Udostępnij teraz w social media:

Aplikacja Microsoft News umożliwia przeglądanie najnowszych wiadomości i nagłówków w jednym miejscu. Możesz go dostosować, aby wyświetlać wiadomości, które Cię interesują, lokalnie i na całym świecie, a także ukrywać źródła wiadomości, których nie lubisz.

Zwykle jest dołączony do instalacji systemu Windows 10, ale jeśli tak nie jest, możesz pobrać i zainstalować aplikację z Sklep Microsoft.

Dodaj lub usuń wiadomości według zainteresowania w witrynie Microsoft News

Niezależnie od tego, czy kochasz sport, politykę czy historie rozrywkowe, aplikacja Wiadomości pozwala zapisać Twoje zainteresowania, aby pomóc w kształtowaniu kanału informacyjnego. Oznacza to, że zobaczysz tylko te historie, które Cię interesują.

Gdy po raz pierwszy uruchomisz aplikację Microsoft News, zostaniesz poproszony o wybranie typu artykułów, które chcesz widzieć w kanale „Moje wiadomości”.

Sprawdź -   Jak korzystać z próbnika kolorów w systemie macOS jako samodzielnej aplikacji

Przeszukuj kategorie w menu po lewej stronie lub korzystając z paska wyszukiwania u góry. Gdy znajdziesz interesujące Cię zainteresowanie, kliknij ikonę gwiazdki w lewym dolnym rogu każdej karty zainteresowań.

Po wybraniu rodzaju artykułów, które Cię interesują, kliknij przycisk „Gotowe” u góry.

Jeśli chcesz dodać (lub usunąć) zainteresowania po skonfigurowaniu aplikacji, możesz to zrobić w sekcji „Zainteresowania”. Aby uzyskać do niego dostęp, kliknij kartę „Zainteresowania” znajdującą się w menu po lewej stronie.

Aby dodać lub usunąć zainteresowania w aplikacji Microsoft News, kliknij kartę Zainteresowania

Tak jak poprzednio, kliknij ikonę gwiazdki na każdej karcie zainteresowań, aby dodać (lub usunąć) ją z kanału „Moje wiadomości”.

Dodaj lub usuń określone źródła wiadomości z Microsoft News

Możesz także dodać swoje ulubione źródła wiadomości do Microsoft News lub usunąć źródła wiadomości, których nie lubisz. Preferowane źródła wiadomości pojawią się na liście „Moje źródła”.

Sprawdź -   Jak zmienić tryb gry dla świata w Minecraft na Windows 10 - AddictiveTips

Aby dodać lub usunąć źródło wiadomości, otwórz aplikację Microsoft News na komputerze, a następnie kliknij kartę „Źródła” w menu po lewej stronie.

Aby dodać źródła wiadomości do Microsoft News, kliknij kartę Źródła w menu po lewej stronie

Możesz przejrzeć poszczególne kategorie lub wyszukać źródło wiadomości (na przykład „BBC”) za pomocą paska wyszukiwania.

Gdy znajdziesz wybrane źródło wiadomości, kliknij ikonę gwiazdki w lewym dolnym rogu karty wiadomości. Aby usunąć źródło, którego nie lubisz, kliknij gwiazdkę ponownie, aby je usunąć.

Aby dodać lub usunąć źródło wiadomości w Microsoft News, kliknij kartę Źródła, a następnie wybierz źródło wiadomości, klikając ikonę gwiazdki, aby je dodać / usunąć

Wybrane źródła wiadomości pojawią się następnie w zakładce „Moje źródła”, a także pojawią się jako część selekcji na karcie „Moje wiadomości”.

Aby uzyskać dostęp do ulubionych źródeł wiadomości w aplikacji Microsoft News, kliknij kartę Moje źródła

Niestety, w aplikacji Microsoft News nie można całkowicie ukryć żadnych źródeł wiadomości, których nie lubisz. Określone źródła mogą nadal pojawiać się jako ważne artykuły informacyjne i w innych sekcjach aplikacji.

Sprawdź -   Jak włączyć natywne powiadomienia systemu Windows 10 dla przeglądarki Chrome

Aby ich uniknąć, możesz zamiast tego czytać wiadomości z preferowanych źródeł w zakładkach „Moje źródła” i „Moje wiadomości”.

Jak wyświetlać wiadomości lokalne w witrynie Microsoft News

W przypadku wiadomości lokalnych zakładkę „Lokalne” można skonfigurować tak, aby wyświetlała wiadomości z aktualnych lub ulubionych lokalizacji.

Kliknij kartę „Lokalne” w menu po lewej stronie, aby uzyskać do niej dostęp.

Aby dodać wiadomości lokalne do Microsoft News, kliknij kartę Lokalne w menu po lewej stronie

Aby dodać lokalizację do aplikacji, kliknij w dowolnym miejscu na karcie „Lokalne”, aby wyświetlić panel wyszukiwania.

Następnie wpisz lokalizację i kliknij ją, aby skonfigurować aplikację Wiadomości do wyświetlania artykułów o tej lokalizacji.

Aby dodać lokalizację do Microsoft News, kliknij w dowolnym miejscu na karcie Lokalne, wpisz lokalizację i kliknij ją, aby ją dodać

Po skonfigurowaniu, jeśli chcesz przełączyć panel „Lokalne” w inne miejsce, kliknij przycisk „Lokalizacje” znajdujący się obok paska wyszukiwania.

Stąd wyszukaj nową lokalizację i kliknij ją.

Na karcie Microsoft News Local kliknij ikonę Lokalizacja, a następnie wyszukaj lokalizację i kliknij ją

Karta „Lokalne” zostanie wówczas zaktualizowana o artykuły i kategorie dla nowej lokalizacji.