Jak grać w Hearthstone na Linuksie

Hearthstone to darmowa, cyfrowa gra karciana online opracowana i opublikowana przez Blizzard Entertainment. Hearthstone opiera się na istniejącej wiedzy z Warcrafta i daje graczom szansę na walkę ze sobą za pomocą kart kolekcjonerskich.

Hearthstone na Linuksie

Hearthstone nie jest dostępny na Steamie, więc używanie Steam Play i Proton nie wchodzi w grę. Jednak gry Blizzarda działają całkiem nieźle na Linuksie, a programiści posuwają się nawet do tego, że nie zakazują użytkownikom Linuksa, gdy ich narzędzia do zapobiegania oszustwom wyświetlają fałszywy alarm.

W tym przewodniku omówimy dokładnie, jak skonfigurować grę Hearthstone na komputerze z systemem Linux. Pamiętać; aby gra działała, musisz mieć konto Blizzard Battlenet. Aby uzyskać więcej informacji, kliknij tutaj.

Instalowanie Lutris w systemie Linux

Hearthstone działa w systemie Linux dzięki Lutris, aplikacji do gier, która sprawia, że ​​granie w Wine jest bardzo łatwe. Hearthstone ma ocenę „Złotą” i twierdzą, że gra działa po drobnych poprawkach.

Aby rozpocząć, musisz zainstalować aplikację Lutris na komputerze z systemem Linux. Instalacja Lutrisa jest dość łatwa, bez względu na używany system operacyjny Linux. Najpierw rozpocznij proces, otwierając okno terminala na pulpicie systemu Linux, naciskając Ctrl + Alt + T na klawiaturze lub wyszukaj „Terminal” w menu aplikacji. Następnie, gdy okno terminala jest otwarte i gotowe do użycia, postępuj zgodnie z poniższymi instrukcjami instalacji, które odpowiadają aktualnie używanemu systemowi Linux.

Ubuntu

W Ubuntu możesz uruchomić aplikację Lutris, dodając oficjalny PPA. Następnie, używając poniższego polecenia add-apt-repository, skonfiguruj PPA.

sudo add-apt-repository ppa:lutris-team/lutris

Następnie uruchom aktualizację polecenie, aby odświeżyć źródła oprogramowania Ubuntu.

sudo apt update

Gdy wszystko będzie aktualne, możesz zainstalować aplikację Lutris na swoim komputerze z systemem Ubuntu, korzystając z polecenia apt install poniżej.

sudo apt install lutris

Debiana

Lutris działa na Debianie w taki sam sposób jak Ubuntu. Najpierw musisz skonfigurować repozytorium Apt. Możesz to zrobić za pomocą następującego polecenia echo w oknie terminala.

echo "deb http://download.opensuse.org/repositories/home:/strycore/Debian_10/ ./" | sudo tee /etc/apt/sources.list.d/lutris.list

Następnie użyj polecenia wget, aby pobrać klucz repozytorium oprogramowania Lutris. Ten klucz ma kluczowe znaczenie dla instalacji Lutris, a bez niego nic nie będzie działać. Więc nie pomijaj tego kroku!

wget -q https://download.opensuse.org/repositories/home:/strycore/Debian_10/Release.key -O- | sudo apt-key add -

Po skonfigurowaniu klucza będziesz musiał uruchomić polecenie update, aby odświeżyć źródła oprogramowania Debiana. Musisz to zrobić, aby móc zainstalować Lutris.

sudo apt update

Gdy Debian jest aktualny, możesz zainstalować aplikację Lutris na swoim komputerze z Debianem.

sudo apt install lutris

Arch Linux

W Arch Linux instalacja Lutris jest prosta. Aby to zrobić, użyj poniższego polecenia pacman.

sudo pacman -S lutris

Fedora

Będziesz mógł szybko uruchomić Lutris w Fedorze za pomocą poniższego polecenia instalacji dnf.

sudo dnf install lutris

OpenSUSE

OpenSUSE posiada aplikację Lutris w oficjalnych repozytoriach SUSE. Aby to działało, użyj polecenia zypper install.

sudo zypper install lutris

Instalowanie Hearthstone w systemie Linux

Aby rozpocząć instalację Hearthstone, przejdź na stronę gry na Lutris.com. Następnie znajdź przycisk „Zainstaluj” i kliknij go myszą, aby uruchomić instalator Hearthstone.

Po kliknięciu przycisku „Instaluj”, Lutris uruchomi się i pojawi się okno instalacji. Nie klikaj jeszcze „Zainstaluj”. Zamiast, przejdź do tej strony i zainstaluj wszystkie wymagane zależności, aby Battlenet działał w systemie Linux.

Battlenet NIE będzie działać bez skonfigurowania obu: zależności i Kierowcy Vulkan. Po zakończeniu konfiguracji sterowników i zależności wróć do aplikacji Lutris i kliknij przycisk „Zainstaluj”, aby rozpocząć konfigurację Hearthstone.

Po wybraniu przycisku instalacji Lutris zapyta, gdzie umieścić pliki gry Hearthstone. Pozostaw to domyślnie lub, jeśli chcesz zmienić katalog, kliknij przycisk „Przeglądaj” i wybierz inny folder.

Po wybraniu miejsca umieszczenia plików przejdź do następnej strony i kliknij przycisk „Kontynuuj”, aby przejść do następnej strony. Wybierając przycisk „Kontynuuj”, Lutris rozpocznie instalację Battlenetu.

Po zainstalowaniu Battlenet zaloguj się na swoje konto. Następnie znajdź „Hearthstone” w programie uruchamiającym grę i kliknij go, aby pobrać i zainstalować grę. Po zakończeniu pobierania gry kliknij „Graj”, aby uruchomić grę.

Zakładając, że zainstalowałeś zarówno sterowniki Vulkan, jak i wymagane zależności, będziesz gotowy do gry w Hearthstone na komputerze z systemem Linux za pośrednictwem Lutris. Cieszyć się!

x