Udostępnij teraz w social media:

Kingdom Come: Deliverance to gra fabularna, która rozgrywa się w czasach Świętego Cesarstwa Rzymskiego. Gracz wciela się w Henry'ego, który przechodzi od chłopa do wielkiego rycerza. K.C.D jest dobrze znany z ultrarealistycznej walki, której opanowanie zajmuje wiele godzin. W tym przewodniku omówimy, jak uruchomić system Linux.

Metoda 1 – Steam Play / Proton

Aby zdobyć Kingdom Come: Deliverance współpracując ze Steam Play, musisz kupić grę. Aby to zrobić, upewnij się, że masz zainstalowaną najnowszą wersję Steam dla Linuxa i zaloguj się. Następnie znajdź przycisk „Store” i kliknij go, aby uzyskać dostęp do witryny Steam Storefront.

W witrynie Steam Storefront znajdź pole wyszukiwania i kliknij je myszą. Następnie wpisz „Kingdom Come: Deliverance” i naciśnij Wchodzić klucz do wyszukiwania.

W wynikach wyszukiwania kliknij „Kingdom Come: Deliverance”, aby przejść do strony sklepu. Następnie kup grę.

Po zakupie gra zostanie dodana do Twojej kolekcji gier Steam. Stąd można rozpocząć instalację. Wykonaj poniższe kroki, aby KCD działało ze Steam Play.

Krok 1: Steam Play musi być włączony, aby zainstalować KCD na Linuksie, ponieważ nie jest to natywna gra Linux. Aby włączyć Steam Play, otwórz „Ustawienia”, znajdź „Steam Play” i zaznacz pole, aby włączyć. Pamiętaj, aby włączyć tę opcję dla wszystkich tytułów, ponieważ jest to wymagane do skonfigurowania

Sprawdź -   Jak wyodrębnić standardową ikonę systemu Windows 10

Czy masz problemy z włączeniem funkcji Steam Play na komputerze z systemem Linux? Jesteśmy z Tobą! Przejdź do naszego szczegółowego przewodnika po Steam Play. Wyjaśnia, jak działa technologia i jak ją skonfigurować.

Krok 2: Po włączeniu funkcji Steam Play znajdź przycisk „Biblioteka” w interfejsie użytkownika Steam i kliknij go myszą, aby uzyskać dostęp do biblioteki gier.

Krok 3: Przejrzyj swoją bibliotekę Steam w poszukiwaniu Kingdom Come: Deliverance i kliknij ją myszką. Jeśli nie możesz znaleźć gry w Bibliotece Steam, kliknij pole wyszukiwania i wpisz „Kingdom Come: Deliverance”.

Krok 4: Znajdź przycisk „Zainstaluj” i kliknij go myszą, aby zainstalować grę wideo na komputerze z systemem Linux. Pamiętaj, że instalacja KCD może zająć trochę czasu, więc bądź cierpliwy.

Krok 5: Kiedy Kingdom Come: Deliverance zakończy pobieranie i instalowanie przez Steam, kliknij prawym przyciskiem myszy na karcie Biblioteka i wybierz „Właściwości”.

Krok 6: W obszarze „Właściwości” znajdź przycisk „USTAW OPCJE URUCHAMIANIA…” i kliknij go, aby uzyskać dostęp do opcji uruchamiania KCD.

Sprawdź -   Jak włączyć wskazówki dotyczące hasła w systemie MacOS

Krok 7: W polu opcji uruchamiania wklej poniższy kod. Ten kod zmusi Proton do użycia D9VK, który zajmie się większością problemów z szybkością klatek, o których wiadomo, że pojawiają się podczas gry.

PROTON_USE_D9VK

Krok 8: Zamknij okno „Właściwości”. Następnie znajdź przycisk „Graj”, aby rozpocząć grę.

Po kliknięciu przycisku „Graj”, Steam użyje narzędzia Steam Play do skonfigurowania gry, aby działała w twoim systemie. Po zakończeniu instalacji narzędzie będzie gotowe do korzystania z Kingdom Come: Deliverance!

Rozwiązywanie problemów

Masz problemy z graniem w Kingdom Come: Deliverance ze Steam Play w systemie Linux? Sprawdź ProtonDB o pomoc!

Metoda 2 – Wino

Metoda Steam Play, dzięki której Kingdom Come: Deliverance działa, jest najlepszym sposobem, aby przejść w większości przypadków. Jeśli jednak nie lubisz korzystać ze Steam, możesz uruchomić grę w Wine.

Uruchomienie KCD w Wine wymaga zakupu gry na Gog.com. Kliknij na to połączyć aby przejść do strony zakupu. Pamiętaj, że aby kupić grę w Good Old Games, musisz utworzyć konto.

Po zakupie kopii Kingdom Come: Deliverance kliknij swoją nazwę użytkownika na stronie i wybierz „Gry”, aby uzyskać dostęp do biblioteki gier. Następnie zlokalizuj Kingdom Come: Deliverance i wybierz „Pobierz instalatory kopii zapasowych offline”, aby pobrać grę na komputer. NIE WYBIERZ GALAXY GOG!

Sprawdź -   Jak zmienić ustawienia podświetlenia klawiatury Corsair w systemie Linux

Po pobraniu gry musisz zainstalować Wine na komputerze z systemem Linux. Instalacja Wine jest prostym procesem, ponieważ większość dystrybucji Linuksa dostarcza go w swoich repozytoriach oprogramowania.

Aby zainstalować Wine, otwórz okno terminala, wyszukaj „wino” i zainstaluj je. Ewentualnie, jeśli nie wiesz, jak skonfigurować Wine, kliknij tutaj, aby postępować zgodnie z naszym przewodnikiem na temat konfigurowania Wine.

Po zainstalowaniu Wine otwórz menedżera plików systemu Linux i kliknij folder „Pobrane”. Znajdź plik EXE programu Kingdom Come: Deliverance i kliknij go prawym przyciskiem myszy. Znajdź opcję menu „Otwórz za pomocą” i wybierz „Wine”, aby uruchomić instalator z Wine.

Przejdź do instalatora GOG, aby uruchomić grę na komputerze z systemem Linux. Po zakończeniu będziesz mógł cieszyć się Kingdome Come: Deliverance w systemie Linux!

Rozwiązywanie problemów

Masz problemy z graniem w Kingdome Come: Deliverance in Wine? Kliknij tutaj rozwiązywać problemy.