Jak edytować opcje menu udostępniania w systemie macOS

Udostępnianie stało się podstawową potrzebą, niezależnie od tego, czy korzystasz z komputera, czy urządzenia mobilnego. Aplikacje, które mogą udostępniać pliki, mogą je wybierać z dowolnego miejsca na dysku, jednak znacznie łatwiej jest udostępniać pliki bez otwierania aplikacji. Jest to dość łatwe w zarządzaniu; jeśli klikniesz prawym przyciskiem myszy plik w systemie macOS, zobaczysz menu Udostępnij z opcjami udostępniania pliku. Aplikacje zwykle dodają się do menu udostępniania, więc może być zatłoczone. Oto, jak możesz edytować menu udostępniania w systemie macOS.

Edytuj menu udostępniania

Możesz edytować menu udostępniania w systemie macOS w Preferencjach systemowych. Otwórz Preferencje systemowe i wybierz Rozszerzenia. W preferencjach Rozszerzenia wybierz menu Udostępnij w kolumnie po lewej stronie. Okienko po prawej stronie pokaże wszystkie opcje, które widzisz w menu udostępniania.

Odznacz opcje, które chcesz usunąć, i zaznacz te, które chcesz dodać. Niektórych opcji, takich jak opcje Poczta i Wiadomości, nie można usunąć. Dzieje się tak, ponieważ są to aplikacje giełdowe i jako takie stanowią integralną część menu udostępniania.

Każda zmiana wprowadzona w tym menu jest stosowana od razu i jest stosowana do wszystkich plików. Zwykle menu udostępniania pokazuje tylko odpowiednie opcje dotyczące pliku, np. Opcja Dodaj do listy czytelniczej nie pojawia się po kliknięciu obrazu prawym przyciskiem myszy, więc nie musisz się martwić, że menu udostępniania jest zatłoczone . To powiedziawszy, po dodaniu lub usunięciu opcji w menu Udostępnij pojawi się ona dla wszystkich plików, których dotyczy. Nie możesz wykluczyć tej opcji dla niektórych plików i dołączyć jej do innych.

Opcje, które pojawiają się w preferencjach rozszerzeń, dotyczą aplikacji obsługujących menu udostępniania w systemie macOS. Jeśli aplikacja nie obsługuje menu udostępniania, nie możesz wymusić jej pojawienia się na tej liście. Jeśli chodzi o aplikacje giełdowe i ich opcje udostępniania, nie można ich też wymusić. Są to głównie aplikacje, których nie można odinstalować z systemu macOS, np. Aplikacja Wiadomości, więc będą pojawiać się w menu udostępniania, czy ci się to podoba, czy nie.

W menu udostępniania nie ma możliwości zmiany kolejności, w jakiej pojawiają się elementy. Pojawią się w kolejności, w jakiej zostały dodane, a nie w kolejności alfabetycznej. W systemie iOS możesz łatwo zmienić kolejność, w jakiej pojawiają się elementy w udostępnionym i arkuszu działań, ale macOS nie ma podobnej opcji.