Jak edytować kolor ikony SVG w systemie Windows 10

Pliki SVG nie są powszechnie dostępne w Internecie. Jeśli jednak pracujesz w projektowaniu, prawdopodobnie spotkasz ich całkiem sporo. Te pliki są plikami wektorowymi, które można skalować bez utraty ich jakości. Projektanci mają narzędzia, które mogą je otwierać i edytować. Jeśli chcesz edytować kolor ikony SVG, ale nie masz aplikacji do tego zadania, użyj Źródło Norde. Jest to bezpłatna aplikacja typu open source, która sprawia, że ​​niezwykle łatwo jest edytować kolor lub kolory w pliku SVG i eksportować go jako plik SVG lub plik PNG, JPG lub WEBP.

Edytuj kolor ikony SVG

Pobierz źródło Norde. Jest dostępny dla systemów Windows, macOS i Linux. Zainstaluj i uruchom aplikację, a następnie kliknij przycisk „Dodaj ikony”. Wybierz ikony / pliki SVG, które chcesz edytować. Wszystkie zostaną zgrupowane w „Zestaw”, który pomaga utrzymać ich porządek.

Po zaimportowaniu wielu ikon zobaczysz sekcję „Kolor”, a pod nią wszystkie kolory wykryte w ikonach. Kliknij kolor, np. Czarny, a otworzy się próbnik kolorów.

Użyj próbnika kolorów, aby wybrać kolor, który zastąpi oryginalny kolor. Spowoduje to zastąpienie tego koloru dla wszystkich ikon w zestawie, niezależnie od tego, gdzie występuje. Możesz także wprowadzić kolor, używając jego wartości RGB i HEX. To wszystko, co musisz zrobić. W podglądzie ikony zobaczysz zmianę koloru odzwierciedloną na żywo. Gdy będziesz gotowy, wybierz ikonę do wyeksportowania i kliknij przycisk Eksportuj.

Domyślnie aplikacja eksportuje ikonę w formacie SVG, ale możesz otworzyć menu rozwijane Typ eksportu i wybrać inny format, do którego chcesz wyeksportować plik. Jeśli nie masz umiejętności projektowych i nie wiesz, jak działają popularne narzędzia do projektowania, ta aplikacja jest najprostszym sposobem edycji pliku SVG. Istnieją inteligentniejsze, bardziej wydajne aplikacje, które mogą to wszystko zrobić, ale prawdopodobnie zostaną opłacone i / lub trudne do nauczenia się.

Możesz zmienić dowolny kolor wykrywany przez aplikację. Jeśli raz wymieniłeś kolor, możesz go wymieniać raz za razem. Wszystko, co musisz zrobić, to wybrać go z próbki kolorów i wybrać inny w próbniku kolorów.

Norde Source nigdy nie zmienia koloru oryginalnego pliku. Zawsze prosi o eksport nowej ikony. Jeśli zdecydujesz się zastąpić oryginalny plik podczas eksportowania ikony, to zależy od Ciebie.