Udostępnij teraz w social media:


Windows 10 ma systemowy panel udostępniania, który działa ze wszystkimi aplikacjami Windows Store i domyślnymi aplikacjami w Windows 10. Zawiera listę aplikacji, których możesz użyć do udostępniania zdjęć lub plików. Coś prawie identycznego występuje w Windows 8 / 8.1. Na przykład aplikacja Zdjęcia umożliwia udostępnianie zdjęcia za pośrednictwem poczty e-mail lub aplikacji Twitter, jeśli jest zainstalowana. Aplikacje, które mogą współpracować z tym panelem udostępniania, są do niego automatycznie dodawane podczas ich instalacji. Jako użytkownik nie masz kontroli nad tym, które aplikacje pojawiają się tutaj i nie ma widocznego ustawienia, które pozwala je dostosować. Dobrą wiadomością jest to, że istnieje ukryte ustawienie, które możesz włączyć, które zapewnia pełną kontrolę nad panelem udostępniania. Oto, co musisz zrobić.

Sprawdź -   Jak sprawić, by TiddlyWiki działało w systemie Linux

Ta sztuczka polega na wprowadzeniu niewielkiej zmiany w rejestrze systemu Windows i będziesz potrzebować do tego uprawnień administratora. Spowoduje to włączenie zakładki „Udostępnij” w aplikacji Ustawienia w grupie ustawień System. Zakładka pojawi się tylko wtedy, gdy jesteś zalogowany na konto administratora.

Aby to włączyć, otwórz rejestr systemu Windows. Przejdź do panelu sterowania HKEY_CURRENT_USER i utwórz nowy wpis DWORD (32-bitowy) z menu Edycja> Nowy. Nazwij go „EnableShareSettings” i ustaw jego wartość na „1”.

EnableShareSettings

Uruchom ponownie system. Zaloguj się na konto administratora i otwórz aplikację Ustawienia. Przejdź do grupy ustawień System i przewiń na sam dół lewej kolumny. Zobaczysz nową kartę „Udostępnij”. Kliknij to. Wewnątrz możesz dostosować, które aplikacje pojawiają się w panelu udostępniania.

Sprawdź -   5 najlepszych darmowych czytników ebooków dla systemu Windows

Możesz również ograniczyć liczbę aplikacji wyświetlanych na liście oraz pokazać / ukryć listę często używanych aplikacji. Zmiany wprowadzone tutaj, tj. Z konta administratora, mają wpływ również na inne konta użytkowników.

ustawienia udostępniania

Nie trzeba dodawać, że powinien być łatwiejszy sposób na zrobienie tego. Ustawienia w tym nowym panelu nie są ustawieniami, które powinny być ukryte przed użytkownikiem, a na pewno nie są takie, które mogłyby spowodować awarię systemu, gdyby zostały zmienione. Być może panel będzie domyślnie widoczny w przyszłej aktualizacji.