Jak grać w gry Sega Saturn w Retroarch na Linuksie

Chcesz dodać kilka gier wideo Sega Saturn do swojej kolekcji Retroarch? Nie wiesz, jak to zrobić? Postępuj zgodnie z tym przewodnikiem, pokazując, jak grać w gry Sega Saturn w Retroarch na Linuksie!

Uwaga: newsblog w żaden sposób nie zachęca ani nie akceptuje nielegalnego pobierania lub dystrybucji plików ROM dla RetroArch. Jeśli chcesz grać w gry Sega Saturn za pomocą RetroArch, skorzystaj z własnych plików ROM z grami, które zostały zarchiwizowane na komputerze.

Zainstaluj Retroarch na swoim komputerze

Zanim będziemy mogli dowiedzieć się, jak używać rdzenia Sega Saturn do emulacji twoich ulubionych ROMów Sega Saturn, musisz zainstalować aplikację Retroarch w systemie Linux.

Konfiguracja Retroarcha jest łatwa w systemie Linux dzięki zarządzaniu pakietami. Otwórz okno terminala, wyszukaj „retroarch” i zainstaluj go w systemie tak, jak zwykle instalujesz aplikacje Linux. Ewentualnie skorzystaj z naszego szczegółowego przewodnika na temat konfigurowania Retroarcha w systemie Linux, jeśli masz problemy z uruchomieniem go.

Zainstaluj rdzeń Sega Saturn

Emulacja na Retroarch nie przypomina innych narzędzi emulacji. Nie pobierasz poszczególnych aplikacji emulatora i instalujesz je do określonych zadań. Zamiast tego Retroarch używa „rdzeni”. Rdzenie te są bibliotekami emulacji, które są bezpłatne i zostały zaprojektowane do obsługi pamięci ROM. Na przykład, jeśli pobierzesz rdzeń N64, Retroarch może obsługiwać gry Nintendo 64 itp.

Aby grać w gry Sega Saturn z Retroarch na Linuksie, musisz zainstalować rdzeń Saturna. W tej części przewodnika omówimy dokładnie, jak skonfigurować jądro Saturna. Aby rozpocząć, uruchom aplikację Retroarch na pulpicie systemu Linux, wyszukując ją w menu aplikacji. Następnie po otwarciu postępuj zgodnie z instrukcjami krok po kroku poniżej.

Krok 1: Zlokalizuj „Załaduj rdzeń” za pomocą strzałki w dół. Następnie naciśnij klawisz Enter, aby go wybrać. Wybierając „Load Core”, uzyskasz dostęp do obszaru rdzenia emulatora w Retroarch.

Krok 2: W obszarze „Load Core” zobaczysz różne opcje. Przejrzyj obszar „Załaduj rdzeń” pod kątem opcji „Pobierz rdzeń” i wybierz go myszką. Wybierając „Pobierz rdzeń”, zostaniesz przeniesiony do głównego narzędzia pobierania Retroarch.

Krok 3: W narzędziu do pobierania rdzeni Retroarch zobaczysz ogromną listę rdzeni do pobrania z różnych systemów gier, a nawet niektórych retro komputerów i konkretnych gier. Przewiń listę do „S” i poszukaj „SEGA”.

W sekcji „SEGA” dostępne są różne rdzenie konsoli SEGA, w tym 3 rdzenie Sega Saturn. Aby uzyskać najlepsze wyniki, pobierz „Sega – Saturn (Yabause)”. Pobieraj jednak również inne rdzenie Saturna, zwłaszcza jeśli „Sega – Saturn (Yabause)” nie działa dla Ciebie.

Krok 4: Pozwól, aby plik rdzenia Sega Saturn Retroarch został pobrany na komputer z systemem Linux. To zajmie tylko kilka sekund. Po zakończeniu pobierania naciśnij klawisz Backspace na klawiaturze komputera, aby wyjść z obszaru „Pobierz rdzeń”. Być może trzeba będzie nacisnąć ten klawisz kilka razy, aby wrócić do głównego menu Retroarch.

Skanowanie w poszukiwaniu ROM-ów Saturna

Aby wyszukać ROMy Saturn, użyj klawisza Strzałka w lewo w Retroarch i przejdź do ikony przycisku plus. Tam, użyj klawisza strzałki w dół na klawiaturze, aby wybrać opcję „Skanuj katalog”. Naciśnij klawisz Enter na klawiaturze, aby potwierdzić wybór. Następnie wykonaj poniższe instrukcje krok po kroku.

Krok 1: W obszarze „Katalog skanowania” znajdź opcję „/ home / nazwa użytkownika” i wybierz ją za pomocą klawiszy strzałek. Następnie naciśnij klawisz Enter, aby potwierdzić wybór.

Uwaga: zastąp „/ home / username” nazwą użytkownika komputera z systemem Linux.

Krok 2: Po wybraniu „/ home / username” zobaczysz przed sobą więcej folderów. Za pomocą klawiszy strzałek przejdź do lokalizacji, w której wszystkie pliki ROM Sega Saturn ROM znajdują się na komputerze z systemem Linux.

Krok 3: Po znalezieniu katalogu, w którym znajdują się wszystkie pliki ROM Sega Saturn ROM, znajdź „”I wybierz ją za pomocą klawiszy strzałek. Naciśnij Enter, aby potwierdzić wybór.

Po wybraniu „”, Retroarch rozpocznie skanowanie i doda pliki ROM Sega Saturn ROM do Retroarch. Bądź cierpliwy, ponieważ może to zająć trochę czasu.

Grając w Sega Saturn w Retroarch

Aby zagrać w gry Sega Saturn, wykonaj następujące czynności. Najpierw znajdź kontroler Sega Saturn w Retroarch i wybierz go myszką. Możesz go również wybrać za pomocą klawiszy strzałek.

Po wybraniu kontrolera Sega Saturn zobaczysz na liście swoje ROMy Saturn. Wybierz ROM, w którym chcesz grać za pomocą myszy lub klawiszy strzałek. Naciśnij Enter lub kliknij myszą, aby potwierdzić.

Kliknij przycisk „Uruchom” za pomocą myszy lub klawisza Enter, aby uruchomić pamięć ROM. Po uruchomieniu ROM pojawi się monit o wybranie rdzenia Saturna. Wybierz jeden z pobranych wcześniej rdzeni Sega Saturn, aby cieszyć się grą!

newsblog.pl

newsblog.pl