Jak dostosować ustawienia Motion Sense w Google Pixel 4 i Pixel 4 XL

Włączenie technologii radarowej Soli zapewnia obsługę gestów bez użycia rąk Google Pixel 4 i Pixel 4 XL. Niektóre z dołączonych funkcji umożliwiają wyciszanie połączeń, pomijanie utworów, wybudzanie telefonu i nie tylko. Oto jak dostosować funkcję Motion Sense.

Aby dostać się do menu Motion Sense, w którym znajdują się wszystkie dostępne funkcje, najpierw musisz przejść do menu Ustawienia. Aby to zrobić, przesuń dwukrotnie w dół na ekranie głównym, a następnie dotknij ikony koła zębatego.

Możesz też przesunąć palcem w górę na ekranie głównym i wybrać aplikację „Ustawienia” z szuflady aplikacji.

Kliknij ikonę koła zębatego Google Pixel 4

W menu Ustawienia przewiń w dół i wybierz opcję „System”.

Google Pixel 4 Select System

Na koniec wybierz przycisk „Motion Sense”, aby uzyskać dostęp do wszystkich dostępnych funkcji.

Google Pixel 4 Select Motion Sense

Całkowicie wyłącz funkcję Motion Sense

Zanim zaczniemy włączać, wyłączać lub modyfikować różne gesty Soli Pixela 4, pierwszą opcją w menu jest całkowite wyłączenie Motion Sense. Nie spowoduje to zerwania żadnej funkcji telefonu, a może to potencjalnie pomóc w oszczędzaniu baterii.

Jeśli chcesz wyłączyć funkcję radaru, dotknij przełącznika obok pozycji „Motion Sense”.

Google Pixel 4 Wyłącz Motion Sense

Pomijanie i powtarzanie utworów

Jedną z najbardziej reklamowanych funkcji Motion Sense jest możliwość przechodzenia między utworami. Jeśli go nie używasz (lub okaże się, że nie działa dobrze), możesz wyłączyć tę funkcję.

Najpierw wybierz opcję „Pomiń utwory”.

Google Pixel 4 Wybierz opcję Pomiń utwór

Następnie stuknij przełącznik obok pozycji „Pomiń utwory”. Spowoduje to całkowite wyłączenie możliwości przełączania między utworami bez użycia rąk.

Google Pixel 4 Toggle Off Pomiń utwory

Inną opcją w tym drugorzędnym menu jest możliwość zmiany kierunku przesuwania. Domyślnie musisz machać ręką od prawej do lewej, aby przejść do następnego utworu. Odwróć to, wybierając „Swipe Direction” i zmieniając ustawienie, tak aby następny wybór utworu wykonywał gest od lewej do prawej.

Wycisz powiadomienia, takie jak alarmy i połączenia

Podobnie jak w przypadku elementów sterujących muzyką, możesz wyciszyć alarmy, minutniki i połączenia jednym ruchem ręki. Jeśli nie chcesz przypadkowo odkładać budzika, nadal będąc na wpół uśpionym, możesz wyłączyć tę funkcję.

Zacznij od kliknięcia opcji „Wycisz przerwy” w sekcji Szybkie gesty.

Google Pixel 4 Wybierz opcję Wycisz przerwy

Następnie wybierz przełącznik znajdujący się obok listy „Wycisz przerwy”. Teraz poruszenie ręką przed Pixel 4 nie wyciszy żadnych bieżących powiadomień.

Google Pixel 4 Wyłącz przerwy w ciszy

Sięgnij, by sprawdzić telefon

Jedną z najbardziej pomocnych, ale także potencjalnie irytujących funkcji Motion Sense jest sięgnięcie, by sprawdzić telefon. Po włączeniu Google Pixel 4 lub Pixel 4 XL obudzi ekran i włączy Face Unlock w momencie, gdy Soli wykryje ruch w pobliżu.

Chociaż ta funkcja jest przydatna podczas podnoszenia słuchawki w celu jej odblokowania, sięgnięcie w górę w celu podrapania nosa lub wypicie łyka wody może spowodować wybudzenie urządzenia.

Aby wyłączyć funkcję Motion Sense, najpierw naciśnij przycisk „Sięgnij, by sprawdzić telefon”.

Google Pixel 4 Wybierz Sięgnij, aby sprawdzić telefon

Następnie wybierz przełącznik obok opcji „Sięgnij, by sprawdzić telefon”. Po wyłączeniu będziesz musiał dotknąć wyświetlacza lub nacisnąć przycisk zasilania, aby obudzić telefon i uruchomić Face Unlock.

Google Pixel 4 Wyłącz Sięgnij, aby sprawdzić telefon