Jak dostosować godziny ciszy, teraz Focus Assist w systemie Windows 10

Kiedy system Windows 10 po raz pierwszy został udostępniony ogółowi społeczeństwa, miał wiele funkcji, które nie działały poprawnie lub nie zostały w pełni rozwinięte. Niektóre z tych funkcji działały, gdybyś miał telefon z systemem Windows, którego nikt tak naprawdę nie robi. Cicha godzina była jedną z tych cech. To była wersja systemu Nie przeszkadzać w systemie Windows 10, ale była to niewiele więcej niż przełącznik. Teraz, dobre 2 lata po pierwszym wydaniu, firma Microsoft wreszcie pozwala dostosować godziny ciszy. Ta funkcja została przemianowana na Focus Assist i teraz wykonuje kilka więcej sztuczek.

Focus Assist nie został jeszcze wdrożony w stabilnej wersji systemu Windows 10. Jest dostępny tylko w kompilacji 17083 systemu Windows 10 Insider. Nie ma jeszcze daty, kiedy ta funkcja zostanie udostępniona wszystkim innym. Najprawdopodobniej będzie to część dużej aktualizacji systemu Windows 10, której możemy się spodziewać w pierwszej połowie 2018 r. Inne ważne funkcje, na które czekamy w następnej dużej aktualizacji systemu Windows 10, obejmują funkcję Oś czasu.

Dostosuj ciche godziny (wspomaganie ostrości)

Aby dostosować godziny ciszy, otwórz aplikację Ustawienia. Przejdź do grupy ustawień System, a zobaczysz nową kartę o nazwie Focus Assist. Focus Assist ma trzy tryby; Wyłączone, Tylko priorytetowe i Tylko alarmy.

Tryb wyłączenia jest oczywisty, a tryb alarmów jest w zasadzie trybem „włączonym”, w którym nic oprócz alarmów dzwoni, gdy jest włączony. Tryb Priority Only to tryb, któremu chcesz się bliżej przyjrzeć. Pozwala włączyć ciche godziny / asystenta ostrości, ale dodawać wyjątki, w których powiadomienia mogą być wyświetlane na ekranie w tych godzinach.

Możesz ręcznie włączyć Focus Assist z Centrum akcji, ale możesz także zaplanować, kiedy ma się włączyć, z tego samego panelu ustawień.

Przewiń stronę Focus Assist, a zobaczysz reguły automatyczne, które możesz skonfigurować dla Focus Assist. Reguła „W tych godzinach” pozwala ustawić „godziny ciszy”, tj. Kiedy Focus Assist powinien być automatycznie włączony. Możesz także włączyć opcje, aby włączyć Focus Assist, gdy duplikujesz wyświetlacz lub grasz w grę.

Na koniec zechcesz również włączyć opcję „Pokaż podsumowanie tego, co przegapiłem, gdy wspomaganie ostrości było włączone”.

Możesz szybko włączać i wyłączać Focus Assist z Centrum akcji. Ikona ustawień Focus Assist w Centrum akcji jest taka sama, jak ta używana w Cichych godzinach.

Microsoft poświęcił trochę czasu, aby dodać te ustawienia, ale niczego nie przeoczył. Focus Assist to tryb Nie przeszkadzać, którego potrzebowali użytkownicy systemu Windows 10.

x