Jak działa ExpressVPN w Chinach? Status 2020

Dzisiaj pokażemy Ci jak najwięcej, jak to robi ExpressVPN – i jak możesz z nich korzystać, gdy jesteś w Chinach. Omówimy ExpressVPN Status Chin, cenzura online Wielkiej Zapory oraz kilka wskazówek dotyczących obsługi ExpressVPN, gdy jesteś za nią.

ExpressVPN Chiny: Status 2020 - DZIAŁA

W 2018 r. Chiny zrobiły, co im się podoba – zahamować korzystanie z VPN. Chociaż nadal nie jest to wyraźnie nielegalne (przynajmniej nie dla prywatnych obywateli), wielu dostawców VPN zostało mocno dotkniętych. Nawet użytkownicy ExpressVPN byli wstrząśnięci w październiku, kiedy stracili na chwilę możliwość przedostania się przez Great Firewall. Ale podczas gdy inni dostawcy nie wyzdrowieli, ExpressVPN to zrobił – więc jak to zrobić? Jak ExpressVPN nadal działa w Chinach, skoro tak wielu innych dostawców odpadło?

30-dniowa gwarancja zwrotu pieniędzy

Najpierw dokonajmy szybkiego przeglądu niektórych z naszych ulubionych funkcji ExpressVPN. Dzięki ponad 2000 serwerów w 94 krajach ExpressVPN ma dużą, ugruntowaną sieć. Mimo że znajdują się na Brytyjskich Wyspach Dziewiczych, są zdecydowanie poza jurysdykcją Wielkiej Brytanii, a zatem są zwolnione z głównych umów o nadzorze między krajami – więc nie martw się, że ktoś przyjdzie i poprosi o Twoje informacje. I nawet gdyby mogli zażądać czegokolwiek od ExpressVPN, nie byłoby nic do pokazania, co mogłoby Cię prześledzić – dostawca nie prowadzi żadnych dzienników ruchu, żądań DNS, adresów IP ani historii przeglądania.

ExpressVPN jest również jednym z najszybszych dostawców na rynku, oferując strumieniowanie bez bufora, szybki czas pobierania i bezproblemowe przeglądanie. Udaje im się to – i zachowują lekkość – pomimo 256-bitowego szyfrowania AES klasy wojskowej, które zapewnia bezpieczeństwo i prywatność danych. ExpressVPN wielokrotnie sprawdzał się jako jedna z niewielu sieci VPN, które mogą niezawodnie przebić się przez Wielką zaporę ogniową w Chinach – a nawet po ich awarii szybko rozwiązały problem i zwróciły usługi wielu klientom.

Dowiedz się więcej o najlepszym VPN dla Chin w naszej pełnej recenzji ExpressVPN.

Plusy

 • OFERTA SPECJALNA: 3 miesiące za darmo (49% zniżki – link poniżej)
 • Super szybkie serwery
 • Szyfrowanie AES-256 na poziomie rządowym
 • Surowe zasady braku dzienników dotyczące danych osobowych
 • Świetna obsługa klienta przez czat.
Cons

 • Nieco droższe niż konkurencja.

Blokowanie VPN w Chinach

Jak zapewne już wiesz, Chiny mają długą historię blokowania VPN. Podczas gdy cenzura internetowa nie jest niczym nowym – na przykład większość krajów blokuje dostęp do nielegalnych treści – ograniczenia Chin mają inną skalę. Tak wiele jak 10 000 lub więcej witryn zgłoszono jako zablokowane, w tym serwisów społecznościowych i aplikacji do przesyłania wiadomości, takich jak Facebook, Twitter, Instagram i WhatsApp. Utrudnia to dalekim członkom rodziny i przyjaciołom kontakt; a ponadto, gdy zdania odrębne są szybko miażdżone, a większość zachodnich witryn zablokowana, bardzo mało obiektywnych wiadomości o świecie zewnętrznym dociera do wnętrza Chin.

Czy ExpressVPN działa w Chinach?

W związku z tym wiele osób skorzystało z VPN – nawet korporacji. W tym drugim przypadku jest to konieczne, więc chiński rząd pozwala niektórym usługom VPN działać na jego granicach – ale są one kontrolowane przez rząd, który może zobaczyć wszystkie przechodzące informacje. Morskie sieci VPN (takie jak ExpressVPN, NordVPN i inne) nie są nielegalne do użytku przez obywateli (jeszcze), ale niewielu jest w stanie przedostać się przez zaawansowaną zaporę ogniową w Chinach.

ZWIĄZANE Z: Czy ExpressVPN działa z torrentami? Testowane i sprawdzone na 2019 rok

Jak to robi ExpressVPN?

Nie będziemy tu siedzieć i twierdzić, że ExpressVPN jest doskonały i działa w Chinach przez 100% czasu. W rzeczywistości w październiku 2018 r. Został przeprowadzony wielki atak na sieci VPN, który wyeliminował wiele z niewielu usług zdolnych do działania na początku – w tym ExpressVPN. Wielu dostawców mogło nic nie zrobić i odczekać; ExpressVPN, jednak szybko potwierdził, co się stało. Wysłali do swoich użytkowników wiadomość e-mail z informacją o zakłóceniach oraz link do pobrania najnowszych aktualizacji oprogramowania. Dzięki tym aktualizacjom, wydanym wkrótce po zakłóceniu, wielu użytkowników mogło ponownie szybko korzystać z ExpressVPN w Chinach.

Jednym z powodów, dla których ExpressVPN jest w stanie konsekwentnie odblokowywać internet dla chińskich użytkowników jest właśnie to – szybkie potwierdzenie, a następnie szybkie rozpoczęcie prac nad aktualizacjami, które rozwiążą problem. Innym powodem jest to, że ExpressVPN nie ma żadnych serwerów w Chinach kontynentalnych. Oznacza to, że nie podlega chińskim przepisom dotyczącym zatrzymywania danych – więc Chiny nie są wtajemniczone w (nieistniejące) dzienniki użytkowników ExpressVPN. Utrudnia to również ich sprzętowi zawieranie jakichkolwiek błędów od chińskich agentów rządowych.

Jak korzystać z ExpressVPN w Chinach

Jedną z wielkich zalet ExpressVPN jest to, że nie ma żadnych dodatkowych kroków ani kółek do połączenia w Chinach. Wszystko, co musisz zrobić, to wybrać preferowany serwer – jak zwykle – i wkrótce powinieneś swobodnie przeglądać sieć. To powiedziawszy, niektóre serwery działają lepiej niż inne. Jako niektóre ogólne wytyczne trzymaj się serwerów znajdujących się w pobliskich miastach i krajach, takich jak Hongkong, Japonia, Wietnam, Tajwan, Tajlandia i Korea Południowa. Mówiąc dokładniej, serwery te (w momencie pisania) okazują się lepszymi wyborami niż pisanie:

 • Hongkong – 4
 • Tajwan – 1
 • Singapur – Jurong
 • Japonia – Tokio
 • USA – Los Angeles – 3
 • USA – San Francisco
 • USA – Seattle
 • UK – wschodni Londyn

Ale warto też zarejestrować, pobrać i zainstalować ExpressVPN przed wjeżdżasz do Chin. Istnieją witryny lustrzane i inne sposoby obejścia tego problemu, jeśli już się znajdujesz w Chinach, ale najłatwiejszą metodą jest zrobić to wcześniej. Aby to zrobić:

 1. Odwiedź stronę ExpressVPN za pośrednictwem naszego specjalnego linku. Następnie kliknij baner u góry reklamujący rabat. Nastąpi przeniesienie na stronę „planów”. Wybierz plan, a następnie podaj wymagane informacje. Po wypełnieniu wszystkich danych i zakończeniu rejestracji otrzymasz wiadomość e-mail z ExpressVPN.
 2. Przejdź do podanego adresu e-mail. E-mail z ExpressVPN będzie zatytułowany „Powitalny e-mail”. Wewnątrz będzie link do pobrania aplikacji. Kliknij łącze, aby automatycznie się zalogować, a następnie pobierz i zainstaluj aplikację ExpressVPN.
 3. Po pomyślnym pobraniu i zainstalowaniu aplikacji uruchom ją. Zostaniesz automatycznie zalogowany, a aplikacja połączy Cię z najszybszym dostępnym serwerem. Jeśli chcesz lub chcesz to zmienić, po prostu otwórz listę serwerów, wyszukaj i wybierz preferowany serwer.

Ostatnie kroki

Ponieważ Chiny ściśle monitorują aktywność online swoich mieszkańców, kiedy łączysz się z ExpressVPN po raz pierwszy w Chinach, sugerujemy podjęcie dodatkowych kroków. Po pierwsze, upewnij się, że ExpressVPN automatycznie łączy twoje urządzenie za każdym razem, gdy jest włączone. Łatwo to zrobić: odwiedź stronę główną, a następnie kliknij ikona menu (3 linie) w lewy górnyi wybierz „Opcje." Wybierz "Generał”I włącz pierwsze 2 opcje zobaczysz. Dzięki temu nigdy nie przeglądasz bez ochrony. Jeśli używasz aplikacji na komputer, możesz także włącz przełącznik zabijania – spowoduje to natychmiastowe rozłączenie w przypadku przypadkowego zerwania połączenia VPN.

Po zakończeniu przejdź do „zaawansowane”I kliknij pola obok IPv6 ochrona i DNS ochrona, następnie kliknij "dobrze. ”Zapewni to, że nie będziesz mieć wycieków z twojego prawdziwego adresu IP lub adresu DNS. Po zakończeniu, dobrze jest iść.

Co zrobić, jeśli / kiedy ExpressVPN nie działa

Jak wspomnieliśmy wcześniej, ExpressVPN był wcześniej blokowany przez chiński rząd. Są dobre w ponownym uruchomieniu, ale mimo to są rzeczy, które możesz wypróbować przed rezygnacją:

Zmień serwery

To najprostsza i najbardziej instynktowna reakcja – po prostu spróbuj zmienić serwery. Coś mogło się zmienić, a Twój zwykły serwer mógł zostać wykryty i zablokowany. Wypróbuj inną, a następnie inną. ExpressVPN oferuje ponad 2000 opcji, więc trochę wytrwałości może przejść długą drogę.

Zmień protokoły

ExpressVPN oferuje wiele protokołów szyfrowania. UDP przez OpenVPN jest opcją domyślną, ale można ją wykryć poprzez kontrolę pakietów. Protokół SSTP domyślnie korzysta z portu 433, więc doskonale nadaje się do pokonywania trudnych bloków, takich jak Chiny. Zablokowanie portu 433 zakłóciłoby cały Internet, uniemożliwiając dostęp do każdej witryny korzystającej z HTTPS – więc jest mało prawdopodobne, że Chiny zablokowałyby tam cały ruch. Możesz także wypróbować L2TP / IPSec, który może czasem działać.

Skontaktuj się z pomocą techniczną

Jeśli spróbujesz tych rzeczy, a one nie zadziałają, prawdopodobnie wkrótce otrzymasz od ExpressVPN wiadomość e-mail z informacją o zakłóceniach. Ale w międzyczasie daj swojemu zespołowi wsparcia połączenie / e-mail / czat. Mogą mieć dla Ciebie pomysły, a przynajmniej więcej informacji na temat tego, kiedy możesz spodziewać się ponownego skorzystania z usługi.

ZWIĄZANE Z: Chiny rozszerzają blokadę aplikacji do obsługi wiadomości na WhatsApp

Dlaczego Internet jest tak mocno cenzurowany w Chinach?

Wracając głębiej do naszego wcześniejszego punktu, dlaczego Chiny tak cenzurują swój internet? Pomijając opinie polityczne, chińskie ograniczenia mają chronić obywateli przed treściami, które mogłyby zepsuć, podzielić lub podżegać do nienawiści – teoretycznie. Chodzi o to, że wszystkie treści w Internecie są otwarte na interpretację – a w Chinach tylko rząd może decydować, które treści należą do danej kategorii. Przeciwnicy polityczni, ludzie o różnych opiniach, zachodnie media – wszyscy zostają uciszeni.

W związku z tym nie pomaga to ustawodawstwo – komputerowa sieć informacyjna i przepisy dotyczące bezpieczeństwa, ochrony i zarządzania Internetem 1977 – jest sformułowany tak niejasno, że zasadniczo daje rządowi nieograniczone metody cenzurowania treści. Wszystko, co może być krytyczne wobec rządu lub ważnej osobistości – nawet bezstronny artykuł – można łatwo uznać za winne licznych przestępstw, w tym między innymi „podżegania do podziału”, „szkodzenia reputacji organów państwowych”, „działań przeciwko konstytucja ”itp. Nawet dyskutuje wiadomości o celebrytach można uznać za przestępstwo.

W związku z tym wiele usług – zwłaszcza zachodnie witryny i aplikacje – zostało zablokowanych. Tylko kilka:

 • Media społecznościowe – Twitter, Facebook, Instagram itp.
 • Wiadomości – WhatsApp, Gmail, Slack, Telegram
 • Wyszukiwarki – Google, Yahoo, więcej
 • Witryny z wiadomościami – The Guardian, BBC, NYTimes
 • VPN i strony związane z proxy – samouczki i przewodniki konfiguracji
 • Strony informacyjne – Wikipedia, Quora

Podsumowując

Podczas gdy w innych krajach logowanie do Facebooka, Gmaila lub konta na Twitterze może być zwykłą częścią twojego dnia – nie w Chinach. I chociaż sieci VPN są doskonałymi narzędziami do omijania cenzury i bloków geograficznych, większość nie działa po drugiej stronie Wielkiej zapory. Jednak ExpressVPN wielokrotnie udowodnił, że potrafi się przebić. Pomimo krótkich przerw w działaniu usług w Chinach, ExpressVPN nadal działa w Chinach i robią to poprzez połączenie wytrwałości i energicznych, ciągłych wysiłków, aby utrzymać szeroko otwarty internet.

Czy korzystałeś z ExpressVPN w Chinach? Czy ci się udało? Czy musiałeś podjąć jakieś specjalne środki? Opowiedz nam swoją historię w sekcji komentarzy poniżej.