Jak grać w gry MS-DOS online

Archiwum internetowe to strona internetowa, na której można znaleźć migawki starych i porzuconych stron internetowych, wycofanego oprogramowania i przestarzałych / starych aplikacji, na których nie można już uruchamiać platformy. Zasadniczo jest to Sakaar dla Internetu, ale nie ma wielkiego mistrza ani walki. Jeśli chcesz uruchomić program Windows Movie Maker lub dowolną inną aplikację z Windows Live Essentials, możesz pobrać je wszystkie z Archiwum internetowego. Archiwum internetowe dodało ostatnio około 2500 tytułów gier MS-DOS do swojej bazy danych, a także zawiera emulator, który można uruchomić w przeglądarce. Możesz go używać do grania w gry MS-DOS online. Oto jak.

Wszystkie te gry są dostępne za darmo. Nie musisz martwić się o licencje ani o to, czy łamiesz prawo, grając w gry online.

Graj w gry MS-DOS online

Odwiedzić Biblioteka Internetowego Archiwum gier MS-DOS. Istnieje kilka filtrów wyszukiwania, których można użyć do zawężenia wyświetlanych tytułów, a na górze kolumny po lewej stronie znajduje się pasek wyszukiwania, którego można użyć do wyszukiwania określonego tytułu.

Wybierz tytuł gry, aby zagrać, a przejdziesz na jej stronę. Nie ma tu wiele, oprócz historii gry i czegoś, co wygląda na powiększony obraz nagłówka, ale to jest emulator. Zmień rozmiar okna przeglądarki, aby pasowało dokładnie wokół niego. Na obrazie zobaczysz przycisk „zasilania”. Kliknij, a gra się uruchomi.

Po uruchomieniu gry zobaczysz ekran powitalny, a opcje na ekranie powitalnym będą się różnić w zależności od wybranej gry. Nie będzie nic skomplikowanego, ponieważ są to gry MS-DOS, które działały na bardzo prostym interfejsie z podstawowym sprzętem. W żadnym momencie nie będziesz zmuszony konfigurować żadnych kontrolek.

Istnieje wiele tytułów do wyboru, ale nie można przełączyć gier w tryb offline. Możesz przełączyć na tryb pełnoekranowy, aby uzyskać lepsze wrażenia z gry. Gry powinny działać w dowolnej nowoczesnej przeglądarce internetowej, ale możesz wypróbować przeglądarkę gier Opery, jeśli nie chcesz grać w Chrome lub Firefox.

Oczywiste jest, że wyniki nie zostaną zapisane. Zobaczysz swój obecny wynik, ale jest bardzo mało prawdopodobne, że jeśli zamkniesz kartę lub okno, w których gra jest otwarta, i wrócisz do niej później, Twój wynik nadal będzie obecny. Jest to prosta emulacja gry i nie jest utrzymywana lista najlepszych wyników na całym świecie dla osób, które w nią grają.

x