Jak dostosować wskaźnik myszy na iPadOS

iPadOS 13.4 jest już dostępny i zapewnia rozszerzoną obsługę myszy i gładzika. Większość funkcji nie będzie działać, chyba że używasz urządzenia Apple, ale w przypadku zwykłej myszy Bluetooth lub USB nadal masz możliwość dostosowania wskaźnika myszy na iPadOS. Oto jak.

Dostosuj wskaźnik myszy

Najpierw podłącz mysz do iPada. Możesz używać zarówno myszy Bluetooth, takiej jak Magic Mouse firmy Apple, jak i myszy podłączanej za pomocą klucza USB, ale będziesz potrzebować adaptera, aby podłączyć ją do iPada.

Otwórz aplikację Ustawienia i przejdź do Ułatwienia dostępu. Stuknij w „Sterowanie wskaźnikiem”. Zobaczysz całą sekcję poświęconą „Wyglądowi”. Pod nim możesz zwiększyć kontrast wskaźnika, dzięki czemu będzie lepiej widoczny, lub możesz zmienić jego kolor.

Opcje kolorów są ograniczone, ale sam wskaźnik jest zaprojektowany w taki sposób, że nie będziesz mieć problemów z jego wyświetleniem, niezależnie od typu aplikacji, w której pracujesz. Jeśli masz problemy, pamiętaj o wspomnianej wcześniej opcji kontrastu.

Jeśli chodzi o wygląd, to jedyna zmiana, jaką możesz wprowadzić. Możesz zmienić prędkość śledzenia lub prędkość przewijania, w zależności od podłączonego urządzenia. W przypadku gładzika przekonasz się, że możesz używać wielu gestów, podobnie jak w przypadku systemu MacOS. Istnieją również klawiatury z wbudowanymi gładzikami, które są teraz dostępne od Apple i będą działać równie dobrze.

Kolejna zmiana, która została wprowadzona w wyglądzie wskaźnika w iPadOS, dotyczy kontekstu. Wcześniej, bez względu na typ używanej aplikacji lub rodzaj elementu, nad którym znajdował się wskaźnik, zawsze miał jeden wygląd, tj. Małą okrągłą kropkę. Teraz wskaźnik zmienia swój wygląd w zależności od rodzaju zawartości, z którą wchodzi w interakcję.

Jednym z przykładów jest tekst; w polach tekstowych lub polach tekstowych, takich jak te, które można znaleźć w arkuszu kalkulacyjnym, lub po prostu w prostych aplikacjach do robienia notatek, wskaźnik zmienia się w daszek. Ułatwia to zaznaczanie tekstu za pomocą myszy, ponieważ można powiedzieć, gdzie jest on umieszczony. Przetestowaliśmy to w Arkuszach Google i wydaje się, że wykrycie, że znajduje się w aktywnym polu tekstowym, zajmuje trochę czasu.

Aplikacje mogą wymagać aktualizacji, aby uwzględnić tę nową funkcję, co może być przyczyną opóźnienia między zmianą wyglądu wskaźnika. Na razie to jedyna zależna od kontekstu zmiana w wyglądzie, którą znaleźliśmy, ale być może są też inne.

x