Udostępnij teraz w social media:

Silnik wibracyjny używany do powiadomienia w Samsung Galaxy S20, S20 +, i S20 Ultra jest ustawiony na pełny wybuch po wyjęciu z pudełka. Na szczęście możesz nieco dostosować jego intensywność, aby telefon nie zsuwał się ze stołu za każdym razem, gdy otrzymasz telefon.

Jak dostosować intensywność wibracji

Kiedy będziesz gotowy, aby dostosować intensywność wibracji urządzenia, przesuń palcem w dół z górnej części ekranu, aby odsłonić panel powiadomień. Stamtąd dotknij ikony koła zębatego w prawym górnym rogu obok przycisku zasilania.

Alternatywnie możesz przesunąć palcem w górę z ekranu głównego Galaxy S20, aby otworzyć szufladę aplikacji. Skorzystaj z paska wyszukiwania u góry ekranu lub przełączaj między panelami, aby uruchomić aplikację „Ustawienia”.

Sprawdź -   Jak zrealizować kartę podarunkową Xbox One, PlayStation 4 lub Nintendo Switch

Następnie dotknij opcji „Dźwięki i wibracje” znajdującej się u góry listy.

Samsung Galaxy S20 Wybierz

Znajdź i wybierz menu „Vibration Intensity” w połowie listy.

Samsung Galaxy S20 Wybierz

Możesz teraz dostosować intensywność wibracji dla połączeń przychodzących, powiadomień i interakcji dotykowych. Twój Galaxy S20 będzie wibrował za każdym razem, gdy dostosujesz jeden z suwaków, aby zademonstrować siłę, na jaką jest ustawiona opcja.

Samsung Galaxy S20 Wybierz intensywność wibracji

Kiedy skończysz, dotknij lub przesuń palcem po przycisku Początek / obszarze gestów, aby wyjść z menu Ustawienia. Zmiany wprowadzone w intensywności wibracji zostaną zapisane automatycznie.

Jak zmienić wzór wibracji

Teraz, gdy zmieniłeś siłę wibracji telefonu, możesz chcieć zmienić wzór wibracji Galaxy S20. Ponownie wszystko można regulować w menu Ustawienia.

Sprawdź -   Jak skonfigurować stary laptop dla dzieci

Najłatwiej dostać się do menu, przesuwając palcem w dół od góry wyświetlacza telefonu, aby otworzyć obszar powiadomień. Stamtąd dotknij ikony koła zębatego obok przycisku zasilania.

Samsung Galaxy S20 Otwórz zasłonę powiadomień, a następnie wybierz opcję Ustawienia biegów

Alternatywnie możesz przesunąć palcem w górę z ekranu głównego Galaxy S20, aby wyświetlić szufladę aplikacji. Z tego miejsca użyj pola wyszukiwania u góry ekranu lub przewiń panele, aby otworzyć aplikację „Ustawienia”.

Wybierz „Dźwięki i wibracje” z listy opcji menu.

Samsung Galaxy S20 Wybierz

Przewiń listę do połowy, a następnie dotknij opcji „Wzór wibracji”. Zauważysz, że bieżący wybór wzoru zostanie podświetlony pod tekstem przycisku.

Samsung Galaxy S20 Wybierz

Możesz teraz dotknąć dowolnej z dostępnych opcji, aby automatycznie zmienić wzór wibracji urządzenia. Gdy wybierzesz każdy element, Galaxy S20 zacznie brzęczeć w podanym wzorze, dzięki czemu wiesz, czego się spodziewać, gdy następnym razem otrzymasz powiadomienie.

Sprawdź -   Jak tworzyć i instalować klucze SSH z powłoki systemu Linux

Samsung Galaxy S20 Wybierz wzór wibracji

Jak wspomniano powyżej, ustawienie zmieni się automatycznie po wybraniu każdej opcji. Naciśnij przycisk Początek / przesuń palcem w górę od dolnej krawędzi telefonu Samsung Galaxy S20 i ciesz się nowym wzorem wibracji.