Udostępnij teraz w social media:

Fan podcastów? Masz urządzenie mobilne, ale lubisz także słuchać podcastów na komputerze stacjonarnym lub laptopie z systemem Linux? Postępuj zgodnie z tym przewodnikiem, gdy omawiamy sposoby dodawania podcastów do urządzenia mobilnego z systemem Linux.

Uwaga: Gpodder działa najlepiej na urządzeniach z Androidem. Urządzenia Apple mogą działać, ale nie są zalecane.

Instalowanie Gpodder

Istnieje wiele różnych sposobów korzystania z podcastów na platformie Linux. Jednak Gpodder ma łatwy w użyciu interfejs użytkownika, który jest dobry dla początkujących. Chociaż zanim przejdziemy do konfigurowania synchronizacji, musimy zademonstrować, jak zainstalować Gpodder.

Ubuntu

W systemie Ubuntu Linux instalacja klienta Gpodder jest łatwa, ponieważ znajduje się on w repozytorium oprogramowania „Universe”. Aby go zainstalować, otwórz okno terminala i użyj Trafny polecenie poniżej.

sudo apt install gpodder

Debian

Na Debianie można zainstalować Gpodder z repozytorium oprogramowania „Main”. Aby go zainstalować, uruchom terminal i użyj Apt-get polecenie poniżej.

sudo apt-get install gpodder

Arch Linux

Dla użytkowników Arch Linux Gpodder znajduje się w repozytorium oprogramowania „Społeczność”. Aby go zainstalować, użyj Pacman polecenie poniżej.

sudo pacman -S gpodder

Fedora

Każda wersja Fedory Linux ma dostępny Gpodder. Aby skonfigurować aplikację w systemie, użyj Dnf polecenie poniżej.

sudo dnf install gpodder

OpenSUSE

W OpenSUSE Linux Gpodder jest dostępny dla użytkowników za pośrednictwem repozytorium oprogramowania „Packman all”. Aby zainstalować, zacznij od uruchomienia terminala i dodania repozytorium.

Sprawdź -   Jak zablokować wszelkie wzmianki o pokemonach z Internetu

15.1

zypper addrepo http://packman.inode.at/suse/openSUSE_Leap_15.1/ packman

15,0

 zypper addrepo http://packman.inode.at/suse/openSUSE_Leap_15.0/ packman

Tumbleweed

zypper addrepo http://packman.inode.at/suse/openSUSE_Tumbleweed/ packman

Na koniec zainstaluj aplikację Gpodder za pomocą Zypper.

sudo zypper install gpodder

Flatpak

Gpodder jest w sklepie Flathub Flatpak. Aby zainstalować oprogramowanie na komputerze z systemem Linux, upewnij się, że na komputerze skonfigurowano środowisko wykonawcze Flatpak. Aby uzyskać więcej informacji, zapoznaj się z tym przewodnikiem.

Po uruchomieniu i uruchomieniu środowiska uruchomieniowego Flatpak otwórz okno terminala i użyj poniższych poleceń.

flatpak remote-add --if-not-exists flathub https://flathub.org/repo/flathub.flatpakrepo  flatpak install flathub org.gpodder.gpodder

Pobieranie podcastów

Aby móc zsynchronizować podcasty z aplikacji Gpodder z ulubionym urządzeniem mobilnym, musisz pobrać odcinki podcastów na komputer. Aby to zrobić, musisz mieć skonfigurowane podcasty w Gpodder.

Konfiguracja pokazów podcastów w Gpodder jest prosta dzięki łatwemu do zrozumienia interfejsowi użytkownika. Kliknij menu „Subskrypcje” i dodaj swój ulubiony program. Jeśli masz problemy ze znalezieniem sposobu na zasubskrybowanie podcastów w Gpodder, skorzystaj z tego przewodnika tutaj.

Sprawdź -   Połączenia telefoniczne w systemie Windows 10 będą obsługiwać wszystkie telefony z systemem Android 7+

Po zasubskrybowaniu ulubionych podcastów w aplikacji Gpodder, czas pobrać niektóre podcasty. Kliknij panel „Podcast” i wybierz program. Następnie pobierz odcinek na swój komputer. Powtórz ten proces, aż wszystkie podcasty pokażą, że chcesz słuchać, aby zostały pobrane za pośrednictwem aplikacji Gpodder.

Dodawanie podcastów do urządzeń mobilnych za pomocą menedżera plików systemu Linux

Prawdopodobnie najlepszym sposobem dodawania podcastów do urządzenia mobilnego w systemie Linux jest menedżer plików, ponieważ prawie każdy menedżer plików w systemie Linux obsługuje instalowanie urządzeń mobilnych, takich jak telefony z Androidem, tablety, a nawet iPhone'y.

Aby dodać swoje ulubione podcasty do urządzeń mobilnych za pomocą menedżera plików dla systemu Linux, postępuj zgodnie z instrukcjami krok po kroku poniżej.

Krok 1: Otwórz menedżera plików dla systemu Linux.

Krok 2: Podłącz urządzenie mobilne do portu USB komputera.

Krok 3: Uzyskaj dostęp do urządzenia i przełącz je w tryb MTP, aby pliki na nim były dostępne dla menedżera plików systemu Linux.

Krok 4: Przejdź do pobranego pliku podcastu w Gpodder i kliknij go prawym przyciskiem myszy, aby otworzyć menu prawym przyciskiem myszy. W menu po kliknięciu prawym przyciskiem zlokalizuj „Wyślij do” i wybierz go. Następnie kliknij „Folder lokalny”.

Sprawdź -   Jak konwertować zdjęcia z HEIC do JPG

Krok 5: Za pomocą przeglądarki plików zapisz plik podcastu w katalogu domowym. Zrób to dla każdego odcinka, który chcesz wysłać na urządzenie mobilne.

Krok 6: W menedżerze plików systemu Linux kliknij „Strona główna”, aby przejść do katalogu domowego. Następnie przeciągnij pliki MP3 podcastu i umieść je na urządzeniu mobilnym.

Dodawanie podcastów za pomocą aplikacji Gpodder

Chociaż obsługa urządzeń Gpodder nie jest świetna w przypadku nowych smartfonów, nadal istnieje i może być używana, jeśli nie lubisz dodawać podcastów za pomocą menedżera plików Linux. Aby użyć funkcji synchronizacji, wykonaj następujące czynności.

Krok 1: Kliknij menu „Gpodder”. Stamtąd znajdź „Preferencje” i kliknij to.

Krok 2: W „Preferencjach” zlokalizuj „Urządzenia” i kliknij je, aby uzyskać dostęp do ustawień urządzenia.

Krok 3: Za pomocą menu urządzenia skonfiguruj urządzenie mobilne za pomocą Gpodder. Następnie zamknij okno „Preferencje”.

Krok 4: Znajdź menu „Dodatki” i kliknij je. Następnie kliknij przycisk „Synchronizuj”, aby wysłać wszystkie pobrane podcasty z Gpodder na urządzenie mobilne.