Jak dostosować napisy w filmach na Facebooku

Filmy na Facebooku mają napisy. W przeciwieństwie do napisów dla YouTube, Facebook nie generuje automatycznie napisów do filmu. Jeśli film ma napisy, możesz je włączyć. Osoba przesyłająca film musi dodać napisy. Jeśli tego nie zrobią, nie ma możliwości uzyskania do tego napisów. Prawdopodobnie dlatego nie widzisz wielu napisów w filmach na Facebooku. To są filmy, które ludzie udostępniają ze swoich telefonów komórkowych. Jest mało prawdopodobne, aby ktokolwiek dodał napisy do filmu z ich przyjęcia urodzinowego. To powiedziawszy, Facebook obsługuje napisy. Oto, jak możesz dostosować napisy do filmów na Facebooku.

Możesz dostosować napisy do filmów na Facebooku tylko z Internetu. Ustawienia nie są dostępne w aplikacjach mobilnych, więc musisz zalogować się na Facebooku w przeglądarce.

Otwórz Facebooka, kliknij małą strzałkę w prawym górnym rogu i wybierz „Ustawienia” z menu rozwijanego. Na stronie Ustawienia wybierz „Wideo” na samym dole.

Włącz opcję Pokaż napisy

Domyślnie Facebook nie wyświetla napisów do filmów. Jeśli film ma napisy, musisz je pokazać w tym konkretnym filmie. Jeśli chcesz, aby napisy były włączone we wszystkich filmach, jeśli są dostępne, otwórz menu rozwijane dla opcji „Zawsze pokazuj podpisy”. Wybierz „ Włącz ”, a Facebook wyświetli napisy do filmów, gdy będą dostępne.

Dostosuj napisy

Możesz dostosować napisy do filmów na Facebooku. Domyślnie napisy są białe na półprzezroczystym szarym tle. Są dość łatwe do odczytania. Możesz zmienić kolor i rozmiar tekstu, kolor tła i jego krycie.

Kliknij przycisk edycji obok opcji „Wyświetlanie napisów”. Otwórz menu rozwijane obok atrybutu, który chcesz zmienić, i wybierz opcję z dostępnych ustawień.

Kolory tła i tekstu są ograniczone do ośmiu podstawowych. Krycie tła można ustawić na 0, 25, 45, 75 i 100. Rozmiar tekstu można ustawić na 125, 150, 175 lub 200% albo na 75 lub 50%. Zasadniczo możesz sprawić, że tekst będzie wyglądał na większy lub mniejszy.

Aplikacje mobilne Facebooka nie obsługują napisów do filmów. Nie zobaczysz tam różnicy. Nie ma nawet opcji włączenia napisów. Na razie jest to opcja dostępna tylko w Internecie.

Tym bardziej rozczarowujące jest to, że jeśli przesyłasz wideo z Facebooka na swojego Chromecasta, ustawienia napisów nie są zachowywane. Zobaczysz napisy, jeśli włączyłeś je w ustawieniach wideo, ale będą one domyślnie czarno-białe. Nie ma znaczenia, czy przesyłasz z przeglądarki, czy z aplikacji mobilnej Facebooka. Niestandardowe napisy pojawią się tylko w Twojej przeglądarce i nigdzie indziej.