Jak dostosować gesty przesuwania Gmaila

Udostępnij teraz w social media:

Aplikacje na smartfony to wszystkie ekrany lub głównie ekrany. Przyciski prawie zniknęły, a nawigacja odbywa się za pomocą gestów przesuwania. W złożonej aplikacji znajdziesz wiele gestów, które wykonują wiele różnych rzeczy. Tinder to aplikacja, która zainspirowała gesty w wielu innych aplikacjach, mimo że ma tylko dwa ważne. Gmail, jak każda inna aplikacja na smartfony, obsługuje gesty przesuwania, ale tylko dwa podstawowe; prawo i lewo. Od niedawnej aktualizacji możesz dostosować gesty przesuwania Gmaila.

Aktualizacja: ta funkcja jest teraz dostępna na iOS.

Dostosuj gesty przesuwania Gmaila

Musisz zaktualizować aplikację Gmail do najnowszej wersji. Ta opcja jest na razie dostępna tylko na Androidzie, ale ostatecznie powinna zostać udostępniona użytkownikom iOS. Gesty przesuwania to ustawienie aplikacji, a nie ustawienie konta. Otwórz aplikację Gmail i dotknij ikony hamburgera w lewym górnym rogu. Przewiń na sam dół szuflady nawigacji i kliknij Ustawienia. Na ekranie Ustawienia dotknij Ustawienia ogólne. Na ekranie Ustawienia ogólne dotknij Akcje przesuwania.

  Wszyscy narzekają na cieńsze iPhone'y, ale w rzeczywistości są coraz grubsze

Na ekranie Akcje przesuwania zobaczysz, co robią akcje przesunięcia w prawo i w lewo. Domyślnie obaj robią to samo, tj. Archiwizują wiadomość. Stuknij przycisk Zmień obok akcji, a następnie wybierz z listy akcje, które chcesz dla niej ustawić.

Dostępne akcje to archiwizacja, usuwanie, oznaczanie jako przeczytane / nieprzeczytane, przenoszenie do (folderu), drzemka i żadna, która nie wyłącza gestów przesuwania. Może się to wydawać niepotrzebne, ale jeśli przypadkowo wykonasz gest machnięcia przez przypadek, będziesz chciał je wyłączyć.

Nic nie powstrzymuje Cię przed ustawieniem tego samego gestu dla przesunięcia w prawo i w lewo. Jeśli potrzebujesz gestów przesunięcia, aby zrobić coś innego niż zarchiwizować wiadomość, możesz to zrobić. Jeśli nie potrzebujesz różnych gestów przesunięcia dla każdego kierunku, możesz użyć tej samej czynności dla obu. Gesty dotyczą głównej skrzynki odbiorczej i wszystkich innych utworzonych przez Ciebie folderów.

  Jak wpisać N z tyldą na górze (Ñ ñ): Pełny przewodnik

Wspaniałą rzeczą w tych gestach jest to, że są oznaczone kolorami. Przesunięcie archiwum jest zielone, usuwanie jest czerwone, oznacz jako przeczytane / nieprzeczytane jest niebieskie, Przenieś do jest również niebieskie, drzemka jest pomarańczowa i żadna nie ma koloru.

Aktualizacja aplikacji Gmail nie gwarantuje, że funkcja się pojawi. Może być udostępniana dla poszczególnych kont, ale to nie znaczy, że możesz obejść się bez aktualizacji aplikacji. Zaktualizuj aplikację i sprawdź, czy się pojawiła. Nie ma na nim osi czasu, ale Google dość szybko udostępnia funkcje wszystkim.

x