny na wideo YouTube, przejdź do zakładki URL i wstaw adres URL. Jeśli chcesz wybrać film dodany do Dysku Google, przejdź do karty Dysk Google.
Wybierz film (możesz go znaleźć za pomocą paska wyszukiwania).
Film zostanie dodany do prezentacji.

Sterowanie odtwarzaniem wideo – Prezentacje Google

Gdy wstawiasz wideo do Prezentacji Google, masz możliwość;

Wybierz, skąd rozpocznie się odtwarzanie wideo
Wycisz wideo
Zmień rozmiar odtwarzacza wideo

Otrzymany odtwarzacz wideo jest podobny do tego, który widzisz w YouTube. Możesz kontrolować prędkość odtwarzania podczas odtwarzania wideo, a także możesz użyć automatycznie generowanych napisów (choć nie są one najdokładniejsze).

Wniosek

Używając filmów w prezentacji, upewnij się, że nie są one chronione prawami autorskimi. Ponieważ Prezentacje Google to narzędzie internetowe, dodawane filmy są zasadniczo dostępne online. Aby odtworzyć je podczas prezentacji, musisz także być online. Prezentacje Google mają odę offline, jednak zawsze najlepiej jest korzystać z narzędzia online, kiedy tylko możesz. Nie wiadomo, jakie dane/pliki zostały pobrane, a które nie, i nie chcesz zostać złapany bez pełnej prezentacji, gdy jesteś w jej trakcie.

Wpis Jak dodać wideo do Prezentacji Google pojawił się jako pierwszy na newsblog.pl.

x