Jak drukować strony internetowe bez reklam i innych elementów bałaganu

Artykuły w sieci zawierają reklamy i inne treści. Jeśli je wydrukujesz, często otrzymujesz wszystkie te śmieci. Możesz jednak wyciąć reklamy i inne obce elementy za pomocą funkcji wbudowanej w przeglądarkę internetową.

Zalecamy używanie „trybu czytania” w przeglądarkach internetowych, aby to wyeliminować. W trybie czytania przeglądarka internetowa tworzy specjalny widok zawierający tylko tekst i ważne obrazy. Ale ten tryb nie służy tylko do czytania – możesz także z niego drukować i uzyskać lepszą, bardziej uproszczoną wersję papierową. Wszystko, co musisz zrobić, to aktywować tryb czytania przeglądarki internetowej przed wydrukowaniem artykułu. Oto jak:

Google Chrome: Chrome ma ukryty tryb czytnika, który możesz włączyć. Po wykonaniu tej czynności kliknij menu> Strona destylacji. Jeśli nie chcesz zadzierać z ukrytymi flagami, zalecamy otwarcie strony internetowej w innej przeglądarce i wydrukowanie jej stamtąd.

Kliknij główne menu Chrome, a następnie wybierz

Mozilla Firefox: Kliknij przycisk „Przełącz widok czytnika” w kształcie artykułu na pasku adresu lub naciśnij klawisz F9.

Kliknij

Microsoft Edge: kliknij ikonę „Widok do czytania” w kształcie książki na pasku adresu lub naciśnij Ctrl + Shift + R.

Kliknij

Apple Safari: Kliknij ikonę „Czytnik” po lewej stronie paska adresu. Wygląda jak kilka wierszy tekstu. Możesz także nacisnąć Cmd + Shift + R.

Kliknij

Po włączeniu trybu czytania w przeglądarce otwórz jej menu i kliknij „Drukuj”, tak jak zwykle. Spowoduje to wydrukowanie usprawnionej, bardziej minimalnej wersji strony internetowej. Ta okrojona wersja pojawia się również w oknie podglądu wydruku.

Podgląd wydruku wydestylowanej strony internetowej w przeglądarce Chrome.

Jeśli próbujesz wydrukować stronę internetową, która nie jest artykułem, ikona widoku czytelnika nie jest wyświetlana lub jest wyszarzona. Dzieje się tak, ponieważ tryb czytania działa tylko z artykułami internetowymi, ponieważ Twoja przeglądarka może je automatycznie usunąć.