Jak dodawać, usuwać i zmieniać kolejność slajdów programu PowerPoint

Być może właśnie zaimportowałeś slajdy z innej prezentacji i chcesz usunąć kilka i zmienić kolejność innych. A może zacząłeś od zera i dodajesz nowe lub reorganizujesz istniejące slajdy. Niezależnie od powodu, można to szybko zrobić w kilku prostych krokach.

Dodawanie, usuwanie i zmiana kolejności slajdów w widoku normalnym

Najpierw będziemy pracować w widoku normalnym. Ten widok jest domyślnym widokiem, w którym prawdopodobnie pracujesz – jeden duży slajd przed tobą z okienkiem podglądu slajdu po lewej stronie.

Aby dodać nowy slajd, przejdź do sekcji „Slajdy” na karcie „Strona główna”. Tutaj masz dwie możliwości dodania nowego slajdu.

Kliknięcie przycisku „Nowy slajd” automatycznie wstawi ostatnio używany układ slajdu. Alternatywnie możesz nacisnąć Ctrl + M.
Kliknięcie strzałki pod przyciskiem „Nowy slajd” otwiera menu rozwijane z kilkoma szablonami slajdów do wyboru.

Nowy widok normalny slajdu

Chodźmy dalej, opuśćmy menu i zobaczmy, co mamy. Po prostu wybierz szablon slajdu, który najlepiej pasuje do tego, co chcesz zrobić.

Szablony slajdów

Aby wstawić slajd między dwoma już istniejącymi slajdami, przejdź do okienka podglądu slajdu i zaznacz obszar między dwoma slajdami, w którym chcesz wstawić nowy slajd.

obszar między slajdami

Kliknij prawym przyciskiem myszy i wybierz „Nowy slajd”.

Nowy slajd między slajdami

Szablon slajdu będzie taki sam jak slajd bezpośrednio nad miejscem, w którym wstawiasz nowy.

Usunięcie slajdu jest równie łatwe. W okienku podglądu slajdów kliknij prawym przyciskiem myszy slajd, który chcesz usunąć, a następnie kliknij „Usuń slajd”. Alternatywnie, możesz wybrać żądany slajd do usunięcia i nacisnąć „usuń” na klawiaturze.

usuń slajd

Na koniec, aby zmienić kolejność slajdów, kliknij i przeciągnij slajd w żądane miejsce.

gif 1

Praca w widoku sortowania slajdów

Teraz nauczmy się, jak dodawać, usuwać i zmieniać kolejność naszych slajdów w widoku sortowania slajdów programu PowerPoint.

Aby przełączyć się do widoku sortowania slajdów, kliknij ikonę sortowania slajdów na pasku stanu w prawym dolnym rogu ekranu.

widok sortowania slajdów

Aby dodać nowy slajd, wybierz slajd, przed którym chcesz wstawić nowy slajd, kliknij prawym przyciskiem myszy i wybierz „Nowy slajd”.

nowy widok sortowania slajdów slajdów gif

Podobnie jak w przypadku widoku normalnego, możesz także użyć funkcji „Nowy slajd” na karcie „Strona główna”.

Aby usunąć slajd, wybierz slajd, który chcesz usunąć, kliknij prawym przyciskiem myszy i wybierz „Usuń slajd”.

gif usuń slajd

Na koniec, podobnie jak w przypadku widoku normalnego, aby zmienić kolejność slajdów w widoku sortowania slajdów, kliknij i przeciągnij slajd w żądane miejsce.

zmienić kolejność gif

Całkiem proste, prawda?