Jak dostosować Spotify za pomocą motywów Spicetify

Szybkie linki

 • Spicetify to narzędzie do dostosowywania Spotify o otwartym kodzie źródłowym, które umożliwia zmianę schematu kolorów, instalowanie niestandardowych aplikacji i rozszerzeń oraz usuwanie wzdęć z aplikacji komputerowej Spotify.
 • Spicetify ma wbudowany rynek w Spotify, dzięki któremu dostosowywanie usługi strumieniowego przesyłania muzyki jest łatwiejsze niż wcześniej.
 • Możesz dostosować motywy Spotify za pomocą Spicetify bez konieczności posiadania subskrypcji Spotify Premium.

Czy wiesz, że Spotify można dostosować? Za pomocą Spicetify możesz zmienić wygląd Spotify za pomocą motywów i rozszerzeń, a nawet dodać niestandardowe aplikacje, aby uzyskać dodatkową funkcjonalność. A co najlepsze, Spicetify ułatwia ten proces i pozwala nawet tworzyć niestandardowe motywy Spotify.

Co to jest Spicetify?

Spicetify to narzędzie do dostosowywania Spotify o otwartym kodzie źródłowym, którego używasz za pośrednictwem wiersza poleceń lub Spicetify Marketplace w Spotify. Funkcje Spicetify obejmują:

 • Zmiana schematu kolorów i motywu interfejsu użytkownika Spotify
 • Instalowanie niestandardowych aplikacji w Spotify
 • Instalowanie niestandardowych rozszerzeń w Spotify
 • Usuwanie wzdęć z aplikacji komputerowej Spotify

Spicetify było kiedyś narzędziem dostępnym wyłącznie z wiersza poleceń. Jednak Spicetify Marketplace jest teraz wbudowany bezpośrednio w aplikację Spotify. Zatem poza początkową instalacją Spicetify i wszelkimi aktualizacjami (lub innymi dostosowaniami, które chcesz wykonać), możesz omijać wiersz poleceń.

Zaktualizowany Spicetify Marketplace sprawia, że ​​dostosowywanie Spotify jest znacznie łatwiejsze niż wcześniej. Jednak nadal możesz tworzyć całkowicie niestandardowe motywy Spotify za pomocą Spicetify; w tym celu użyjesz szeregu poleceń i edycji plików konfiguracyjnych. Brzmi to trochę skomplikowanie, ale dzięki temu samouczkowi możesz dostosować Spotify dokładnie tak, jak chcesz.

Motyw Spicetify składa się z dwóch plików konfiguracyjnych. Jeden plik konfiguracyjny steruje kolorami, a drugi stylem i opcjami układu Spotify (poprzez plik CSS). Jeśli kiedykolwiek tworzyłeś stronę internetową, prawdopodobnie zetknąłeś się z plikiem CSS (kaskadowy arkusz stylów), który jest powszechnie używany do zmiany wyglądu stron internetowych i innych typów dokumentów online.

Nie potrzebujesz Spotify Premium, aby dostosowywać motywy za pomocą Spicetify. Czy Spotify Premium jest tego warte? To zależy od tego, czy możesz znieść reklamy i potrzebujesz dodatkowych funkcji.

Jak zainstalować Spicetify

Przygotowanie i uruchomienie Spicetify wymaga kilku kroków. Spicetify jest dostępny dla systemów Windows, macOS i Linux, chociaż poniższe kroki dotyczą tylko systemu Windows. Instrukcje dla systemów macOS i Linux można znaleźć na stronie Spicetify GitHub strona.

Przed rozpoczęciem dostosowywania oto domyślny motyw Spotify:

Zainstalujmy Spicetify w systemie Windows. Najpierw upewnij się, że Spotify jest zamknięty. Na pasku wyszukiwania w menu Start wpisz powershell, a następnie wybierz opcję Uruchom jako administrator. Teraz skopiuj i wklej następujące polecenie:

 iwr -useb https:

Pojawi się ostrzeżenie, po którym możesz nacisnąć N i Enter. Instalacja będzie teraz kontynuowana.

Następnie wprowadź następujące polecenie, aby zainstalować Spicetify Marketplace w Spotify, gdzie możesz bezpośrednio wyszukiwać i instalować motywy, rozszerzenia i fragmenty. Jeśli chcesz po prostu zmienić motywy Spotify bez tworzenia własnych, na pewno będziesz chciał to zainstalować.

 iwr -useb https: 

Po zakończeniu instalacji możesz wpisać spicetify -h, aby wyświetlić obszerną listę poleceń. Alternatywnie przejdź do następnego kroku, aby rozpocząć dostosowywanie Spotify.

Utwórz kopię zapasową plików konfiguracyjnych Spicetify

W starszych wersjach Spicetify konieczne było wykonanie kopii zapasowej przed wprowadzeniem jakichkolwiek zmian. Jeśli jednak zainstalowałeś Spicetify Marketplace, podczas tego procesu została utworzona kopia zapasowa.

Jeśli nie korzystasz z Spicetify Marketplace i chcesz tworzyć niestandardowe motywy, najpierw wykonaj ręczną kopię zapasową. W PowerShell wprowadź następujące polecenie:

 spicetify backup apply enable-devtools 

Możesz teraz rozpocząć dostosowywanie Spicetify, ale nie zamykaj programu PowerShell.

Dostosowywanie Spotify za pomocą Spicetify Marketplace

Istnieją dwa sposoby dostosowania Spicetify: utworzenie własnego schematu kolorów lub użycie schematu innej osoby. Najłatwiejszym sposobem dostosowania Spotify jest skorzystanie z Spicetify Marketplace, w którym znajdują się rozszerzenia, motywy, fragmenty i aplikacje dostępne w Spotify.

 • Rozszerzenia wprowadzają do Spotify dodatkowe funkcje, takie jak nowe tryby odtwarzania losowego, statystyki list odtwarzania, ulepszona grafika tekstów i wiele innych.
 • Motywy zmieniają styl wizualny Spotify.
 • Fragmenty dokonują drobnych zmian w stylu i funkcjach Spotify, takich jak zaokrąglanie rogów okien lub dostosowywanie stylu okładki albumu.
 • Aplikacje wprowadzają nowe narzędzia i zupełnie nowe funkcje.

W przeważającej części będziesz dostosowywać Spotify za pomocą rozszerzeń, motywów i fragmentów, ale możesz swobodnie przeglądać aplikacje.

Aby zainstalować dowolny dodatek z Spicetify Marketplace, otwórz listę i naciśnij przycisk Instaluj. Być może będziesz musiał odświeżyć Spotify, aby zakończyć instalację, ale w większości przypadków zajmuje to tylko chwilę lub dwie. Następnie, aby odinstalować, wykonaj ten sam proces, ale zamiast tego wybierz Odinstaluj.

Przyjrzyjmy się teraz dwóm głównym zakładkom, których będziesz używać do dostosowywania Spotify: Rozszerzenia i Motywy.

Rozszerzenia

Przejdź do zakładki Rozszerzenia, gdzie znajdziesz dziesiątki opcji rozszerzających funkcjonalność Spotify. Większość skupia się na wypełnieniu luki w istniejących narzędziach Spotify.

Na przykład opcja Mieszanie funkcji tworzy nową listę odtwarzania na podstawie „profilu audio innej listy odtwarzania”, co wydaje się dobrym pomysłem — kiedy słuchasz czegoś, co Ci się podoba, naciskasz przycisk, a ona tworzy nową listę odtwarzania za pomocą ten ogólny dźwięk. Jest to jednak mieszanka mieszana.

Poprosiłem o utworzenie funkcji losowania z Pilna sprawa Infolinii Pizzado którego stworzył Funkcja tasowania gorącej linii pizzy– wszystko wydaje się bardzo przypadkowe. Poprosiłem go również o wykonanie losowego przetasowania funkcji z mojego Playlista na koncentracjędo którego stworzył Tasowanie funkcji koncentracji– co znowu wydawało się całkowicie przypadkowe.

Jest o wiele więcej do wyboru, ale to, czy rozszerzenie działa, czy nie, jest chybione. Próbowałem rozszerzenia WikiFy, które dodaje informacje z Wikipedii o artyście do Spotify, ale nie udało mi się go uruchomić. Początkowo myślałem, że wybrałem kogoś zbyt nieznanego, ale nie udało mi się znaleźć danych na temat Jefferson Airplane, The Avalanches i innych znanych grup.

Natomiast rozszerzenie Spicetify-Hide-Podcasts robi dokładnie to, co mówi i usuwa obsesyjnie wypychaną sekcję podcastów Spotify z góry strony głównej.

Motywy

Większość ludzi chce dostosować motyw Spotify, aby w końcu usunąć tę nudną szaro-czarną kombinację, której firma nie chce zmieniać. Karta Motywy zawiera około 30 motywów dostępnych do zainstalowania, a wiele z nich zawiera dodatkowe style do wyboru za pomocą menu rozwijanego.

Na przykład zainstalowałem motyw Sleek, który dodaje ładnie zaokrąglone podświetlenia, zmienia pasek informacyjny na dole i dodaje nowy schemat kolorów, używając domyślnej zieleni. Jednak menu rozwijane, znajdujące się w prawym górnym rogu obok paska wyszukiwania Motywów, zawiera więcej kolorów wykorzystujących ten sam motyw wizualny (poniższy kolor to Koralowy).

Natomiast motyw Nord zawiera szereg dodatkowych opcji motywu, umożliwiających zmianę czcionki i paska bocznego, używanie dynamicznych kolorów, wciągający widok gracza i wiele więcej — zapewniając naprawdę dogłębny, konfigurowalny motyw.

Jak utworzyć niestandardowy motyw Spotify za pomocą Spicetify

Jeśli motywy Spicetify Marketplace nie odpowiadają Ci, zawsze możesz utworzyć motyw niestandardowy. Domyślną konfigurację motywu Spicetify znajdziesz w następującej lokalizacji:

 C:\Users\[Your Name]\AppData\Roaming\spicetify\Themes\SpicetifyDefault 

Przytrzymaj CTRL i kliknij każdy plik, aby wybrać oba, a następnie naciśnij CTRL + C, aby skopiować. Teraz wróć do głównego folderu Motywy. Kliknij prawym przyciskiem myszy i wybierz Nowy > Folder. Nadaj swojemu motywowi nazwę krótką i łatwą do zapamiętania, następnie otwórz nowy folder i naciśnij CTRL + V, aby wkleić pliki. Twój folder powinien wyglądać mniej więcej tak:

Otwórz plik color.ini za pomocą edytora tekstu, takiego jak Notatnik. Tutaj zobaczysz szesnastkowe kody kolorów dla motywu domyślnego. Należy również zauważyć, że istnieją dwa zestawy kolorów, jeden dla „Base” i jeden dla „Dark”. Możesz dodać wiele zestawów kolorów do jednego pliku konfiguracyjnego kolorów i przełączać się między nimi za pomocą głównego pliku konfiguracyjnego Spicetify (więcej o tym za chwilę).

Wracając do kolorów. Spicetify używa szesnastkowych kodów kolorów, które pojawiają się jako ciąg sześciu znaków (AF, 0-6). Stąd możesz edytować schemat kolorów. Zmierzać do Kody kolorów HTML za pomoc w znalezieniu kodów szesnastkowych oraz bezpłatnych kolorów. Po dostosowaniu szesnastkowych kodów kolorów naciśnij CTRL + S, aby zapisać schemat kolorów.

Zachowaj domyślną konfigurację CSS w bieżącym momencie.

Zaktualizuj Spotify za pomocą własnego motywu

Po wybraniu kolorów motywu Spotify możesz zaktualizować Spicetify, aby zaimportować motyw. Najpierw musisz określić motyw w pliku konfiguracyjnym Spicetify.

Wróć do C:\Users\[Your Name]\AppData\Roaming\spicetify\ i otwórz plik konfiguracyjny.ini.

Zastąp „SpicetifyDefault” niestandardową nazwą motywu Spotify. Naciśnij CTRL + S, aby zapisać konfigurację.

Możesz także zwrócić uwagę na opcję „color_scheme” pod „current_theme”. Jeśli utworzysz wiele schematów kolorów w jednym pliku color.ini, w tym miejscu wpisz nazwę schematu kolorów.

Na przykład domyślny motyw Spicetify ma dwa schematy kolorów: Podstawowy i Ciemny. Wpisanie tutaj którejkolwiek opcji powoduje przełączanie między nimi.

OK, wróć do PowerShell i wprowadź następujące dane:

 spicetify apply 

Teraz zobacz, jak Spotify magicznie aktualizuje Twój schemat kolorów!

Jak przywrócić domyślny motyw Spotify

Jeśli chcesz przywrócić domyślny motyw Spotify i usunąć wszelkie dostosowania, Spicetify zawiera proste polecenie:

 spicetify restore 

Wpisz polecenie w PowerShell, a usunie ono wszelkie dostosowania Spicetify, przywracając pierwotną konfigurację Spotify. Polecenie „przywróć” jest szczególnie przydatne, gdy zaczynasz tworzyć niestandardowe pliki konfiguracyjne CSS, ponieważ możesz coś zepsuć.

Spicetify to świetny sposób na tchnięcie nowego życia w aplikację komputerową Spotify. Możesz dodać kolor, zmienić czcionkę, zmienić styl i wiele więcej. Rozszerzenia, fragmenty i aplikacje mogą być trafione i pominięte, ale nadal znajdziesz pewne elementy, które poprawią Twoje wrażenia ze Spotify.

x