iOS

Jak dodać wyszukiwarkę w Chrome na iOS

Udostępnij teraz w social media:

Zrobiliśmy post na temat dodawania wyszukiwarki w Chrome, ale był to wyłącznie dla stacjonarnej wersji przeglądarki. Jednak Chrome nie jest dostępny tylko dla komputerów stacjonarnych. Ma wersję mobilną zarówno na Androida, jak i iOS, a dodanie wyszukiwarki do wersji mobilnych jest nie tylko inne, ale niewiarygodnie ograniczone, jeśli chodzi o iOS. Aż do ostatniej aktualizacji użytkownicy nie mogli dodawać wyszukiwarek poza tymi sugerowanymi przez Chrome na iOS. Dzięki nowej aktualizacji możesz wreszcie dodać dowolną wyszukiwarkę w Chrome na iOS.

Wyszukiwarka w Chrome na iOS

Możesz wyświetlić listę wstępnie ustawionych wyszukiwarek w Chrome na iOS w jej ustawieniach. Otwórz Chrome na swoim iPhonie lub iPadzie i dotknij przycisku więcej opcji w prawym dolnym rogu. W otwartym menu stuknij Ustawienia.

  10 najlepszych gier na iOS

Ekran Ustawienia ma preferencje Wyszukiwarki. Dotknij go, a zobaczysz listę domyślnych wyszukiwarek w Chrome na iOS. Są to: Google, Yahoo, Bing, Ask i AOL.

Aby dodać wyszukiwarkę, której nie ma na liście w tym panelu preferencji, otwórz nową kartę w przeglądarce Chrome i odwiedź stronę główną wyszukiwarki. Wyszukaj cokolwiek w wyszukiwarce. Zezwól na załadowanie strony wyników. Po zakończeniu wróć do preferencji wyszukiwarki w ustawieniach Chrome.

Na samym dole zobaczysz wyszukiwarkę, której właśnie użyłeś do wyszukiwania. Wybierz ją, aby ustawić ją jako domyślną wyszukiwarkę. Ta metoda jest oczywiście łatwiejsza, ponieważ nie musisz zastanawiać się, jaki jest adres URL zapytania wyszukiwania.

  Wybór przeglądarki wreszcie trafia na iPhone'a z iOS 14

Jeśli nie widzisz tej opcji, upewnij się, że Chrome jest aktualny. Wydaje się, że ta „funkcja” została dodana w wydanej dzisiaj wersji 72. Możesz sprawdzić wersję aplikacji z własnych ustawień Chrome, a także z App Store.

Jeśli chodzi o usunięcie wyszukiwarki, wydaje się, że nie ma na to sposobu. Zawsze możesz przełączyć się na inną wyszukiwarkę, w tym dowolną wyszukiwarkę znajdującą się na liście. Możliwe, że jeśli w ogóle nie korzystasz z niestandardowej wyszukiwarki i nigdy jej nie odwiedzasz, Chrome może ostatecznie usunąć ją z listy wyszukiwarek. Nawet jeśli nie, nigdy nie łączy go z domyślną listą wyszukiwarek.

iOS, jak każdy powie, jest niesamowicie restrykcyjny w tym, co pozwala aplikacjom, ale Google potrzebował tyle czasu, aby dodać tę funkcję, gdy najwyraźniej nie było zbyt dużej przeszkody do pokonania, jest nieco irytujące delikatnie mówiąc.

  Jak dodać notatkę do ekranu blokady w iOS

x