Jak dostosować domyślne godziny drzemki Gmaila

Udostępnij teraz w social media:

Funkcja drzemki Gmaila jest przydatna, ale domyślne czasy mogą nie być dla Ciebie odpowiednie. Oto, jak możesz dostosować i zmienić czasy drzemki.

Gdy używasz Odłóż w Gmailu, domyślne opcje zmieniają się w zależności od pory dnia i tygodnia, ale są trzy domyślne godziny: rano, po południu i wieczorem. Są one ustawione odpowiednio na 08:00 (8:00), 13:00 (13:00) i 18:00 (18:00).

Możesz ręcznie ustawić dowolną datę i godzinę, ale jest to trochę frustrujące, nie wspominając o nieefektywnym wykonaniu tego dla każdego e-maila.

Na przykład, jeśli używasz Gmaila w pracy, możesz odłożyć e-maile do chwili tuż przed spotkaniem zespołu o 9:30. Jeśli Gmail jest Twoim kontem osobistym, możesz odłożyć e-maile do 19:30, aby pojawiały się, gdy masz czas je przeczytać. Niezależnie od powodu, istnieje łatwy sposób zmiany domyślnych czasów drzemki.

  Jak pobrać tapety Ubuntu na dowolny system operacyjny Linux

Jeśli przeszukałeś Gmaila wysoko i nisko pod kątem tych ustawień domyślnych i wyszedłeś z pustymi rękami, jest ku temu dobry powód. Ustawieniami domyślnymi zarządza się w Google Keep – aplikacji Google do robienia notatek.

Wcześniej omawialiśmy Keep, ale na razie skupimy się na tym, jak zmienić domyślne czasy drzemki.

Najpierw zaloguj się na swoje konto Google i otwórz Google Keep. Kliknij ikonę koła zębatego w prawym górnym rogu, a następnie wybierz „Ustawienia”.

Kliknij ikonę koła zębatego, a następnie wybierz

W panelu Ustawienia zmień „Domyślne ustawienia przypomnienia” na domyślne żądane czasy drzemki, a następnie kliknij „Zapisz”.

Zmienić

Wróć do Gmaila i kliknij przycisk Drzemka (wygląda jak zegar); domyślne czasy powinny być teraz tymi, które wybrałeś.

  Pobierz pliki PDF bezpośrednio, wyłączając przeglądarkę PDF w przeglądarce Chrome i Firefox

Plik

Jedynym minusem są domyślne czasy odkładania e-maili, a przypomnienia o zadaniach Google Keep muszą być takie same. Jeśli jednak Gmail jest krytyczną częścią Twojego przepływu pracy, prawdopodobnie możesz z tym żyć.

x