Jak dodawać znajomych w „Pokémon Sword and Shield”

W Pokémon Sword and Shield na Nintendo Switch jest mnóstwo zajęć, które możesz wykonywać ze znajomymi. Pokażemy Ci, jak dodawać znajomych, inicjować transakcje, walczyć ze sobą i nie tylko!

Znajdowanie przyjaciół w Pokémon Sword and Shield

System znajomych Pokémon Sword and Shield korzysta z rodzimej listy znajomych Nintendo Switch. Znajomi pojawią się automatycznie w nowym centrum rozgrywki wieloosobowej w menu, Y-Comm. Aby uzyskać do niego dostęp, naciśnij przycisk Y na prawym kontrolerze Joy-Con. Następnie możesz zrobić prawie wszystko, w tym handlować Pokémonami, wymieniać karty ligowe, walczyć z przyjaciółmi i nie tylko.

Co najważniejsze, po prawej stronie znajduje się kanał, który zawiera informacje o tym, co robią inne osoby online. Daje Ci również możliwość dołączenia do nich. Osoby dodane do listy znajomych na Nintendo Switch pojawią się tutaj z fioletową uśmiechniętą buźką obok imienia swojej postaci.

przyjaciele z mieczem i tarczą y comm

Możesz dodać znajomego na Nintendo Switch na jeden z następujących sposobów:

Wyślij zaproszenie do znajomych, używając kodu znajomego.
Zaakceptuj zaproszenie do znajomych, które ktoś do Ciebie wysłał.

Możesz także wyszukiwać znajomych lokalnie za pomocą Bluetooth na konsoli Nintendo Switch.

Po dodaniu znajomego na Nintendo Switch oboje musicie mieć subskrypcję Nintendo Online, aby grać w gry online.

Gdzie znaleźć kod znajomego

Po wykonaniu procesu konfiguracji Nintendo Switch automatycznie otrzymasz 12-cyfrowy kod znajomego. Kody znajomych zaczynają się od „SW”, a zobaczysz swój na głównej stronie profilu lub w prawym dolnym rogu strony „Dodaj znajomego”.

Aby przejść do strony swojego profilu, użyj lewego Joy-Con, aby przejść do swojego awatara w lewym górnym rogu ekranu głównego, a następnie naciśnij przycisk A po prawej Joy-Con.

Wybierz swojego awatara w lewym górnym rogu.

Następnie wybierz „Dodaj znajomego”. W prawym dolnym rogu zobaczysz „Your Friend Code:”, a następnie „SW” i 12 cyfr.

Plik

Tutaj możesz również zarządzać wszystkimi otrzymanymi zaproszeniami do znajomych, wyszukiwać lokalnych użytkowników, używać kodu znajomego, aby wysłać zaproszenie do znajomych lub sprawdzić, jakie prośby wysłałeś wcześniej.

Zarządzanie zaproszeniami do znajomych

Listą znajomych możesz zarządzać w następujący sposób:

Akceptuj zaproszenie do znajomych: Wszystkie otrzymane zaproszenia do znajomych pojawiają się w menu „Otrzymane zaproszenia do znajomych”, gdzie możesz je zaakceptować lub odrzucić.

Wybierz

Wyślij zaproszenie do znajomego: Jeśli otrzymałeś czyjś kod znajomego, możesz wybrać opcję „Wyszukaj za pomocą kodu znajomego” z menu „Dodaj znajomego”, a następnie wprowadzić kod. Zaproszenie do znajomych zostanie następnie wysłane do tej osoby. Wszystkimi wysłanymi prośbami można zarządzać w menu „Wysłane zaproszenia do znajomych” w sekcji „Wyszukaj za pomocą kodu znajomego”.

Ekran wprowadzania kodu znajomego na Nintendo Switch.

Dodaj znajomych lokalnie: Ta opcja umożliwia wymianę zaproszeń do znajomych z osobami, które znajdują się w tym samym pokoju. Nie potrzebujesz nawet połączenia internetowego – wyszukuje lokalne konsole przez Bluetooth. Aby jednak dodawać znajomych lokalnie, musisz mieć połączenie z siecią Wi-Fi. Jeśli nie, żądanie zostanie zapisane na konsoli, a następnie wysłane automatycznie przy następnym połączeniu konsoli z Internetem.

Plik

Przyjaciele w „Pokémon Sword and Shield”

Po dodaniu znajomych do swojego profilu Nintendo Switch możesz komunikować się z nimi i zapraszać ich do gry w Pokémon Sword and Shield przez Y-Comm. Aby go otworzyć, po prostu naciśnij przycisk Y na prawym kontrolerze Joy-Con w grze.

Istnieje kilka działań, w które możesz zaangażować się ze znajomymi, w tym handel lub walka z Pokémonami, wspólne uczestnictwo w rajdach, wymiana kart Ligi Pokémon i nie tylko.

Domyślnie menu Y-Comm nie odróżnia Twoich znajomych od innych graczy. Aby to zmienić, wybierz lupę obok „Szukaj znaczków” u dołu, a następnie wybierz „Tylko znajomi”.

Teraz Twój kanał będzie wyświetlał tylko aktywności znajomych, których dodałeś za pośrednictwem swojego profilu Nintendo Switch.

Wybierz

Możesz także dołączyć do znajomych za pomocą kodów linków. Te czterocyfrowe numery pinów łączą do czterech osób biorących udział w tej samej czynności. Tylko upewnij się, że wszyscy wpisują ten sam kod.

Aby połączyć się lokalnie lub przez połączenie internetowe ze znajomymi, którzy nie są w pobliżu, możesz ustawić kod łącza. Aby to zrobić, otwórz Pokémon Sword and Shield, a następnie naciśnij przycisk Y na prawym kontrolerze Joy-Con, aby otworzyć Y-Comm. Wybierz „Handel łączami” u góry, a następnie wybierz „Ustaw kod łącza”.

Wybierz

Ty i Twoi znajomi będziecie musieli wpisać ten sam ośmiocyfrowy kod, aby połączyć się i handlować między sobą. Może to być cokolwiek zechcesz lub całkowicie losowe. Po wybraniu kodu wprowadź go, a następnie naciśnij przycisk A na swoim Joy-Con, aby potwierdzić.

Zamknij menu i zaczekaj na połączenie.

Wprowadź ośmiocyfrowy kod, a następnie wybierz

Zostaniesz przekierowany do menu Y-Comm, gdzie możesz udostępnić kod znajomym, aby rozpocząć proces handlu. Jeśli kiedykolwiek zechcesz anulować transakcję, możesz to zrobić w dowolnym momencie, wybierając inną opcję z menu Y-Comm.