Jak grać w klasyczny Minecraft w przeglądarce

Być może grałeś w różne tryby gry Minecraft, takie jak Survival, Creative, Hardcore lub Adventure. Być może wypróbowałeś również najnowsze aktualizacje Minecrafta z nowymi blokami i mobami. Ale co, jeśli masz szansę zagrać w oryginalną grę Minecraft, wydaną w 2009 roku? Możesz teraz bezpłatnie korzystać z internetowej rozgrywki w klasyczny Minecraft. Z pewnością doznasz nostalgii, jeśli grałeś w klasyczną wersję w 2009 roku, kiedy została wydana. Mimo to niektórzy ludzie mogą o tym nie wiedzieć, a teraz chcą grać w klasyczne gry Minecraft. W tym artykule dowiesz się, jak grać w Classic Minecraft w przeglądarce za darmo.

Jak grać w klasyczny Minecraft w przeglądarce

Ta gra Minecraft nie jest żadnym trybem i nie musisz najpierw pobierać aplikacji na swój system. Można powiedzieć, że jest to najbardziej podstawowa rozgrywka w Minecrafta, jaka istnieje obecnie. Mimo to istnieją pewne funkcje, dzięki którym każdy może zagrać w tę grę bez konieczności płacenia za pomocą wysokiej klasy konsoli lub gotówki w kieszeni. Spójrz poniżej:

 • W tę klasyczną grę Minecraft można grać w dowolnej przeglądarce i systemie operacyjnym.
 • Możesz grać z maksymalnie 9 innymi graczami, zapraszając ich za pomocą linku.
 • Prosta rozgrywka pozwala każdemu zagrać w tę grę bez żadnych wymagań sprzętowych.
 • W tej klasycznej grze Minecraft możesz generować poziomy od małych do ogromnych.
 • Możesz udostępnić link do gry, który wygenerowałeś za pośrednictwem poczty e-mail lub dowolnej aplikacji do przesyłania wiadomości.
 • Proste sterowanie WASD można wykorzystać do grania z klawiatury.
 • Może działać w Twojej przeglądarce internetowej bez żadnych kosztów.

Gra ma ograniczenia w porównaniu z najnowszymi i rozwiniętymi grami Minecraft, ale po prostu uderza inaczej, gdy musisz zagrać w grę, którą najbardziej kochasz w jej embrionalnym stadium. Aby dowiedzieć się, jak grać w Klasyczny Minecraft w przeglądarce, przeczytaj i wykonaj poniższe czynności:

1. Otwórz stronę gry Minecraft Classic w przeglądarce.

2. Po wygenerowaniu gry na karcie przeglądarki możesz wybrać nazwę użytkownika i kliknąć opcję Start pokazaną poniżej.

3. Możesz kopać lub umieszczać klocki lewym przyciskiem myszy i przełączać się między nimi prawym przyciskiem myszy lub klawiszy touchpada.

Jak zmienić ustawienia gry w klasycznym Minecrafcie?

Od teraz musisz wiedzieć, jak zacząć grać w klasyczne gry Minecraft w przeglądarce internetowej. Zobaczmy teraz, jak możesz zmienić ustawienia gry, wykonując poniższe czynności.

1. W grze naciśnij klawisz Esc na klawiaturze, aby otworzyć menu gry. Kliknij Opcje…, jak pokazano poniżej.

2. W tym menu możesz zmienić ustawienia gry i ustawić opcje w dowolnym trybie.

3. Kliknij opcję Gotowe, aby zapisać zmiany.

Klasyczne sterowanie grą Minecraft

Jak wiecie, ta klasyczna gra Minecraft jest najbardziej podstawową wersją, jaka kiedykolwiek istniała. Tak więc sterowanie w tej grze jest tak proste, jak możesz sobie wyobrazić. Aby zagrać w tę grę, nie potrzebujesz żadnych konsol. Wystarczy mieć klawiaturę z kilkoma klawiszami do wykorzystania i mysz lub touchpad z klawiszami. Oto elementy sterujące, za pomocą których możesz grać i nawigować w tej klasycznej grze Minecraft:

 • W: Idź naprzód z tym kluczem.

 • O: Użyj tego klawisza, aby przejść w lewo w grze.

 • S: Przejdź wstecz za pomocą tego klawisza.

 • D: Idź we właściwym kierunku za pomocą tego klawisza.

 • B: Gdy naciśniesz ten klawisz na klawiaturze, na ekranie pojawi się menu budowania. Możesz kliknąć lewym przyciskiem myszy żądany blok, aby przenieść go na dolny pasek.

 • T: Naciśnij ten klawisz, aby rozmawiać z innymi graczami podczas gry. Pasek czatu pojawi się na dole ekranu i możesz wpisać i kliknąć klawisz Enter na klawiaturze, aby wysłać wiadomości.

 • F: Za pomocą tego klawisza możesz zmienić gęstość mgły w grze.

 • Lewy przycisk myszy: Możesz tworzyć nowe bloki, niszczyć je drzewami, kopać grunty i tworzyć tunele i wiele więcej za pomocą tego klawisza klawiatury.

 • Kliknięcie prawym przyciskiem: za pomocą tego klawisza możesz przełączać się między umieszczaniem i wydobywaniem bloków.

 • Spacja: Możesz skakać w grze, aby wspinać się na wyższe bloki w grze.

 • Klawisze numeryczne od 1 do 9: Te klawisze umożliwiają wybór typów bloków do umieszczenia z dolnego paska.

 • Esc: Naciśnięcie tego klawisza otwiera menu gry z kontrolkami i ustawieniami.

Poziomy gry w klasycznym Minecrafcie

W grze Classic Minecraft nie ma odblokowań ani celów, ale nadal możesz wybrać dostępne rozmiary map. Istnieje całkowity rozmiar mapy Mały, Normalny i Ogromny, z których możesz wybierać i cieszyć się grą ze znajomymi.

***

W ten sposób możesz grać w Classic Minecraft w przeglądarce bez wydawania pieniędzy lub pobierania aplikacji i różnych aktualizacji. Pomimo ograniczeń, w tę grę nadal gra wielu entuzjastów Minecrafta. I to był jedyny powód, dla którego twórcy gry wydali ją ponownie, aby wszyscy mogli grać w przeglądarkach w 2019 roku. Podziel się nostalgicznymi doświadczeniami, które mogłeś mieć podczas ponownej gry w tę grę w sekcji komentarzy poniżej.

x