Jak dodać wyróżnienie kursora w systemie Windows 10

Jeśli chcesz, aby kursor był bardziej widoczny na ekranie, możesz go dostosować, aby był większy i miał jasny kolor, który jest znacznie łatwiejszy do zobaczenia na ekranie. Niestety ten kolor podświetlenia nie zawsze jest widoczny na zrzutach ekranu lub zrzutach ekranu, a rozmiar w ogóle się nie pojawia. Jeśli potrzebujesz bardziej widocznego podświetlenia kursora w systemie Windows 10, możesz dodać wokół niego okrąg. Aby to zrobić, potrzebujesz aplikacji o nazwie PenAttention.

Dodaj podświetlenie kursora

Pobierz PenAttention i zainstaluj. Działa w zasobniku systemowym, gdzie można uzyskać dostęp do jego ustawień. Kliknij go prawym przyciskiem myszy i wybierz Ustawienia podświetlenia. Aplikacja dodaje okrąg wokół wskaźnika i możesz dostosować każdy jego aspekt.

Domyślnie kolor jest nieprzezroczysty, ale można zmniejszyć krycie i uczynić go półprzezroczystym. Możesz także zmienić kolor na dowolny. Kliknij wewnątrz pola koloru i zmień go na taki, który wygląda dobrze na pulpicie. Opcja „Okrąg” umożliwia zmianę rozmiaru okręgu wokół wskaźnika. Zwiększ promień, aby był większy. Jeśli wolisz używać prostokąta, wybierz go i ustaw jego rozmiar na taki, który Ci odpowiada.

Na koniec włącz opcję „Podświetl mysz i pióro”, aby działała z kursorem myszy.

To są wszystkie opcje, przy których musisz majstrować, aby uruchomić aplikację. Możesz zobaczyć, jak działa aplikacja na poniższym zrzucie ekranu. Na zrzutach ekranu i nagraniach ekranu, nie wspominając o prezentacjach, pojawi się podświetlenie kursora.

Oprogramowanie do prezentacji zwykle obsługuje coś takiego, ale żaden inny typ aplikacji nie obsługuje. Jeśli chcesz udostępnić swój ekran i podświetlić kursor, jest to całkiem dobry sposób.

Aplikacja ma ograniczenie; skalowanie ekranu. Jeśli ekran zostanie przeskalowany do czegokolwiek powyżej 100%, podświetlenie zostanie odłączone od kursora. Aplikacja została zbudowana do pracy w systemie Windows 10, jednak nie działa dobrze z funkcją skalowania. Funkcja skalowania nie jest nowa. Jest częścią systemu Windows 10 od pierwszego dnia, a mimo to aplikacja go nie obsługuje.

Jeśli przeskalowałeś swój wyświetlacz, będziesz musiał zmniejszyć go z powrotem do 100%. Nie ma innego sposobu, aby aplikacja działała poprawnie. Alternatywą jest wypróbowanie innej aplikacji. Istnieją inne, płatne aplikacje, które wykonują swoją pracę PointerFocus choć kosztuje 12 dolarów. Ma wersję próbną, którą możesz wypróbować i jeśli działa lepiej niż PenAttention, może być wart swojej ceny.

x