Jak dostosować swój adres Gmail w locie

Czy wiesz, że możesz dostosować swój adres Gmail i ułatwić jego czytanie? Może również pomóc w śledzeniu, kto wysyła Ci wiadomości. Przeprowadzimy Cię przez ten proces.

Dodaj okresy do swojego adresu e-mail

Możesz wstawić kropkę (.) Między dowolnymi znakami w nazwie użytkownika adresu e-mail. Gmail nie uznaje tego jako znaku w nazwie użytkownika; całkowicie go ignoruje.

Użycie tego znaku w długich, składających się z wielu słów adresach e-mail może być pomocne. Oddziela ciąg znaków i ułatwia odczytanie adresu.

Na przykład, jeśli Twój adres e-mail to imię[email protected], możesz wpisać go jako imię[email protected], a Gmail nadal będzie go widzieć jako oryginalny adres. Jeśli chcesz, możesz też wpisać imię[email protected], ale to trochę za dużo.

Pamiętaj jednak, że nie możesz wpisać kropki na początku lub na końcu swojej nazwy użytkownika ani używać ich po kolei.

Dołącz ze znakiem plus

Możesz również użyć znaku plus (+), aby dołączyć dowolną liczbę słów lub cyfr na końcu swojej nazwy użytkownika. Podobnie jak okres, Gmail ignoruje znak plusa i wszystko, co po nim następuje, dzięki czemu możesz dostosowywać i tworzyć nieskończone ilości adresów e-mail.

Ta sztuczka jest szczególnie przydatna w przypadku biuletynów i witryn internetowych, które wymagają adresu e-mail do rejestracji, ponieważ możesz dodać nazwę witryny, aby uporządkować skrzynkę odbiorczą.

Na przykład, jeśli chcesz zapisać się do biuletynu newsblog.pl, imię@gmail.com zamienia się w imię[email protected]. Biuletyn nadal trafia do Twojej skrzynki odbiorczej w normalny sposób, ale wygląda na to, że został wysłany na adres „[email protected]”.

Możesz także użyć znaku plusa między wieloma słowami, takimi jak to: imię[email protected].

Możesz użyć znaku plus w swoim adresie, jeśli podejrzewasz, że organizacja może sprzedać Twoje informacje. Ponieważ ta sztuczka umieszcza nazwę firmy, w której się zarejestrowałeś, po nazwie użytkownika, będziesz wiedzieć, skąd pochodzi każdy spam, jeśli zawiera to słowo kluczowe.

Zorganizuj swoją skrzynkę odbiorczą za pomocą niestandardowych adresów e-mail

Teraz jest fajna część – uporządkowanie skrzynki odbiorczej za pomocą niestandardowych e-maili, których użyłeś do zapisania się do różnych biuletynów lub subskrypcji. Naprawdę wszystko, co robisz, to konfigurowanie filtra, który wyszukuje niestandardową wiadomość e-mail, a następnie umieszcza na niej etykietę, abyś mógł ją łatwiej znaleźć.

Uruchom przeglądarkę i przejdź do swojego Skrzynka odbiorcza Gmaila, kliknij koło zębate Ustawienia, a następnie kliknij „Ustawienia”.

Następnie kliknij „Filtry i zablokowane adresy”, a następnie wybierz „Utwórz nowy filtr”.

Kliknij

Wpisz swój dostosowany adres e-mail w sekcji „Do”, a następnie kliknij „Utwórz filtr”, aby kontynuować.

Wpisz swój adres e-mail w

Kliknij pole wyboru obok „Zastosuj etykietę”, kliknij „Wybierz etykietę”, a następnie z menu rozwijanego wybierz „Nowa etykieta”.

Kliknij pole wyboru obok

Wpisz nazwę etykiety, a następnie kliknij „Utwórz”.

Wpisz nazwę etykiety, a następnie kliknij

Etykieta, którą tutaj wpiszesz, pomoże Ci odróżnić ją od innych e-maili w skrzynce odbiorczej. Wszystkie e-maile oznaczone etykietami możesz wyświetlić w panelu bocznym skrzynki odbiorczej.

Panel boczny w Gmailu.

Na koniec dodaj inne filtry, które chcesz zastosować, a następnie kliknij „Utwórz filtr”.

Kliknij pole wyboru obok innych filtrów, które chcesz zastosować, a następnie kliknij

Tutaj są wyświetlane wszelkie filtry zastosowane do przychodzących wiadomości e-mail. Aby edytować lub usunąć filtr, kliknij odpowiednie łącze obok niego.

Kliknij

Teraz możesz utworzyć filtr dla każdego ze swoich niestandardowych adresów e-mail, dzięki czemu Twoja wiadomość e-mail zostanie automatycznie oznaczona, zarchiwizowana, usunięta itp. Zgodnie z Twoimi wyborami.

x