Jak edytować rozmieszczenie klawiszy programowalnych w systemie Android

Osoby praworęczne stanowią większą część światowej populacji. Jest nas tak wielu, że prawie każde opracowane urządzenie i gadżet jest naszym rynkiem docelowym. Większość laptopów ma gładzik umieszczony tak, aby osoba praworęczna mogła go wygodnie używać. Pasek przewijania znajduje się po prawej stronie okien. Większość rzeczy ma na celu ułatwienie życia praworęcznym. Jest to oczywiście niesprawiedliwe i dostępnych jest kilka alternatyw. Android pozwala użytkownikom włączyć tryb leworęczny w ustawieniach programisty. Następna wersja Androida, Android O, dodaje kolejną świetną funkcję ułatwień dostępu, która pozwala edytować rozmieszczenie klawiszy programowych.

Urządzenia z Androidem mają notorycznie duże ekrany. Jeśli porównasz je do linii iOS, Android ma więcej rozmiarów, jeśli chodzi o telefony i tablety. Wyśrodkowane klawisze programowe nie są najłatwiejsze w użyciu na dużych urządzeniach. Możesz edytować rozmieszczenie klawiszy programowych w systemie Android O, aby łatwiej było z niego korzystać na dużym urządzeniu. Klawisze mogą być wyśrodkowane, wyrównane do lewej lub wyrównane do prawej.

Opcja edycji rozmieszczenia klawiszy programowalnych w systemie Android jest funkcją eksperymentalną w tunerze interfejsu systemu. Musisz ją włączyć, zanim będziesz mógł edytować klawisze programowe. Po włączeniu funkcji System UI Tuner możesz edytować klawisze programowe na urządzeniu.

Otwórz aplikację Ustawienia. Przejdź do System> System UI Tuner.

Na ekranie tunera UI systemu przejdź do Pasek nawigacji> Układ. Na ekranie Układ masz do wyboru cztery opcje. Opcja Normalna to aktualna konfiguracja klawiszy programowalnych. Klawisze programowe są równomiernie rozmieszczone na pasku nawigacji.

Kompaktowy układ wyśrodkowuje klawisze programowe, aby zajmowały więcej miejsca na środku paska nawigacji. Układ pochylony w lewo przesuwa klawisze w kierunku lewej krawędzi ekranu. Wybierz ten układ dla klawiszy programowalnych, jeśli Twoja lewa ręka jest Twoją dominującą ręką. Układ pochylony w prawo przesuwa klawisze w kierunku prawej krawędzi. Wybierz ten układ, jeśli Twoja prawa ręka jest Twoją dominującą ręką.

Ta funkcja jest przeznaczona dla osób, które mają duże urządzenia. Google nie może ograniczać producentom urządzeń z dużymi ekranami i nie powinno. Właśnie dlatego dodaje opcje w systemie Android, aby ułatwić korzystanie z dowolnego urządzenia.

iOS ma coś takiego w postaci osiągalności, którą dodał w iOS 8, gdy uruchomiono iPhone’a 6 i 6 Plus. Google musi podejść do problemu inaczej, ponieważ nie kontroluje projektu sprzętu dla większości urządzeń z Androidem. Jest to rozsądny sposób na ułatwienie obsługi większych urządzeń.

x