Udostępnij teraz w social media:

macOS ma widżety, które pojawiają się w Centrum powiadomień. Niektóre z nich są gotowe do użycia w systemie operacyjnym, inne można dodać, instalując aplikacje innych firm. Oczywiście te widżety nie mogą zaśmiecać centrum powiadomień do woli. Użytkownicy muszą je włączyć, chyba że są widżetami giełdowymi, które są już włączone. To powiedziawszy, niezależnie od tego, czy widżet jest widżetem giełdowym, czy dodanym przez firmę zewnętrzną, oto sposób dodawania / usuwania widżetów w Centrum powiadomień.

Dodaj / usuń widżety w Centrum powiadomień

Kliknij ikonę Centrum powiadomień w prawym górnym rogu paska menu. Upewnij się, że jesteś na karcie Dzisiaj w Centrum powiadomień. Przewiń do końca. Możesz zobaczyć jedną z dwóch rzeczy; przycisk edycji lub nowy przycisk. Nowy przycisk pokaże także, ile nowych widżetów jest dostępnych do włączenia. Bez względu na to, co widzisz, kliknij przycisk Edytuj lub Nowy.

Sprawdź -   Jak znaleźć numer seryjny urządzenia z Androidem

Centrum powiadomień rozszerzy się i wyświetli nowy panel ze wszystkimi widżetami, które możesz włączyć. Kliknij przycisk plus obok widżetu, a zostanie on dodany do karty Dzisiaj w Centrum powiadomień. Aby usunąć widżet, spójrz na te wymienione w lewym panelu i kliknij czerwony przycisk minus w lewym górnym rogu widżetu.

Po zakończeniu dodawania i usuwania widżetów kliknij przycisk Gotowe w lewym dolnym rogu lub po prostu kliknij w dowolnym miejscu poza Centrum powiadomień.

Dodawanie widżetów jest dość łatwe, ale sam fakt, że dodałeś widżet, nie oznacza, że ​​będzie działał. Może polegać na pewnych uprawnieniach lub może mieć własne problemy. Czasami widżet potrzebuje tylko trochę czasu, aby pobrać i wyświetlić informacje. Widżety to świetny sposób na szybkie sprawdzenie danych na żywo, ale sam widget musi pobrać dane i czasami mogą być powolne. Dodanie i usunięcie widżetu może w rzadkich przypadkach pomóc.

Sprawdź -   4 sposoby na utworzenie bootowalnego instalatora USB w systemie Linux

Widżety są częścią aplikacji lub niektóre aplikacje działają głównie lub całkowicie jako widżety. Chodzi o to, że aplikacja musi mieć własny widget. Nie można zmusić aplikacji do pokazania widżetu w Centrum powiadomień. Aplikacje dostarczane z widżetem prawdopodobnie doradzą na stronie Mac App Store lub na stronie produktu. Wiele aplikacji ma je, jeśli odpowiada to ich funkcjonalności, ale zwykle są one bardziej powszechne na iOS niż na macOS. Chrome ma widżet na iOS, ale nie na macOS.