Jak dodać wiele plików GIF do tweeta na Twitterze

Jeśli jesteś aktywnym użytkownikiem Twittera, być może zauważyłeś, że użytkownicy wysyłają tweety z wieloma GIF-ami. Jeśli jednak spróbujesz to zrobić sam, spotkasz się z ograniczeniem Twittera do jednego GIF-a za tweeta. Niektórzy użytkownicy uważają, że jest to nowa funkcja, którą mają tylko użytkownicy iOS, ale tak nie jest. Każdy, niezależnie od platformy, na której używa Twittera, może dodawać wiele plików GIF do tweeta jednocześnie. Jest w tym mała sztuczka.

Animowane PNG

Animowane PNG lub APNG to format pliku oparty na PNG, ale obsługujący animację. „GIFy”, które widzisz, są w rzeczywistości APNG, których użytkownicy iOS używają w niewytłumaczalny sposób, ponieważ iOS może natywnie zamieniać zdjęcia na żywo w GIF-y. Wygląda na to, że te GIF-y to magia.

Krótko mówiąc, musisz wziąć swoje GIF-y i przekonwertować je na APNG. Aby to zrobić, możesz użyć bezpłatnego narzędzia online o nazwie Animowany ekspres PNG.

Wybierz plik GIF, który chcesz przekonwertować, i kliknij przycisk Prześlij. Po przesłaniu pliku GIF aplikacja podzieli dla Ciebie ramki. Nic nie zmieniaj.

Przewiń dalej i kliknij Utwórz APNG.

Poczekaj kilka minut, ponieważ konwersja wymaga czasu. Po wyświetleniu przekonwertowanego obrazu kliknij go prawym przyciskiem myszy i zapisz. Obraz zostanie zapisany z rozszerzeniem pliku PNG.

Otwórz Twitter i utwórz nowy tweet. Naciśnij przycisk obrazu i wybierz utworzone pliki PNG. Możesz załączyć maksymalnie cztery i wysłać tweet.

To powinno wystarczyć.

APNG Maker działa dobrze na urządzeniu mobilnym, więc naprawdę nie musisz posiadać urządzenia z systemem iOS, aby móc dodawać wiele plików GIF w tweecie. Większość tweetów wydaje się mieć tylko dwa pliki GIF, ale możesz mieć nawet cztery, ponieważ liczba zdjęć dozwolonych przez Twittera w tweecie.

Powiemy to jednak; jakość Twojego GIF-a może lub nie może ucierpieć podczas konwersji. To zależy od oryginalnego GIF-a. APNG nie powinien go zbytnio degradować, ale jest konwertowany na inny format, więc może wystąpić pewna utrata jakości.

To nie jest nowa funkcja na Twitterze. Dokładniej jest opisać to jako lukę, niesamowitą lukę. Twitter może być tego świadomy lub nie, ale miejmy nadzieję, że firma nie ograniczy plików APNG tak jak GIF-y. Jeszcze lepiej, może powinien rozważyć zezwolenie użytkownikom na tweetowanie wielu plików GIF bez konieczności ich konwertowania. Dozwolone są już pliki GIF w cytowanych tweetach.