Jak grać w Minecraft Bedrock w wersji offline w systemie Windows 10

Microsoft kupił Minecrafta kilka lat temu i od tego czasu wydał wersję UWP aplikacji, która jest nazywana wersją Bedrock. Ta wersja ma wszystko, co robi wersja Java i integruje się z Xbox Live. Po zainstalowaniu gry wyświetla się komunikat o podłączeniu konta Xbox i nie możesz w nią grać, dopóki tego nie zrobisz. Za każdym razem, gdy później uruchamiasz grę, najpierw loguje Cię ona do Xbox, a następnie ładuje grę.

To jest w najlepszym razie denerwujące. W Minecrafta można grać w trybie offline. Jeśli chodzi o wersję Java, zawsze miał taką opcję. Oto jak możesz grać w Minecraft Bedrock w wersji offline.

Minecraft Bedrock w wersji offline

Minecraft korzysta z aplikacji Xbox i Twojego konta Xbox lub konta Microsoft Live, co oznacza, że ​​problem dotyczy nie tylko aplikacji Minecraft, ale więcej aplikacji Xbox. Rozwiązaniem jest wylogowanie się z konsoli Xbox.

Otwórz aplikację Xbox i kliknij przycisk koła zębatego w kolumnie po lewej stronie, aby przejść do ustawień aplikacji. Na ekranie Ustawienia kliknij opcję wylogowania pod swoim kontem.

To wylogowanie jest dobre, o ile nie otworzysz ponownie aplikacji Xbox. Jeśli to zrobisz, zostaniesz ponownie zalogowany, zanim będziesz mógł z nim korzystać. Musisz zalogować się do konsoli Xbox tylko raz, kiedy po raz pierwszy uruchamiasz grę. Po tym nie ma znaczenia, czy zalogujesz się do Xbox Live, czy nie.

Wylogowanie się oznacza szybsze wejście do gry. Logowanie do konsoli Xbox trwa niezwykle długo i nie jest potrzebne, jeśli grasz w gry w systemie lokalnym. Niestety, nie możesz wejść do gier serwerowych, jeśli nie jesteś zalogowany na Xbox, ale należy się tego spodziewać. Zawsze możesz odinstalować aplikację Xbox, ale działa to tylko wtedy, gdy nie grasz na serwerach.

Problem z Minecraft Bedrock polega na tym, że nie można wyłączyć logowania Xbox. Aplikacja Xbox nie umożliwia wybiórczego wylogowania z gier, ale Minecraft mógł temu zaradzić, umożliwiając użytkownikom wyłączenie opcji logowania. Oczywiście Microsoft chce rozwinąć swoją platformę, ale w wersji Minecraft Bedrock wydaje się to niepotrzebne. Użytkownicy posiadający konsolę Xbox i grający na niej w Minecrafta będą korzystać ze swoich kont Xbox. Ci, którzy wolą grać na PC, mogą starać się unikać wszystkiego, co ma związek z konsolą, a to utrudnia zarządzanie.

x