Jak dostosować najlepsze witryny w Microsoft Edge

Microsoft Edge oferuje trzy opcje zawartości dla strony nowej karty; kanał wiadomości, najpopularniejsze witryny lub pusta strona. Najpopularniejsze witryny są już ustawione po otwarciu Edge. Jeśli klikniesz przycisk koła zębatego w prawym górnym rogu tej witryny, nie spowoduje to przejścia do opcji edycji. Zamiast tego prosi o wybranie, jak będzie wyglądać strona nowej karty. Wygląda na to, że nie możesz edytować ani dostosowywać najlepszych witryn w Microsoft Edge. Jeśli trzymasz się wartości domyślnych, w zasadzie masz na rękach bezużyteczną funkcję. Dobra wiadomość jest taka, że ​​w Microsoft Edge możesz dostosowywać najlepsze witryny. Pozorna niemożność zrobienia tego jest po prostu porażką projektu.

Dostosuj najlepsze witryny w Microsoft Edge

Otwórz Microsoft Edge. Jeśli strona nowej karty ma pokazywać Twój kanał wiadomości, zmień ją najpierw, aby wyświetlić Najlepsze witryny. Następnie wybierz spośród ośmiu najczęściej wyświetlanych witryn, która jest najbardziej bezużyteczna. W porządku, jeśli ich wszystkich nienawidzisz.

Najedź myszą na górną stronę, a zobaczysz pinezkę i przycisk zamykania. Kliknij przycisk Zamknij, aby usunąć witrynę.

Masz teraz wolne miejsce na dodanie swojej ulubionej witryny. Kliknij przycisk plusa i dodaj adres URL witryny, którą chcesz dodać do Top Sites. Po dodaniu, a jest to niezwykle ważne, pamiętaj, aby przypiąć witrynę.

Najedź kursorem myszy na kafelek i kliknij przycisk pinezki. Jeśli nie przypniesz witryny, zniknie ona przy następnym otwarciu strony nowej karty. Zostanie zastąpiony domyślną witryną, którą usunąłeś.

Zła wymiana szybkiego wybierania

Najpopularniejsze witryny w Microsoft Edge to w zasadzie funkcja szybkiego wybierania, którą można zobaczyć w Chrome, Firefox i Opera. Niestety jest to najgorsza interpretacja funkcji szybkiego wybierania, jaką kiedykolwiek widzieliśmy. Funkcja szybkiego wybierania na stronie głównej powinna zawierać Twoje ulubione i / lub najczęściej odwiedzane strony internetowe. Firma Microsoft nazywa tę funkcję „Najlepsze witryny”, ale sama decyduje, jakie są te najlepsze witryny. Opcje edycji są nie tylko źle umieszczone, ale także łatwo je nadpisać, chyba że przypięta jest niestandardowa górna witryna.

Wszystko to daje wyraźne wrażenie, że nie można dostosowywać najlepszych witryn w Microsoft Edge. Przeglądarka prawdopodobnie robi to, aby przekazać użytkownikom określone treści, ale zamiast tego sprawia wrażenie, że nie można ich dostosować i nie jest przyjazna dla użytkownika. To zmusza użytkowników, aby nie używali Edge. Nawet przy tych funkcjach edycji Top Site pozostaje w tyle za szybkim wybieraniem w nowoczesnych przeglądarkach tylko dlatego, że nie aktualizuje się automatycznie, gdy zmieniają się nawyki przeglądania użytkownika.