Jak dostosować napisy w aplikacji Filmy i TV na Windows 10

Udostępnij teraz w social media:

Aplikacja Filmy i telewizja jest o krok od Windows Media Playera, ale ma pewne funkcje, których WMP nie miał. Umożliwia ładowanie niestandardowych napisów i obsługuje format MKV. Podtytuły w aplikacji Filmy i TV wydają się podstawowe; możesz wybrać wybrany plik i przełączać się między różnymi plikami napisów. Jeśli chodzi o ich dostosowywanie, nie ma sposobu, aby zmienić ich wygląd. W rzeczywistości możesz dostosować napisy w aplikacji Filmy i TV, ale ustawienia, które kontrolują ich wygląd, nie ma w samej aplikacji. Jest pochowany w ustawieniach Ułatwienia dostępu.

Dostosuj napisy w aplikacji Filmy i telewizja

Otwórz aplikację Ustawienia i przejdź do grupy ustawień Łatwość dostępu. Poszukaj karty Napisy kodowane. Wybierz to, a zobaczysz kontrolki do zmiany wyglądu napisów. Sekcja „Zmień czcionkę napisów” pozwala zmienić kolor, w jakim wyświetlane są napisy, przezroczystość napisów, styl, który oferuje kilka różnych rodzajów czcionek do wyboru oraz rozmiar, który pozwala zwiększyć lub zwiększyć mniejszy.

  Jak sprawdzić, czy Twój MacBook się ładuje

Zmiana wyglądu samego tekstu napisów nie rozwiązuje problemu, ponieważ każdy kolor, niezależnie od tego, który jest, ma skłonność do znikania na oglądanym filmie, jeśli jest on zbyt jasny, zbyt ciemny lub zbyt zajęty / złożony. Aby temu przeciwdziałać, przewiń nieco dalej w dół do opcji „Zmień tło napisów”. Opcja koloru tła umożliwia dodanie jednolitego koloru za napisami, co ułatwia ich czytanie. Możesz pozostawić kolor jednolity lub dodać trochę przezroczystości. Wreszcie, sekcja „Zawartość okna przyciemnionego” pozwala na dodanie przezroczystości do samego odtwarzacza i to w pewien sposób odbiera wrażenia z oglądania. Zagraj z tą opcją, aby zobaczyć, jak ci się podoba, ale nie ma to nic wspólnego z napisami.

  Automatycznie wycisz dźwięk odtwarzany we wszystkich nieaktywnych kartach w przeglądarce Chrome

Wprowadzone tutaj zmiany są odzwierciedlane na żywo w oglądanym filmie. Nie musisz zamykać i ponownie otwierać, co oglądasz, aby zaktualizować wygląd napisów.

Oczywiste jest, że nie zmieni to wyglądu subskrybowanych na stałe subwooferów. Subskrybowane na stałe napisy to w zasadzie tekst, który został wydrukowany bezpośrednio na filmie i nie jest dynamiczny ani edytowalny przez żadną aplikację. Zakodowane subwoofery nie zmienią się niezależnie od tego, czy odtwarzasz wideo w odtwarzaczu VLC, czy w aplikacji Filmy i TV.

x