Jak flashować wiele pamięci USB w systemie Linux

Udostępnij teraz w social media:

Popsicle to mała aplikacja na Linuksa stworzona przez ludzi stojących za Pop_OS. Jest to narzędzie do flashowania USB, które umożliwia użytkownikom flashowanie obrazów ISO na wielu urządzeniach jednocześnie. W tym przewodniku pokażemy, jak to zrobić.

Zanim zaczniemy

Zanim zaczniemy, upewnij się, że masz dostępnych wiele dysków flash USB o pojemności co najmniej 2 GB, gotowych do użycia. Upewnij się, że te dyski są szybkie, ponieważ szybsze jest zawsze lepsze podczas flashowania obrazów ISO przez USB.

Instalowanie Popsicle w systemie Linux

Aplikacja Popsicle nie jest dostępna do instalacji tradycyjnymi metodami (DEB, RPM itp.), Ale to jest OK. Popsicle jest napisane w języku Rust, co sprawia, że ​​jest bardzo, bardzo łatwe do zbudowania ze źródeł. Aby rozpocząć proces tworzenia, otwórz okno terminala i postępuj zgodnie z instrukcjami instalacji przedstawionymi poniżej.

Ubuntu

System76 rozwija Popsicle dla swojej dystrybucji Pop_OS. Pop_OS jest oparty na Ubuntu, więc skompilowanie Popsicle na prostym Ubuntu jest super proste. Wystarczy zainstalować pakiety „git”, „cargo” i „libgtk-3-dev”.

sudo apt install git cargo libgtk-3-dev

Debian

Debian i Ubuntu są bardzo podobne, jeśli chodzi o pakiety (poza kilkoma wyjątkami). W rezultacie budowanie Popsicle na Debianie wymaga tych samych trzech pakietów, co Ubuntu (git, cargo i libgtk-3-dev).

sudo apt-get install git cargo libgtk-3-dev

Arch Linux

Na AUR jest pakiet Arch Linux dla Popsicle. Aby go zainstalować, wprowadź poniższe polecenia poniżej. Pobierze kod źródłowy i automatycznie zajmie się wszystkimi zależnościami.

sudo pacman -S git base-devel
 
 git clone https://aur.archlinux.org/trizen.git
 
 cd trizen
 
 trizen -S popsicle-git

Fedora

Na stronie GitHub dla Popsicle nie ma wzmianki o obsłudze dystrybucji RPM, takich jak Fedora. Jednak możliwe jest uruchomienie aplikacji pod warunkiem zainstalowania pakietów „git”, „cargo” i „gtk3-devel”.

sudo dnf install git cargo gtk3-devel

OpenSUSE

Podobnie jak Fedora, OpenSUSE nie ma konkretnych wskazówek dotyczących instalacji Popsicle, a programiści nie zwracają uwagi na fakt, że działa na nim. To powiedziawszy, jeśli zainstalujesz wymagane zależności kompilacji, powinno działać dobrze.

sudo zypper install git cargo gtk3-devel

Konfigurowanie Cargo

Po skonfigurowaniu pakietów zależności wymaganych do zbudowania ładunku, następnym krokiem jest zainstalowanie pakietu dostawcy ładunku. Pakiet dostawcy można skonfigurować tylko za pośrednictwem Cargo, a bez niego Popsicle będzie miał trudności z instalacją w systemie Linux.

  Jak zainstalować aplikację notatek Notes-Up w systemie Linux

Aby zainstalować pakiet Cargo-vendor na komputerze z systemem Linux, uruchom następujące polecenie instalacji ładunku w oknie terminala. Nie uruchamiaj polecenia z sudo!

cargo install cargo-vendor

Konfiguracja pakietu Cargo-sprzedawca może zająć kilka minut, więc usiądź wygodnie i bądź cierpliwy. Po zakończeniu procesu przejdź do następnej części przewodnika.

Skonfiguruj Popsicle

Dzięki narzędziu Cargo budowanie i instalowanie Popsicle jest dość bezproblemowe. Nie musisz majstrować przy konfiguracjach, ręcznie konfigurować pliku make ani nic innego. Zamiast tego, aby zbudować program, pobierz kod za pomocą gita, wejdź do katalogu z CD i zbuduj kod za pomocą make.

git clone https://github.com/pop-os/popsicle.git
cd popsicle
 
 make gtk

Po utworzeniu kodu zainstaluj Popsicle na komputerze z systemem Linux za pomocą polecenia sudo make install.

sudo make install gtk

Korzystanie z Popsicle

Aby użyć Popsicle, zacznij od uruchomienia programu na pulpicie systemu Linux, wyszukując „USB Flasher” w menu aplikacji. Lub otwórz okno terminala i uruchom popsicle-gtk, aby go uruchomić.

  Najlepsze filmy TCM do transmisji w HBO Max (czerwiec 2020)

Po otwarciu aplikacji Popsicle na komputerze postępuj zgodnie z instrukcjami krok po kroku przedstawionymi poniżej, aby flashować wiele urządzeń USB.

Krok 1: Podłącz wszystkie dyski flash USB do portów USB na komputerze z systemem Linux. Upewnij się, że te urządzenia są podłączone do portu USB 3.0, aby zapewnić dużą szybkość.

Krok 2: W Popsicle zobaczysz „Wybierz obraz”. Poszukaj przycisku „Wybierz obraz” i kliknij go myszą. Po kliknięciu przycisku „Wybierz obraz”, pojawi się wyskakujące okienko.

W wyskakującym okienku, które się pojawi, znajdź obraz ISO, który chcesz nagrać na USB. Popsicle obsługuje również pliki IMG, jeśli wolisz używać tego formatu zamiast ISO.

  Jak zmienić identyfikator dzwoniącego FaceTime na iPhonie i iPadzie

Krok 3: Po wybraniu obrazu ISO, który chcesz flashować za pomocą Popsicle, poszukaj przycisku „Dalej” w prawym górnym rogu i kliknij go myszą, aby przejść do następnej strony.

Krok 4: W oknie „Wybierz dyski” Popsicle pokaże wszystkie urządzenia USB podłączone do komputera z systemem Linux. Znajdź przycisk „Wybierz wszystko”, aby zaznaczyć je wszystkie, aby Popsicle mógł go użyć do flashowania obrazu ISO na wszystkich urządzeniach.

Kliknij przycisk „Dalej” w prawym górnym rogu, aby przejść do następnej strony.

Krok 5: Po wybraniu wszystkich urządzeń USB w Popsicle aplikacja poprosi o podanie hasła systemowego. Zrób to i kliknij „Uwierzytelnij”. Po zalogowaniu się za pomocą hasła Popsicle zacznie przesyłać ISO do urządzeń USB. Bądź cierpliwy; może to chwilę potrwać.

Kiedy Popsicle zakończy flashowanie urządzeń USB, zamknij aplikację. Twoje urządzenia USB są gotowe do użycia!

newsblog.pl

x