Jak drukować z Chrome za pomocą systemowego okna dialogowego drukowania

Udostępnij teraz w social media:

Możesz drukować pliki bezpośrednio z Chrome. Jeśli masz otwarty plik PDF w Chrome, plik tekstowy lub obraz, możesz dotknąć skrótu klawiaturowego Ctrl + P, aby wyświetlić okno dialogowe drukowania. Okno dialogowe, które widzisz, to własny interfejs drukowania Chrome, który niezależnie od drukarki zawsze będzie wyglądał tak samo. Twoja drukarka może mieć bogatsze opcje drukowania lub może nie obsługiwać domyślnych, ale Chrome jest mniej lub bardziej obojętny na nią. Jeśli musisz drukować z przeglądarki Chrome, nadal możesz korzystać z systemowego okna dialogowego drukowania.

Okno dialogowe drukowania systemu Chrome

Istnieją dwa sposoby, aby uzyskać dostęp do systemowego okna dialogowego drukowania z przeglądarki Chrome. Jeśli już nacisnąłeś skrót klawiaturowy Ctrl + P, poszukaj opcji „Drukuj za pomocą okna dialogowego systemu” na samym dole lewej kolumny.

  Jak znaleźć kod koloru obiektu na pulpicie w systemie Windows 10

Aby przejść bezpośrednio do systemowego okna dialogowego drukowania, możesz użyć skrótu klawiaturowego Ctrl + Shift + P.

Okno dialogowe drukowania Chrome jest proste, ale ma podstawowe ustawienia, które pozwalają zmienić rozmiar papieru, na którym drukujesz, wybrać liczbę kopii do wydrukowania, ustawić niestandardowe marginesy i wybrać między orientacją pionową a poziomą układy. Jeśli nie możesz znaleźć tych ustawień, kliknij opcję Więcej ustawień w lewej kolumnie.

Oczywiście Chrome nie ma zaawansowanych opcji zarządzania kolorami, które może obsługiwać okno dialogowe drukowania systemu. Systemowe okno dialogowe umożliwia uwzględnienie rozmytego tekstu, oszczędność tonera podczas drukowania, a nawet dodanie znaku wodnego. Ponownie, możesz zobaczyć więcej lub mniej opcji w systemowym oknie dialogowym drukowania, w zależności od tego, co potrafi twoja drukarka.

  To narzędzie informuje Cię o wszystkim, co Twoja przeglądarka informuje o Tobie w witrynach internetowych

Chrome zapewnia uproszczony interfejs do wielu rzeczy, których inne przeglądarki nie mają. Firefox dla jednego wysyła zadania drukowania bezpośrednio do systemowego okna dialogowego drukowania. Z drugiej strony Chrome ma uproszczoną wersję, podobnie jak ma własną uproszczoną wersję menedżera zadań.

Jeśli wysyłasz zadania drukowania do drukarki przez Chrome i wydaje się, że utknęły, możesz spróbować użyć opcji drukowania systemu. Aby Chrome mógł drukować, Twoja drukarka musi być poprawnie skonfigurowana. Może to być spowodowane przez ogólne sterowniki drukarki, które instaluje system operacyjny (Windows lub macOS), lub przez sterowniki specyficzne dla modelu, które zostały zainstalowane. Jeśli zadanie drukowania nie kończy się zarówno z poziomu okna dialogowego Chrome, jak i systemowego okna drukowania, może to być spowodowane nieprawidłową konfiguracją, problemem z używanymi portami USB lub używanym kablem drukarki.

  Jak automatycznie przełączać AirPods na iPhonie, iPadzie i Macu

x