Jak dostosować ustawienia wyszukiwania Steam

Średnio, 174 meczów są dodawane do i tak już ogromnej biblioteki gier Steam co miesiąc. Rozwiąż swój paraliż analityczny i użyj wyszukiwania Steam ciągle się rozwija szereg funkcji umożliwiających zawężenie filtrów, od symulatorów statystyk baseballu do gotowych tytułów akcji.

Jak przeszukiwać Sklep Steam

Jako część Valve’s Laboratoria Steam inicjatywy, nowe ulepszenia pozwalają dyktować wyniki w oparciu o budżet, wyposażenie i tytuły, które już posiadasz.

Aby otworzyć dostosowywaną wyszukiwarkę, przejdź w dowolnej przeglądarce do „store.steampowered.com/search. ”

Alternatywnie, otwórz swojego klienta Steam, wybierz zakładkę „Sklep”, a następnie kliknij lupę w prawym górnym rogu. Możesz wpisać tytuł gry, której szukasz, w pasku wyszukiwania, a menu rozwijane wyświetli tytuły, które pojawią się jako pierwsze.

Na stronie wyszukiwania wpisz odpowiednie terminy, niezależnie od tego, czy jest to tytuł gry, czy określony tag (np. „Windows”, „puzzle”, „multiplayer”). Użyj cudzysłowów, aby oddzielić różne wyszukiwane hasła. Możesz również wpisać „NIE” (dużymi literami) bezpośrednio po dowolnym cudzysłowie, aby wykluczyć następujący po nim termin (np. „NIE HTC Vive”).

Otwórz menu rozwijane „Sortuj według”, aby posortować wyniki według nazwy, ceny, daty wydania, recenzji użytkowników lub założeń Steam dotyczących trafności (ustawienie domyślne).

Hasło wyszukiwania klienta Steam

Zawęź wyszukiwanie Steam dzięki niestandardowym filtrom

Po prawej stronie strony wyszukiwania znajdują się wszystkie bardziej szczegółowe parametry wyszukiwania. Aby ustawić maksymalną cenę wyszukiwania Steam, kliknij i przeciągnij suwak po prawej stronie pod „Zawęź według ceny” do żądanego ustawienia. Zaznacz pole „Oferty specjalne”, jeśli chcesz tylko gry, które są obecnie przecenione w stosunku do zwykłej ceny.

W sekcji „Zawęź według preferencji” zaznacz odpowiednie pole, jeśli chcesz ukryć tytuły, które wcześniej kazałeś Steam ignorować, tytuły, które już posiadasz lub te, które znajdują się już na Twojej liście życzeń. Ta opcja jest dostępna tylko po zalogowaniu.

Cena i preferencje wyszukiwania Steam

„Narrow by Tag” wykorzystuje niestandardowy system tagowania stworzony przez użytkowników Steam, umożliwiając wyszukiwanie szerokiego zakresu tagów w oparciu o gatunek, styl lub motyw gry. Sprawdź jeden z popularnych dostępnych tagów lub wpisz tekst w pasku wyszukiwania, aby znaleźć bardziej szczegółowe hasło odpowiadające Twoim gustom. Kliknij „Zobacz wszystko”, aby rozwinąć dostępne opcje tagów.

Wyszukiwanie Steam według tagu

Kliknij dowolne pole wyboru w sekcji „Pokaż wybrane typy”, aby przefiltrować wyniki tylko do określonego typu treści. Chociaż Steam to przede wszystkim platforma do gier cyfrowych, dostępna jest szeroka gama muzyki i filmów, a także sprzęt fizyczny, taki jak różne urządzenia VR i akcesoria Valve.

Wyszukiwanie Steam według typu

„Narrow by Players” zawiera szeroką gamę filtrów dla każdej możliwej konfiguracji społecznościowej. Czy chcesz grać sam; z nieznajomymi; z wrogami; z sojusznikami; z przyjaciółmi na całym świecie; lub z przyjaciółmi na kanapie, ekranie lub w sieci; jest dla ciebie miejsce. Możesz wybrać wiele filtrów, które będą się nakładać.

Odtwarzacze wyszukiwania Steam

Możesz odfiltrować gry, które nie korzystają z różnorodnych funkcji Steam, takich jak gra zdalna, zapisywanie w chmurze i Warsztat Steam w menu „Zawęź według funkcji”. Możesz także wyszukiwać gry, które są zgodne z odpowiednimi akcesoriami lub urządzeniami, takimi jak kontrolery Steam, tablety, telefony itp.

Wyszukiwanie Steam zawężone według funkcji

„Narrow by VR Support” umożliwia wyszukiwanie gier, które wyłącznie lub częściowo obsługują różne konfiguracje rzeczywistości wirtualnej. Możesz wyszukiwać gry zoptymalizowane pod kątem różnych zestawów słuchawkowych i wejść, a także wymaganej ilości fizycznego miejsca w obszarze gry. Aby wykluczyć gry, które są dostępne tylko dla posiadaczy gogli VR, kliknij ikonę „-” obok pozycji „Tylko VR”.

Steam Search VR

Możesz kliknąć szary pasek u góry dowolnej funkcji wyszukiwania, aby ją rozwinąć / zwinąć. Te parametry wyszukiwania są zawsze resetowane po opuszczeniu lub zamknięciu przeglądarki lub klienta.

Jeśli szukasz turowej kooperacyjnej gry przygodowej fantasy za mniej niż 20 USD na Windows i macOS z obsługą kontrolerów i trzema różnymi językami, te solidne funkcje z jednej z największych cyfrowych witryn sklepowych na świecie pomogą ci uczynić to wyszukiwanie Bryza.

x