Udostępnij teraz w social media:

Czy masz Chromebooka Google? Czy lubisz gry wideo? Chcesz zagrać w gry Steam na Chromebooku? Jeśli tak, ten przewodnik jest dla Ciebie! Śledź dalej i dowiedz się, jak grać w gry Linux Steam w systemie operacyjnym Chrome!

Instalowanie Steam w systemie operacyjnym Chrome

Aplikację Steam można łatwo uruchomić w systemie operacyjnym Chrome dzięki dodaniu przez Google oprogramowania Linux do platformy. Aby rozpocząć proces, otwórz okno terminala na pulpicie Chrome OS, naciskając Shift + Ctrl + T na klawiaturze. Następnie, gdy okno terminala jest otwarte, postępuj zgodnie z instrukcjami krok po kroku poniżej.

Krok 1: Korzystanie z aplikacji Steam w systemie operacyjnym Chrome wymaga włączenia Linuksa na urządzeniu z systemem operacyjnym Chrome. Włączenie obsługi systemu Linux w systemie operacyjnym Chrome nie jest trudnym procesem, ale nie jest to coś, co początkujący mogą samodzielnie zrozumieć.

Aby skonfigurować obsługę Linuksa w systemie operacyjnym Chrome, postępuj zgodnie z naszym przewodnikiem na ten temat. Dzieli proces na łatwe do naśladowania, aby umożliwić obsługę Linuksa.

Krok 2: Po włączeniu obsługi Linuksa na Chromebooku nadszedł czas, aby dodać źródła oprogramowania Debian do Chrome OS. Dodanie tych źródeł oprogramowania umożliwi zainstalowanie oprogramowania Debian bezpośrednio na Chromebooku, w tym Steam.

Sprawdź -   Jak tworzyć skrypty w Notatniku w systemie Windows 10

Aby dodać źródło oprogramowania Debian, przejdź do terminala i użyj następującego polecenia echo. Polecenie echo zapisze źródło oprogramowania w pliku listy.

echo 'deb http://httpredir.debian.org/debian/ jessie main contrib non-free' | sudo tee -a /etc/apt/sources.list

Krok 3: Po dodaniu źródła oprogramowania Debian do Chromebooka musisz go zaktualizować. Powodem, dla którego należy zaktualizować źródła oprogramowania, jest to, że instalacja Chrome OS Linux musi pobrać plik wersji i dodać źródło oprogramowania do Apt, abyś mógł go użyć do instalowania programów.

Aby zaktualizować, użyj polecenia apt update poniżej.

sudo apt update

Krok 4: Po zaktualizowaniu systemu Linux w systemie operacyjnym Chrome należy użyć polecenia dpkg, aby włączyć pakiety 32-bitowe. Powodem, dla którego musisz włączyć 32-bitowe pakiety w systemie operacyjnym Chrome, jest to, że Steam wraz z wieloma grami na Steam wymaga wielu 32-bitowych elementów do poprawnego działania. Bez nich prawdopodobnie wiele gier Steam zainstalowanych w systemie operacyjnym Chrome w ogóle nie będzie działać.

Aby włączyć 32-bitowe pakiety w systemie operacyjnym Chrome, uruchom polecenie dpkg –add-architecture i386.

sudo dpkg --add-architecture i386

Krok 5: Po włączeniu 32-bitowych pakietów w systemie Linux dla systemu operacyjnego Chrome musisz ponownie uruchomić polecenie apt update. Powodem, dla którego musisz dokonać ponownej aktualizacji, jest to, że system Linux musi odświeżyć i umieścić 32-bitowe pakiety w bazie danych oprogramowania do zainstalowania.

sudo apt update

Krok 6: Przy aktualnej wersji nadszedł czas, aby zainstalować Steam. Aby zainstalować klienta Steam dla systemu Linux na Chromebooku, użyj polecenia apt install poniżej. Pamiętaj, aby nacisnąć przycisk Y na klawiaturze, gdy pojawi się w monicie na ekranie.

Sprawdź -   Jak ustawić ostrość za pomocą obiektywów z szeroką przysłoną

sudo apt install steam

Po zakończeniu instalacji Steam będzie można uruchomić klienta Steam Steam na Chromebooku i cieszyć się ulubionymi grami wideo na Linuksa.

Włącz obsługę gier w systemie Windows

Konfiguracja Steam dla Linuksa w Chrome OS jest niesamowita i pozwoli ci grać w niektóre gry Linux na Chromebooku. Jeśli jednak chcesz grać w swoje ulubione gry Windows na urządzeniu z Chrome OS, musisz włączyć obsługę gier Windows.

Aby włączyć obsługę gier Windows w Steam na Chromebooku, postępuj zgodnie z instrukcjami krok po kroku opisanymi poniżej.

Krok 1: Otwórz Steam na Chromebooku i zaloguj się na nim za pomocą konta Steam. Po zalogowaniu się do Steam poszukaj menu „Steam” w lewej górnej części aplikacji.

Sprawdź -   Jak korzystać z zewnętrznego mikrofonu w MacBooku

W menu „Steam” dostępnych jest kilka różnych opcji. Kliknij pozycję menu „Steam Play”. W obszarze „Steam Play” będziesz mógł włączyć funkcję Valve Steam Play.

Steam Play pozwala klientowi Steam na Linuksa grać w gry Windows Steam za pomocą narzędzia kompatybilności o nazwie Proton. Aby uzyskać więcej informacji na temat Proton, sprawdź tę stronę tutaj.

Krok 2: W obszarze „Steam Play” w ustawieniach Steam zaznacz pole obok „Włącz Steam Play dla obsługiwanych tytułów”. Zaznaczenie tego pola pozwoli ci grać w gry Windows, które Valve osobiście uczyniło kompatybilnymi.

Krok 3: Po włączeniu opcji „Włącz grę Steam dla obsługiwanych tytułów” znajdź pole „Włącz grę Steam dla wszystkich innych tytułów” i zaznacz ją. Włączenie tej funkcji sprawi, że wszystkie gry Windows Steam będą działać na Twoim Chromebooku, nawet jeśli nie mają błogosławieństwa Valve.

Krok 4: Znajdź przycisk „OK” w Steam i kliknij go, aby zapisać wprowadzone zmiany. Następnie uruchom ponownie Steam. Po ponownym otwarciu aplikacji Steam będzie można grać w aplikacje Steam Windows w systemie operacyjnym Chrome!

newsblog.pl

newsblog.pl