Jak dodać „Wyszukaj w Google” do menu kontekstowego prawego przycisku myszy w przeglądarce Microsoft Edge

Wiodące przeglądarki internetowe na komputery stacjonarne mają opcję w menu kontekstowym wyświetlanym po kliknięciu prawym przyciskiem myszy, która umożliwia szybkie wysłanie wyszukiwanego hasła do domyślnej wyszukiwarki. Ponieważ Google jest preferowaną wyszukiwarką prawie dla każdego, ta opcja jest powszechnie znana jako opcja „Szukaj w Google” w menu kontekstowym, chociaż może działać dla prawie każdej wyszukiwarki. Microsoft Edge nie ma jeszcze tej opcji. Możesz zmienić domyślną wyszukiwarkę w Microsoft Edge na dowolną, ale ta opcja nie pojawi się, nawet w Bing. Jeśli tak jak większość świata preferowaną wyszukiwarką jest Google, możesz dodać opcję „Szukaj w Google” do menu kontekstowego prawego przycisku myszy z rozszerzeniem Google Context Menu Edge.

Google Context Menu Edge jest dostępne na Github. Rozszerzenie nie jest dostępne w Sklepie Windows, więc aby je zainstalować, musisz włączyć funkcje programistyczne rozszerzeń w Edge.

Proces jest dość prosty; przejdź do about: flags i włącz funkcje programistyczne rozszerzenia. Uruchom ponownie Edge.

Pobierz Google Context Menu Edge i wyodrębnij go. Otwórz Edge i kliknij przycisk Więcej i przejdź do Rozszerzenia. Kliknij „Wczytaj rozszerzenie” i wybierz folder, w którym znajduje się rozszerzenie.

Po dodaniu możesz zaznaczyć tekst i kliknąć go prawym przyciskiem myszy. W menu kontekstowym będzie dostępna opcja „Szukaj w Google”. Wybierz go, aby przeszukać wybrany tekst w Google.

Google Context Menu Edge

Rozszerzenie ma jedno ograniczenie; jeśli wybrany tekst zawiera symbol &, wszystko po nim zostanie wykluczone z wyszukiwanego terminu. Na przykład, jeśli wybierzesz Ben & Jerry’s i wybierzesz „Szukaj w Google”, do wyszukiwarki zostanie wysłany tylko „Ben”.

Google Context Menu Edge pochodzi od niezweryfikowanego programisty, więc za każdym razem, gdy otwierasz Edge, będziesz musiał go ponownie włączyć. Rozszerzenie jest stworzone tylko dla Google i nie możesz dodać do niego wybranej wyszukiwarki. Jest również w wersji beta, więc możesz spodziewać się kilku błędów. Z naszej strony działało bez zarzutu.

Pobierz Google Context Menu Edge