Jak dodać wiele lokalizacji zapisu do przeglądarki

Przeglądarki mogą zapisywać pliki w domyślnym folderze pobierania lub mogą monitować o wybranie lokalizacji zapisu za każdym razem, gdy pobierasz plik. Jeśli chcesz, możesz również zmienić domyślną lokalizację pobierania, ale we wszystkich przeglądarkach możesz mieć tylko jedną domyślną lokalizację pobierania. Zapisz w to rozszerzenie przeglądarki dostępne zarówno dla przeglądarki Firefox, jak i Chrome, które umożliwia dodawanie wielu lokalizacji zapisywania do przeglądarki.

Utwórz łącze symboliczne

Zapisz w pracach poprzez dowiązania symboliczne. Musisz utworzyć symboliczne łącze do wielu lokalizacji zapisu, które chcesz dodać, i umieścić je w domyślnym folderze pobierania. Oto jak.

Najpierw znajdź ścieżkę do bieżącego folderu, w którym Twoja przeglądarka domyślnie zapisuje pliki. Następnie znajdź ścieżkę do folderu, który chcesz dodać jako lokalizację zapisu.

Otwórz wiersz polecenia i użyj następującego polecenia, aby utworzyć dowiązanie symboliczne.

Składnia

mklink /d default_download_dirsymlink pathtoactual

Przykład

mklink /d C:UsersfatiwDownloadssymlink D:Images

Link symboliczny pojawi się w folderze Pobrane.

Wiele lokalizacji zapisu

zainstalować Zapisz w i przejdź do opcji rozszerzenia. Przewiń w dół do sekcji Katalogi. Wprowadź nazwę folderu, w którym chcesz zapisywać pliki. Ponieważ istnieje symboliczne łącze do folderu już obecnego w domyślnym folderze pobierania, nie musisz wprowadzać pełnej ścieżki do folderu. Rozszerzenie nie będzie mogło go odczytać. Musisz po prostu dodać nazwę folderu. Każda nazwa folderu musi znajdować się w osobnym wierszu.

Rozszerzenie ma kilka dodatkowych opcji, które możesz włączyć, aby ułatwić zapisywanie. Niektóre funkcje są dostępne tylko dla przeglądarki Firefox. Gdy skończysz konfigurować wszystko, możesz zacząć korzystać z opcji Zapisz w. Dodaje opcję do menu kontekstowego po kliknięciu prawym przyciskiem myszy, która pozwala wybrać miejsce zapisania pliku. Lokalizacja wyświetlana z kropką i numerem jeden w nawiasach to domyślny folder pobierania.

W przypadku przycisków pobierania nie ma możliwości wyboru lokalizacji pobierania, jeśli klikniesz przycisk lewym przyciskiem myszy. Jeśli klikniesz go prawym przyciskiem myszy, możesz użyć tych samych opcji menu kontekstowego, aby wybrać miejsce zapisania pliku docelowego.

Jeśli zdecydujesz, że nie chcesz używać rozszerzenia, możesz je odinstalować jak każde inne rozszerzenie, jednak nie usunie ono automatycznie utworzonych dowiązań symbolicznych. Będziesz musiał sam je usunąć. Jeśli zmienisz domyślną lokalizację folderu pobierania, konieczne będzie ponowne utworzenie dowiązań symbolicznych i umieszczenie ich w nowej domyślnej lokalizacji pobierania.