Jak dołączyć do serwera Discord

Istnieją serwery Discord do dowolnego celu. Twoi znajomi mogą stworzyć serwer do spędzania czasu i rozmów, a programiści mogą tworzyć oficjalne kanały dla swoich gier. Aby dołączyć do serwera, wystarczy link.

Opcja 1: Dołącz do serwera Discord w przeglądarce internetowej

Zalecamy dołączenie do serwera Discord za pomocą aplikacja Discord dla Windows, Mac, iPhone, iPad, Android lub Linux, chociaż nie jest to wymagane. Jeśli nie masz zainstalowanej aplikacji, nadal możesz dołączyć do serwera za pomocą przeglądarki internetowej na większości urządzeń.

Aby dołączyć do serwera Discord bez aplikacji, kliknij podany link z zaproszeniem. Linki z zaproszeniami na Discordzie będą wyglądać mniej więcej tak: https://discord.gg/XxX1X1

Jeśli masz konto, kliknij „Masz już konto?” aby się zalogować i dołączyć do serwera. Jeśli nie masz konta, Discord poprosi Cię o podanie nazwy użytkownika. Wpisz go i wybierz „Kontynuuj”.

Discord Web Invite

Jeśli zdecydujesz się nie logować tutaj, Discord poprosi Cię o utworzenie konta. Jeśli tego nie zrobisz, po zamknięciu przeglądarki nie będziesz mieć dostępu do żadnych prywatnych rozmów na tym serwerze.

Opcja 2: Dołącz do serwera Discord za pośrednictwem aplikacji

Aplikacja Discord zapewnia więcej funkcji niż strona internetowa. Możesz Pobierz to dla Windows, Mac, Linux, Android, iPhone i iPad.

Zaloguj się do aplikacji, a następnie kliknij otrzymany link z zaproszeniem. Link automatycznie otworzy aplikację, która wyświetli monit o potwierdzenie, że chcesz dołączyć do serwera.

Zaproszenie do aplikacji Discord

Po dołączeniu do serwera Discord automatycznie otworzy go w Twojej aplikacji. Możesz zobaczyć listę wszystkich swoich serwerów po lewej stronie aplikacji.

Lista serwerów Discord

Opcja 3: Dołącz do serwera Discord poprzez menu Dołącz

Alternatywnie, w aplikacji komputerowej lub aplikacji internetowej możesz kliknąć znak plus w lewym dolnym rogu.

Discord Invite Join Menu

Następnie kliknij „Dołącz do serwera”. Wklej łącze do serwera w tym menu i naciśnij „Dołącz”.

Discord Dołącz do serwera

Znajdowanie serwerów Discord

Jeśli chcesz znaleźć serwery odpowiadające Twoim zainteresowaniom, użyj funkcji Discord Server Discovery, aby przeszukać dostępne serwery Discord według słów kluczowych. Aby uzyskać dostęp do wykrywania serwerów, kliknij ikonę lupy w lewym dolnym rogu.

Discord Server Discovery

Funkcja odnajdywania serwerów jest dostępna w aplikacji komputerowej i aplikacji internetowej. Większość gier lub społeczności będzie miała serwer Discord, więc Google dla jednego. Jeśli się nie pojawi, możesz stworzyć własny!

Przyjazne dla użytkownika funkcje zapraszania na Discordzie ułatwiają znajdowanie i dołączanie do społeczności, które odpowiadają Twoim zainteresowaniom. Możesz także użyć aplikacji, aby łatwo zebrać znajomych lub fanów, publikując własny niestandardowy link z zaproszeniem w mediach społecznościowych.