Jak dodać wiele języków wprowadzania w systemie Android 7.0

Android obsługuje długą listę języków, które można ustawić jako język wprowadzania. Aż do Androida 6.0 można było ustawić tylko jeden język wprowadzania na raz. Jeśli kiedykolwiek musiałeś przełączyć się na pisanie w innym języku, musiałeś edytować swoje preferencje systemowe w aplikacji Ustawienia. Było to oczywiście czasochłonne i Android 7.0 naprawia to. Możesz teraz włączyć wiele języków wprowadzania. Nowa obsługa wielu języków może mieć priorytet, tak aby język, w którym piszesz, był prezentowany jako domyślny w układzie klawiatury. Język dodatkowy to język, na który można przełączyć się z wnętrza klawiatury. Oto jak włączyć wiele języków wprowadzania w systemie Android 7.0 i ustawić ich preferencyjną kolejność.

Jak dodać język

Otwórz aplikację Ustawienia i dotknij Języki i wprowadzanie. Na ekranie Języki i wprowadzanie dotknij Języki. Powinna to być pierwsza opcja na ekranie. Poniżej możesz zobaczyć domyślny język wprowadzania dla twojego urządzenia.

język ustawień ustawienia wprowadzania języka

Na ekranie Ustawienia języka dotknij „Dodaj język” i wyszukaj język, który chcesz dodać. Niektóre języki mogą mieć różne wersje regionalne, np. Angielski ma wersję amerykańską i brytyjską. Po wybraniu języka zostaniesz poproszony o wybranie wersji, jeśli są dostępne różne wersje regionalne.

Stuknij żądaną wersję, a język zostanie dodany jako dodatkowy język wprowadzania na Twoim urządzeniu.

dodaj język lokalizacja języka

Jak organizować języki

Język, który pojawi się na samej górze listy preferencji językowych, będzie Twoim podstawowym językiem wprowadzania. Po otwarciu aplikacji do obsługi wiadomości i rozpoczęciu wpisywania wiadomości układ klawiatury domyślnie ustawi język na samej górze tej listy. Aby zmienić kolejność, po prostu przeciągnij i upuść jeden język na drugi, aby zmienić podstawowy język wprowadzania.

wiele języków kolejność języków

Jak przełączać się między językami wprowadzania

Otwórz aplikację Wiadomości lub aplikację Dokumenty Google, aby wprowadzić tekst. Układ klawiatury będzie w Twoim podstawowym języku. Aby przełączyć się na swój język dodatkowy, dotknij przycisku małej kuli ziemskiej obok spacji. Stuknij ponownie, aby powrócić do poprzedniego języka. Jeśli masz skonfigurowane trzy języki wprowadzania, ponowne dotknięcie przycisku globusa spowoduje przełączenie na ten przycisk. Możesz go używać do przechodzenia między wszystkimi dodanymi językami wprowadzania.

język wprowadzania angjęzyk wprowadzania urdu

Jeśli masz skonfigurowanych kilka języków i nie chcesz przełączać się między nimi wszystkimi, dotknij i przytrzymaj przycisk kuli ziemskiej. Pojawi się monit z prośbą o wybranie języka, w którym chcesz pisać.

iOS od dawna obsługuje wiele języków, ale Android robi to lepiej. W iOS, jeśli chcesz przełączyć się na inny język lub wstawić emoji, musisz to zrobić, dotykając tego samego przycisku. W systemie Android zmiana języka i dostęp do emotikonów mają osobne przyciski na klawiaturze.