Udostępnij teraz w social media:

RetroArch to doskonałe narzędzie, które pozwala użytkownikom łatwo emulować całą gamę konsol do gier wideo, a także stare systemy komputerowe do grania w gry wideo. W tym przewodniku skupimy się na skonfigurowaniu RetroArch do grania w gry Nintendo NES.

Ten przewodnik koncentruje się głównie na programie RetroArch dla systemu Linux do grania w gry NES. Z tego powodu należy postępować zgodnie z tym przewodnikiem, aby dowiedzieć się, jak zainstalować najnowszą aplikację RetroArch na komputerze z systemem Linux, a następnie postępować zgodnie z instrukcjami przedstawionymi poniżej.

Uwaga: newsblog.pl w żaden sposób nie zachęca ani nie akceptuje nielegalnego pobierania lub dystrybucji plików ROM dla RetroArch. Jeśli chcesz grać w gry Nintendo NES z RetroArch, użyj swoich własnych plików ROM z grami, których kopię zapasową utworzyłeś na swoim komputerze, zgodnie z prawem.

Włączanie aktualizacji rdzenia

Aby grać w gry NES w RetroArch w systemie Linux, musisz włączyć funkcję podstawowego aktualizatora, ponieważ jest ona domyślnie wyłączona. Aby włączyć aktualizator rdzenia, musisz uzyskać dostęp do pliku konfiguracyjnego RetroArch. Postępuj zgodnie z instrukcjami krok po kroku poniżej, aby to zrobić.

Krok 1: RetroArch należy uruchomić po raz pierwszy, aby utworzyć początkowy plik konfiguracyjny. Przejrzyj menu aplikacji pod kątem „RetroArch” i uruchom go. Następnie zamknij okno.

Sprawdź -   Jak zainstalować FFMPEG na Windows 10

Krok 2: Otwórz okno terminala, naciskając Ctrl + Alt + T lub Ctrl + Shift + T.na klawiaturze. Następnie otwórz plik konfiguracyjny RetroArch w edytorze tekstu Nano.

nano -w ~/.config/retroarch/retroarch.cfg

Lub w przypadku Flatpak:

nano -w ~/.var/app/org.libretro.RetroArch/config/retroarch/retroarch.cfg

Krok 3: Naciśnij przycisk End na klawiaturze, aby Nano przeskoczył na sam dół pliku konfiguracyjnego. Następnie naciśnij klawisz Enter, aby utworzyć nowy wiersz.

Krok 4: Naciśnij Ctrl + W na klawiaturze wewnątrz Nano. Ta czynność spowoduje wyświetlenie funkcji wyszukiwania. Następnie wpisz „menu_show_core_updater” w polu wyszukiwania i naciśnij Enter. Naciskając Wchodzić, Nano przeniesie Cię do linii Core Updater w pliku tekstowym.

Zmień menu_show_core_updater = ”false” na wygląd kodu poniżej. Jeśli nie możesz znaleźć menu_show_core_updater = ”false”, dodaj menu_show_core_updater = ”true” na końcu pliku.

menu_show_core_updater="true"

Krok 5: Zapisz zmiany w pliku konfiguracyjnym w edytorze tekstu Nano, naciskając Ctrl + O na klawiaturze. Następnie zamknij edytor tekstu, naciskając Ctrl + X.

Po zapisaniu konfiguracji RetroArch ponownie otwórz program i przejdź do następnej sekcji przewodnika.

Pobieranie rdzenia NES

Musisz pobrać rdzeń NES, aby obsługiwać ROMy NES. W przeciwnym razie RetroArch może nie ładować poprawnie gier NES. Na szczęście RetroArch jest bardzo przyjazny dla użytkownika, a rdzenie są łatwe do pobrania. Aby uzyskać rdzeń NES, otwórz aplikację RetroArch i postępuj zgodnie z instrukcjami krok po kroku poniżej.

Sprawdź -   Jak ustawić domyślny arkusz w programie Excel dla Office 365

Krok 1: Znajdź ikonę obcego w menu RetroArch. Następnie użyj klawisza strzałki w dół na klawiaturze, aby przejść do „Aktualizatora online” w menu ikon obcych.

Krok 2: Po zlokalizowaniu opcji „Online Updater” w menu, naciśnij klawisz Enter, aby uzyskać dostęp do obszaru „Core Updater” w RetroArch.

Krok 3: W obszarze „Content Downloader” dostępnych jest wiele różnych konsol do wyboru. Korzystając ze strzałki w dół na klawiaturze, posortuj listę i znajdź wpis „NES / Famicom (QuickNES)” i naciśnij klawisz Enter na klawiaturze, aby go pobrać.

Nie chcesz używać „NES / Famicom (QuickNES)” jako domyślnego rdzenia NES w RetroArch? Wybierz jedną z pozostałych dostępnych opcji podstawowych NES / Famicom. Każdy z nich działa całkiem dobrze w RetroArch i przyzwoicie naśladuje Twoje ulubione romy NES.

Po pobraniu rdzenia NES przejdź do następnej sekcji przewodnika.

Graj w gry NES w RetroArch

Aby grać w gry NES w RetroArch z nowo pobranym rdzeniem emulatora NES / Famicom, postępuj zgodnie z poniższymi instrukcjami krok po kroku.

Sprawdź -   Jak korzystać z polecenia uniq w systemie Linux

Krok 1: Używając klawiszy na klawiaturze, przejdź do ikony obcego w RetroArch.

Krok 2: Znajdź opcję „Załaduj zawartość” za pomocą strzałki w dół. Następnie naciśnij klawisz Enter na klawiaturze, aby uzyskać dostęp do funkcji ładowania treści RetroArch.

Krok 3: W obszarze „Załaduj zawartość” w RetroArch użyj strzałki w dół, aby wybrać opcję „Ustawienia”.

W obszarze „Ustawienia” „Wczytaj zawartość” znajdź opcję „Filtruj nieznane rozszerzenia” i wyłącz suwak. Po włączeniu tego ustawienia RetroArch może ukryć pliki NES ROM, uniemożliwiając ich załadowanie za pomocą opcji „Załaduj zawartość”.

Krok 4: Naciśnij klawisz Backspace na klawiaturze, aby wyjść z obszaru ustawień „Załaduj zawartość”. Następnie znajdź „Katalog początkowy”. Stąd przejdź do folderu, w którym znajdują się pliki NES ROM w systemie Linux.

Krok 5: Wybierz plik ROM, który chcesz odtworzyć w RetroArch za pomocą klawiszy strzałek w dół i w górę.

Krok 6: Po znalezieniu pliku NES ROM, który chcesz odtworzyć, naciśnij klawisz Enter, aby wyświetlić opcje ROM. Następnie wybierz swój rdzeń NES / Famicom.

Po wybraniu rdzenia RetroArch załaduje grę! Cieszyć się!