Jak generować losowe liczby w Arkuszach Google

Udostępnij teraz w social media:

Arkusze Google zapewniają prostą funkcję generowania losowych liczb w arkuszu kalkulacyjnym bez konieczności opuszczania dokumentu lub instalowania dodatku. Funkcja zwraca losową liczbę całkowitą między dwiema wartościami. Oto jak go używać.

Uruchom Strona główna Arkuszy Google i otwórz nowy lub istniejący arkusz kalkulacyjny. W tym przewodniku użyjemy funkcji RANDBETWEEN do wygenerowania liczby losowej.

Domyślnie funkcja RAND generuje tylko liczbę od 0 (włącznie) do 1 (wyłącznie), podczas gdy RANDBETWEEN pozwala określić zakres liczb. Chociaż możesz zmodyfikować funkcję w celu wygenerowania innych zakresów, funkcja RANDBETWEEN jest znacznie prostszym sposobem osiągnięcia tego.

  Jak wyłączyć i dezaktywować iMessage na iPhonie lub iPadzie

Kliknij komórkę, w której chcesz wstawić liczbę losową, i wpisz = RANDBETWEEN (, ), ale wymień i z zakresem, w którym ma przypadać liczba losowa.

Na przykład, jeśli chcesz uzyskać losową liczbę od 1 do 10, powinna wyglądać tak:

=RANDBETWEEN(1,10)

Po wypełnieniu zakresu naciśnij klawisz Enter. Liczba losowa wypełni komórkę, w której wpisałeś formułę.

Po naciśnięciu klawisza Enter losowa liczba pojawi się w komórce.

Jeśli chcesz użyć liczby z innej komórki w arkuszu kalkulacyjnym, wszystko, co musisz zrobić, to wpisać numer komórki zamiast niskiej lub wysokiej liczby.

Zamiast tego użyj danych z innych komórek podczas wpisywania numeru komórki.

Uwaga: zarówno RAND, jak i RANDBETWEEN są uważane za zmienne, co oznacza, że ​​nie zachowują danych w komórce na zawsze. Tak więc, gdy używasz którejkolwiek z funkcji, przeliczają one nową liczbę za każdym razem, gdy zmienia się arkusz.

  Jak wyłączyć najlepsze wiadomości e-mail w aplikacjach Gmail

Jeśli chcesz zmienić interwał, w którym liczba losowa jest ponownie obliczana, otwórz Plik> Ustawienia arkusza kalkulacyjnego, kliknij kartę „Obliczanie”, a następnie wybierz z menu rozwijanego, jak często funkcja ma obliczać ponownie.

Możesz wybrać „Przy zmianie” (domyślnie), „Przy zmianie i co minutę” lub „Przy zmianie i co godzinę”. Kliknij „Zapisz ustawienia”, aby wrócić do arkusza kalkulacyjnego.

Zmień interwał ponownego obliczania w Plik> Ustawienia arkusza kalkulacyjnego, kliknij „Obliczanie”, a następnie wybierz interwał z menu rozwijanego pod „Przelicz”. 'Width = ”650 ″ height =” 236 ″ onload = ”pagespeed.lazyLoadImages.loadIfVisibleAndMaybeBeacon ( to);”  onerror = ”this.onerror = null; pagespeed.lazyLoadImages.loadIfVisibleAndMaybeBeacon (this);”> </p>
<p> <! - Widgets: After Post Content -> </div>
<div class =

Aktualizacja: 9 grudnia 2020 o 10:08

x