Jak dostosować automatyczne aktualizacje na iPhonie i iPadzie

Udostępnij teraz w social media:

Funkcja Aktualizacje automatyczne wprowadziła aktualizacje w tle do iPhone’a i iPada, dzięki czemu zawsze możesz być na bieżąco. Teraz, jeśli masz system iOS 13.6, iPadOS 13.6 lub nowszy, możesz dostosować sposób pobierania i instalowania automatycznych aktualizacji.

Wcześniej firma Apple oferowała pojedynczy przełącznik Aktualizacje automatyczne (który nie był domyślnie włączony). Jeśli zdecydujesz się na tę opcję, Twój iPhone lub iPad pobierze najnowszą aktualizację w tle i zainstaluje ją w nocy, jeśli urządzenie będzie podłączone i ładowane (po powiadomieniu Cię o tym).

Ale co, jeśli chcesz tylko pobrać aktualizacje, ale nie chcesz ich od razu instalować? Będziesz musiał odrzucić monity i przypomnienia o aktualizacjach prawie codziennie. Jak można się spodziewać, stało się to dość denerwujące.

  Co to jest MagSafe dla iPhone'a 12 i co może zrobić?

Apple podzieliło tę funkcję na dwie różne części. Jest teraz drugi przełącznik służący do pobierania i zapisywania aktualizacji na później.

Otwórz aplikację „Ustawienia” na swoim iPhonie lub iPadzie, a następnie przejdź do sekcji „Ogólne”.

Tutaj wybierz opcję „Aktualizacja oprogramowania”.

Kliknij Aktualizacja oprogramowania

Teraz wybierz opcję „Dostosuj automatyczne aktualizacje”.

Stuknij opcję Dostosuj aktualizacje automatyczne

Najpierw dotknij przełącznika obok opcji „Pobierz aktualizacje iOS / iPadOS”.

Stuknij przełącznik obok Pobierz aktualizacje iOS

Gdy to zrobisz, pojawi się nowy przełącznik o nazwie „Zainstaluj aktualizacje iOS / iPadOS”. Jeśli chcesz automatycznie instalować aktualizacje iOS lub iPadOS w nocy, dotknij przełącznika, aby włączyć tę funkcję.

Stuknij przełącznik obok opcji Zainstaluj aktualizacje iOS

Nawet jeśli włączysz funkcję „Zainstaluj aktualizacje iOS / iPadOS”, nadal będziesz otrzymywać powiadomienie, zanim aktualizacje zostaną zainstalowane w nocy (tak jak przed iOS 13.6).

  Jak skonfigurować i korzystać z procedur Dom i Poza domem za pomocą Asystenta Google

Teraz możesz mieć to, co najlepsze z obu światów. Nowe aktualizacje iOS i iPadOS będą zawsze pobierane i gotowe do użycia. Możesz po prostu przejść do sekcji „Aktualizacja oprogramowania” i zainstalować je, kiedy tylko będziesz gotowy (bez czekania na ich pobranie).

Jeśli nie chcesz włączać automatycznych aktualizacji, nadal możesz aktualizować swojego iPhone’a lub iPada w dowolnym momencie.

x